Loading...
pl

Blogi Użytkownika

Aneta
W Nowym Roku chyba planujecie jakieś zamążpójście piękne kobiety co ?


Bycie piękną Kobietą wcale nie przesądza o tym że znajdzie się przystojnego chłopaka. Czasem wręcz przeciwnie jest to inny model. Ale czy nie można sobie pomarzyć ? 


Facet jaki musi być która się odważy i powie co czuje ?

Potentilia
Odżywianie to temat przewodni wielu czasopism i jak się okazuje hobby nie jednego człowieka. 


Kapusta kiszona pomaga na wiele rzeczy w tym uzupełnia florę bakteryjną jelit i ma wiele cennych witamin wspomagających zdrowie. 


Czy ktoś z was jada głęby kapuściane. Słyszałam że są bardzo zdrowe ale może ktoś z was ma jakiś przepis na to specyficzne danie ?

Pawel
Koronawirus wpłynął na nasze życie tak silnie że wiele osób ma problem z odnalezieniem się w tej rzeczywistości. Kwarantanna i osłona ust i nosa wydają się pozostać z nami na długie lata jeśli widzimy jak zaraźliwy jest to patogen. 


Wpłynęło to oczywiście także na naszą psychikę bo czy relacje między ludźmi nie zostały w jakiś sposób ograniczone ?


Poznanie osoby przez internet to nie to samo gdy spotykamy się na ognisku przy kiełbasie czy innych potrawach ale jakby pobieżne relacje w których każda strona trzyma dystans. 


Zmiana sposobu życia i tworzenia się nowych związków wydaje się być przesądzona. Czy portale internetowe zapewnią w należyty sposób swoistą przestrzeń do tego by budować trwałe relacje i zakładać rodziny ? Zobaczymy.

Pawel
 Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
Pawel Październik 7 '20 · Tagi Bloga miłość, randki, życie, życie to nie bajka, bajka, miłośc
Aneta

Związek dwojga osób to wspólnota i jakaś jedność a cała sztuka bycia w relacji polega więc na pozostaniujednością przy jednoczesnym zachowaniu swojej odrębności. Gdybyśmy nie byli sobą, nie przyciągnęlibyśmy tej osoby do swojego życia bo bylibyśmy zbyt mało interesujący a powiadają że przeciwieństwa się przyciągają. Tymczasem często zdarza się, że z tego rezygnujemy, z siebie w imię czyjegoś dobra, albo z lęku przed odrzuceniem. Najważniejszym jestto aby wyjść do drugiego człowieka bez poczucia, że którejś ze stron czegoś brakuje. Bez chęci szukania w nim braków i możliwości naprawienia ich. Niezakotwiczania się w zranieniach tej osoby, bez osądu, poprzez danie przestrzeni na wszystko, co ważne w życiu. Przyzwolenie, że możesz być taki być, jaki jesteś, wszystko, co się w Tobie wydarza, jest właściwe. Taka postawa daje moc obydwu indywidualnościom - osobom. Ja mogę się zająć swoim życiem, a Ty masz moc, aby zająć się swoim. Mam zaufanie, że sobie poradzisz, bo jesteś pewną kompletnością wszystkiego czego potrzeba.


Czasami jednak wychodzimy z centrum swojego czucia. Nadajemy wtedy sygnał, który mniej więcej brzmi tak:” Ja sama dla siebie przestaję być ważna, bo pierwsze miejsce zajmuje osoba, z którą jestem w związku”, albo „ludzie zauważają mnie tylko wtedy, kiedy ich ratuję”.

Czasami robimy to z motywacji, żeby pomóc, lub żeby kogoś nie stracić. Tracimy jednak kogoś najważniejszego – siebie. Zdarza się, że analizujemy na milion różnych sposobów „co ktoś sobie pomyśli” „jak się poczuje, kiedy powiem swoją prawdę”. Zawsze trzeba umieć pozostać sobą a przynajmniej starać się żyć na co dzień tak by nie zatracić swojej godności własnej osobowości.

