Loading...
pl

Wiosna cieplejszy wieje wiatr. Wiosna i Miłość * autor: Potentilia

Wiosna i miłość
Każdego roku w mniejszym czy większym stopniu wraz z rozpoczęciem Wiosny budzi się do życia nie tylko przyroda ale też hormony...
Czy nie byłoby przyjemniej, gdyby rok się zaczynał na Wiosnę a radość związana ze zmianą daty łączyła się z bardziej uzasadnionymi emocjami, jakie wywołuje w nas budząca się znów do życia przyroda? 
Choć nie wierzą w to wszyscy ale dla astrologów rok zaczyna się w chwili wstąpienia Słońca w znak Barana a więc pierwszego dnia Wiosny. 
Również starożytni Rzymianie, po których odziedziczyliśmy zwyczaj rozpoczynania roku 1 stycznia aż do roku 153 przed Chrystusem zaczynali go pierwszego Marca. Ma to odzwierciedlenie w łacińskich nazwach miesięcy od września do grudnia: nazwy September, October, November i December pochodzą od liczebników septem, octo, novem i decem, oznaczających liczby od siedmiu do dziesięciu. Styczeń i Luty był wtedy jedenastym i dwunastym miesiącem roku. 
Również w czasach nowożytnych w niektórych krajach rok się zaczynał na wiosnę. We Francji aż do roku 1567 pierwszym dniem roku była Wielkanoc, a we Florencji do roku 1749 Nowy Rok przypadał w dzień Zwiastowania — 25 marca. Znaczy to, że na przykład po 24 marca roku 1610 następował 25 marca roku 1611. 
Czasem historykom lub wydawcom dokumentów zdarza się zapomnieć o tych faktach. 


Czy jest w datach jakaś zależność że zakochujemy się Wiosną Latem czy Jesienią ? 


Jak jest to w Waszym przypadku. Czy lubicie Wiosenne Randki ? 


Zapraszam do dyskusji :) poprzedni post     
     Blogi

Aktualności

Randki dla Rolników - www.ilove.agrobiz.pl
www.ilove.agrobiz.pl - Portal randkowy dla Rolników, Ogrodników, Ludzi ceniących piękno Przyrody...
Proszę włączyć JavaScript!
Wyłącz Blokowanie Reklam

w swojej przeglądarce

Randki internetowe, Szukam dziewczyny, Szukam chłopaka, Szukam męża, Szukam żony, Poznam nowych przyjaciół