Największą iluzją jest poczucie, że ta osoba potrzebuje naszej pomocy, że sama sobie nie poradzi. Pseudo ratownik najczęściej potrzebuje jeszcze więcej pomocy niż osoba której pomaga. Tacy ludzie najczęściej nie potrafią rozwiązać własnych problemów i łatwiej im skierować uwagę na innych. Dlaczego? Bo uczono ich – nie płacz, zapomnij, zajmij się czymś przyjemnym, myśl pozytywnie. Jeśli coś jest trudne, to należy od tego uciec i zająć się czymś innym. Co ma swoje skutki w chorobach, w napięciach narządów wewnętrznych, wycofywaniu się z relacji, kiedy tylko pojawią się uczucia i emocje. Gdy wszystkie emocje tłumimy w naszym wnętrzu, przekłada się to na choroby a zwłaszcza te nowotworowe. Stres wywołuje potężne zachwianie hormonalne a jeśli jest długotrwałe może doprowadzić do stanów chorobowych.

Kiedy analizujemy innych, to przede wszystkim nie potrafimy być w relacji z sobą samym. Nie umiemy nazywać swoich uczuć, pragnień i potrzeb. Nie umiemy przeżywać życia, uczymy się znieczulać. Ten, kto nie wytrzymuje cierpienia innych, doradza co i jak należy zrobić, najczęściej nie wytrzymuje swoich własnych trudności. Nie ma wiary i nie szanuje mocy drugiego człowieka jako zdolnego do stanięcia ze swoim problemem na własnych nogach. Ratuje go, dając gotowe rozwiązanie, a jednocześnie zamyka takiej osobie drogę do swojej mocy, poczucia odpowiedzialności i sprawczości. Mówi np. „martwię się o ciebie” „ja wiem, a Ty nie wiesz jak”

Nikt nie doceni twojego poświecenia, bo to jak widzisz samą siebie decyduje o tym, jak widzą cię inni.

Wiele kobiet wchodzi w taką rolę będąc w związku, dopasowując się do stanów emocjonalnych partnera. Wynika to z niskiego poczucia ich własnej wartości. Takie kobiety stają się przeźroczyste i nieatrakcyjne. Przestają być sobą, licząc na wdzięczność. Kroją swój prawdziwy kształt w imię bycia docenianą. Chcą się dopasować, zamiast być prawdziwe. To jest najczęściej początek końca związku.

Iluzją jest wiara w to, że poświęcenie ktokolwiek doceni.

Z głodu opieki, troski, miłości rodzicielskiej. Takie dzieci często z powodu różnych trudności stają się ratownikami własnych rodziców. Uczą się przetrwać, znaleźć rozwiązanie, bo umierają z braku miłości, tęsknoty, dotyku, z głodu. Taka postawa mówi „jestem do niczego, chętnie siebie oddam za darmo. Widzą mnie tylko wtedy, kiedy rozwiązuję ich problemy. Lepiej podnieść własny poziom świadomości, niż próbować zmienić innych. Wszystkie choroby i wojny na świecie zaczynają się od odcinania swojego własnego czucia. Wracając do siebie, możemy kierować sobą, swoim życiem, zmieniać świat zastany, w jakiego taki potrzebujemy. Zmieniając to, co dzieje się w każdym z nas, uczynimy więcej dla pokoju na świecie, dla pokonania ubóstwa i strachu, niż próbując zmieniać problemy świata. Zwalczaj przyczynę, propagując wzniosłe myśli, a świat zatroszczy się sam o siebie. Wszystko w życiu zależy od stanu naszej świadomości. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z posiadania jednej rzeczy i nie pragniemy więcej, wtedy doświadczamy dostatku.


---redagowany materiał Doroty Pawelec z babskiblues.pl


Potentilia

Masz łzy szczęścia po sexie ?


Polskie portale wzięte od dawna rozpisują się o stosunku par i stwierdzają że już nawet w filmach czy serialach ten motyw płaczu po seksie jest dość powszechnie wykorzystywany. I najczęściej mowa o łzach w dwóch przypadkach - gdy ten seks był wybitnie udany i bardzo nas poruszył, albo wtedy, gdy w trakcie poczuliśmy coś, co nas zaskoczyło, czego do tej pory nie odczuwaliśmy. Te łzy mogą odsłaniać jakiś brak, deficyt, nostalgię. 

Ta nagła wrażliwość jest w dużej mierze efektem wydzielających się hormonów, między innymi oksytocyny czy serotoniny. To trochę przypomina takie zejście narkotyczne - w trakcie seksu poziom tych hormonów jest bardzo wysoki, a potem gwałtownie spada. I ten spadek może dawać efekty w postaci łez.


Dziewczyny ryczą jak bobry coś podobnego 

Prawda czy głupota ? 

Potentilia Wrzesień 20 '20 · Tagi Bloga sex, sex par, łzy, łzy szczęscia
MelaniaK
Hejo jejo :) 


Okazuje się że jesienią kobiety najszybciej się zakochują. Jest to związane chyba z tym że jeśli potomstwo przyjdzie na świat wiosną to jest szansa na jego lepsze wyżywienie. Nie koniecznie trzeba kierować się namiętnościami bo wiele ludzi planuje poprostu urodzenie dziecka w określonym terminie. Niekiedy w pracy ludzie tak się dogadują, że potem mają szanse na powrót do pracy i nie zostają na przysłowiowym lodzie. Czy to prawda sami oceńcie. Prawda jest taka że zakochać się warto bo każda miłość człowieka rozwija a nie gasi chociaż jak to w życiu różnie bywa i nie wszystkim od razu wychodzi...    

Aneta
W życiu tak bywa: raz pęka serce, raz prezerwatywa :)  
Aneta Wrzesień 6 '20 · Komentarze 1 · Tagi Bloga pęka serce, pęka prezerwatywa
Potentilia
Kształt ciała jest uzależniony od wielu czynników genetycznych. Figura typu jabłko, klepsydra lub odwrócony trójkąt - każdy człowiek ma własny kształt ciała. Częściowo jest tak dlatego, że ludzie przechowują tłuszcz w innych miejscach w zależności od genetyki i hormonów. U kobiet tłuszcz przechowywany jest często w udach, ramionach oraz pośladkach. U mężczyzn natomiast w brzuchu.
MelaniaK
Temat relacji w związkach zawsze jest bardzo ciekawy i nikomu nie przychodzi do głowy aby z niego rezygnować w trakcie zwyczajnych dyskusji. Cóż to takiego jak dwoje ludzi ma się ku sobie i lubią przebywać w swoim towarzystwie. On kocha ją, ona kocha jego na zawsze ? ale czy na pewno? 


W niedawno przeprowadzonej dyskusji wyszło bardzo ciekawe stwierdzenie że większość osób tak się do siebie przyzwyczaja że nie wyobraża sobie życia z inną osobą. Czy aby ta miłość jest do końca bezinteresowna ? Ona go kocha bo właściwie była przeciętną dziewczyna na którą w ogóle ktoś zwrócił uwagę co nie niweluje pragnienia zostania żoną lekarza, prawnika lub jakiegoś prezesa a niekoniecznie rolnika z ha ktarami :) On ją kocha też za to że jest jak jest ale zawsze w domu trochę ogarnięte jest i jak się wchodzi do domu to nie ma się na czym przewrócić i śmieci zawsze na czas są wyrzucone a i żarcia miska zawsze podstawiona po ryj żeby mężczyna głodny nie chodził... 


Ona kocha go za wzięcie a on ją zażarcie... taka bezinteresowna miłość ? Prawda czy nie prawda ?

MelaniaK Lipiec 5 '20 · Ocena Bloga 5 · Komentarze 1 · Tagi Bloga miłość, relacje miedzyludzkie, zażarcie, zawzięcie, relacje międzyludzkie
MelaniaK
Temat wyborów elektryzuje każdego bo robi się coraz ciekawiej. Z dnia na dzień coraz więcej osób interesuje się wyborami prezydenckimi choć każdy w jakimś stopniu jest moderowany przez swoje środowisko w jakim żyje i tą drogą przekazywane są wszelkie informacje a zatem i decyzje na kogo głosować o ile w ogóle ktoś zechce wziąć udział w Wyborach Prezydenckich 2020. 


Każdy ma prawo wyboru i wolności jakie gwarantuje Konstytucja. Przez wielu ludzi tłumaczona czasem jak wygodniej ale jednak każdy na ten dokument się powołuje podobnie jak na Biblię którą używają prawie wszystkie religie choć są odmienne od siebie. Konstytucyjnie wybieramy Prezydenta który ma reprezentować Naród czyli Suwerena na arenie międzynarodowej. Każdy Prezydent coś tam robi i nie można powiedzieć że nie robi nic lub nic nie zrobił bo niby co miał zrobić. Rolnik czasem też ma gospodarstwo i nic nie robi nie dlatego że mu się nie chce tylko dlatego że nie może bo np. deszcz pada :) 


Obowiązkiem każdego Obywatela jest pójście na Wybory Prezydenckie i oddanie swojego głosu na tego kandydata na którego uważa że będzie on reprezentował jego interesy. 


Na kogo zatem głosować w nadchodzących Wyborach Prezydenckich ?

     

MelaniaK Czerwiec 11 '20 · Ocena Bloga 5 · Tagi Bloga wybory prezydenckie, wybory, głosowanie, konstytucja, naród, suweren
Pawel
Wiele osób zamieszkujących tereny miejskie marzy o życiu na wsi. Przekonał się o tym nie jeden mieszkaniec wsi kiedy zobaczył mieszczuchów przyjeżdżających na wieś w celach wypoczynkowych. 

Niekiedy ludzie zamieszkujący miasto nie potrafią odnaleźć się w wiejskim klimacie i reagują zdziwieniem lub udają gupa aby cało wyjść z zaistniałej sytuacji. Na horyzoncie pojawia się nowa forma wypoczynku bo po epidemii Covid 19 zrobiło się niemałe zamieszanie. Jakby nie patrzeć to agroturystyka ma przed sobą coraz większe szanse na powodzenie z uwagi na to że część mieszczuchów wybierze wczasy w kraju a nie poza granicami kraju i dotacje które otrzymują muszą być wydane w kraju. Część ludzi po wyjazdach na wieś ma pragnienie pozostania na łonie natury. Jest to naturalna decyzja bo piękno przyrody zawsze będzie pożądane przez każdego zdrowego psychicznie człowieka zatem i związki z mieszkańcami wsi są naturalnym elementem wyboru tego stylu życia. Czy Rolnik ma wiec szanse na wyjątkowe piękne kobiety przybywające z większych miast ?  

Pawel Czerwiec 5 '20 · Tagi Bloga agroturystyka, turystyka wiejska
Potentilia
Czasem tak jest brak weny twórczej ...

a TY co napiszesz że tu zaglądasz ?

Pawel
Zasiać ziarno dobrych relacji to chyba najważniejszy element całej znajomości. Jeśli ktoś bawi się w Policjanta i pisze " Hej jestem Piotruś co napiszesz mi o sobie. Pozdrawiam" to zdecydowanie nie wzbudza to jakiegoś podstawowego zaufania bo niby dlaczego i na jakiej podstawie ktoś miałby przedstawiać się nieznajomemu. Coraz więcej ludzi nie umie i nie potrafi wyrazić swoich myśli i uczuć a to jakby podstawowa droga do tego by druga osoba mogła w jakiś sposób poznać partnera czy partnerkę i zrozumieć takie czy inne zachowanie. 


Siejmy wiec relacje zdrowe, budujmy swój wizerunek na prawdzie, bo każde kłamstwo kiedyś wyjdzie na jaw i cóż może to bardzo zaboleć osobę, która ma prawo oczekiwać prawdomówności, szczerości...  

Pawel
Wiele wskazuje na to że nadchodzący sezon będzie bardzo suchy. Pożary w Biebrzańskim Parku Narodowym już pokazały jak sucho wszędzie i niebezpieczny ogień trawi wszelkie życie na ziemi. Jak zapobiegać suszy. Mówiło się kiedyś o budowie zbiorników retencyjnych aby magazynować wodę. W lecie najczęściej występujące opady deszczu powodują podtopienia bo woda nie wsiąka w ziemię tylko spływa po skorupie do skupisk wodnych tworząc jeszcze większe skupiska wodne. Co robić aby wodę zatrzymać. Ogrodnicy nastawieni na masową produkcje używają dział przeciwgradowych co także wpływa na zachowanie się chmur z deszczem. Produkcja szklarniowa i wystrzał z działa osłania pola innych rolników na obszarze kilku kilometrów... Brak wody Brak upraw... Czy zatem niektórych Rolników susza wykończy ? Gdzie pójdzie Rolnik do pracy ? Czy ktoś przyjmie starszego Rolnika... ???  
Pawel Kwiecień 22 '20 · Tagi Bloga rolnik, susza, pożar, zbiorniki retencyjne, woda, działa, grad, praca
MelaniaK
Maski wszędzie obecne ale czy jest jeszcze jakieś miejsce na zdrowy rozsądek  ?
MelaniaK Kwiecień 18 '20 · Tagi Bloga koronawirus, maski, maska ochronna, covid
Potentilia
Obecnie kwarantanna spowodowana pandemią koronawirusa spowodowała znaczny wzrost zainteresowania portalami w których można poznać ludzi. Cieszę się że moje teksty będą czytane przez większą część społeczeństwa niż zwykle. Jak wykorzystać taką kwarantanne. ?


Przede wszystkim być sobą. Nie ma różnicy czy ktoś siedzi przy komputerze i jest blisko Twojego miejsca zamieszkania czy jest oddalony o dziesiątki lub setki kilometrów. Wszystkich nas obowiązuje kultura bo przecież choć wszyscy ze wsi to nie znaczy że dzicz gdzie słoma z butów wystaje choć i na pewno takie elementy się zdarzają to jesteśmy też tymi osobami które oczekują podstawowych zasad szacunku do drugiego człowieka. 


Z kim przestajesz takim się stajesz. Jeśli ktoś używa wulgarnych słów na pewno szybko się ich nie oduczy. To tak samo jak ktoś kto pije alkohol i mówi że pił już nie będzie. Być może ale nie na pewno. Każdy chce przebywać z kimś w otoczeniu kogoś z kim będzie się czuł dobrze. 


Zatem czy to będzie całkiem nowa znajomość czy tylko chwilowa pogadanka z wymianą podstawowych uprzejmości pozostaw po sobie jak najlepsze wrażenie. Powodzenia.  

MelaniaK
Obowiązuje nas wszystkich ograniczenie kontaktów i częste mycie rąk jako najlepszy sposób na pandemię covid-19 która w ostatnim czasie rośnie w siłę. Rolnicy zastanawiają się co będzie dalej ale nie zapowiada się tak kolorowo jak by się mogło wydawać w rzeczywistości. Cóż ludzie którzy nasadzili bratków, tulipanów do tegorocznej sprzedaży pewnie nie będą mieli w tym roku zbyt wielkich zysków. Jak jest w Waszych gospodarstwach ? Czy ktoś przygotowuje się do sprzedaży przez internet ? Łączmy się w jakieś grupy to być może poprawi marketing regionalnych produktów. Są regiony w Polsce gdzie nie produkuje się zupełnie warzyw. Najbardziej uprzemysłowione gminy i województwa dawno już przestawiły rodzimych rolników na prace usługowe w różnych branżach ale nie na to by produkowali żywność dla lokalnego rynku. 


Jak wzmocnić odporność swojego organizmu ? 


Naukowcy zalecają zdrowe odżywianie się przede wszystkim warzywami bogatymi w błonnik. 

Ludzie jedzą a potem na spacerek. Czy to dobre rozwiązanie ? 

Pawel

Kiedyś kiedy na świecie nie było tyle techniki a ludzie częściej ze sobą rozmawiali łatwiej nawiązywano kontakty bo życie jakby było nieco prostsze. Dziś w dobie specjalizacji w poszczególnych dziedzinach życia zauważa się tendencje do introwertycyzmu co jest przeciwieństwem extawertycyzmu. Dzieje się tak także dlatego że te dziedziny życia choć bardziej zróżnicowane kosztują wiele czasu aby utrzymać się na rynku czy to pracy czy wiedzy a nawet by uchodzić za mądrego na czasie człowieka. Zaczyna się spłycać relacje międzyludzkie chroniąc się przepisami RODO i Ochrony Danych Osobowych. W zastępstwie podaje się nieprawdziwe imiona lub Nicki aby zamówić np. Taksówkę. 

W efekcie zaczyna pojawiać się strach przed wejściem kogoś w nasze życie kto mógłby je w jakiś sposób zakłócić. Często mówi się o chęci posiadania świętego spokoju i aby inni nie wtrącali się w nasze życie. Mężczyzna patrząc na Kobietę często widzi w niej tylko cielesność, obiekt do... pomija się zatem komponent jakim jest relacja do osoby która rozwija każdego człowieka. 


Bronimy się wszyscy przed oszustami ale czy nie warto być ciągle kimś otwartym na świat i ludzi ?


Jak jest na codzień czy tylko znajomości w internecie są odrobinę szczere bo ktoś mieszka kilkaset kilometrów od naszego miejsca zamieszkania i nie może zagrozić naszej wolności która może błędnie pojmujemy ? 


Relacje z drugim człowiekiem tworzą się nie za dzień czy dwa tygodnie ale w praktyce trwa to dłuższy okres czasu a przecież od tych relacji zależy jakość życia. Owszem nie da się wszystkich poznać do końca bo każdy człowiek też w czasie też poznaje sam siebie. Takich ZDROWYCH RELACJI życzę wszystkim na Wiosnę bo co człowiek zasieje to i zbierać będzie :) 


Pozdrawiam  


   

MelaniaK
Rolnicy z krwi i kości we współczesnym świecie muszą permanentnie czyli trwale i w praktyce zawsze dbać o aktualny stan wiedzy. Modne są wszelkie szkolenia, kursy, ćwiczenia, praktyki, doświadczenia i wszystko co pozwala na poszerzenie wiedzy o przedmiocie z którego czerpie się korzyści. Praca popłaca ale tylko ta wykonana mądrze i rozsądnie bo nie sztuka jest się narobić i nic nie zarobić. Producenci zawsze byli tymi na których spoczywało największe ryzyko a ceny pozostawiały najwięcej do życzenia. Obecnie chyba już rolnictwo to zdecydowanie inny poziom niż ten z którym startowali nasi dziadkowie w powojennej Polsce. 


Czy ktoś z was chciałby wziąć udział w jakimś szkoleniu ? 

Czego takie szkolenie miało by dotyczyć ?

Lubisz się uczyć ?  

Potentilia
Zima to przez jednych upragniony okres kiedy śmigają na nartach w górskich kurortach dla innych czas odpoczynku w domowym zaciszu i czas przygotowań do nowego sezonu. W tym roku jednak wiele osób zostało zaskoczonych tak wysokimi temperaturami które nie były notowane od wielu lat. Ciepło wiosennie jakby wcale nie ta pora roku. Dlaczego tak jest ? Są zwolennicy teorii że ocieplanie klimatu jest powodem takiego stanu rzeczy. Inni mówią że teoria z klimatem jest ściemą i nie ma to wpływu bo jak np. wybuchnie jakiś wulkan co jest przecież naturalne to wyrzuca z siebie takie ilości dwutlenku węgla że gdyby jakieś Państwo musiało zapłacić za emisję tego gazu to by pewnie zbankrutowało. Cóż dywagować są różne teorie ale nie tak dawno w internecie pokazano zdjęcia największej gwiazdy Słońca które pokazuje jego 22 letni cykl co może wyjaśniać że te zjawiska są zupełnie czymś naturalnym. 


Wcześniej niż zwykle rozpocznie się wiosna?


Kiedy obsiać swoje hektary ?


Aneta

PROGNOZY NA ROK 2020


Witajcie, początek roku w Rolnictwie wcale nie zapowiada się tak świetnie bo ciągle brakuje opadów deszczu co może mieć niekorzystny wpływ na plonowanie naszych roślin. Niby że można założyć jakieś nawadnianie ale czy to jest najlepsze rozwiązanie. Ważne okazuje się być jedno aby Ziemia możliwie wszędzie była przykryta roślinami. Ogranicza to procesy transpiracji i zapobiega erozji gleb. Niech wiec nikomu nie przeszkadza gdy rosną w roślinach jakieś chwasty bo one też chronią naszą Matkę Ziemie przed nadmiernym nagrzewaniem. Chyba że stosujecie herbicydy i chcecie żeby w Polsce tak samo jak w Australii panowała aura ognia która doprowadzi do zniszczenia wszystkich upraw w okolicy. Co wy na to Rolnicy ?
Pawel
Święta Bożego Narodzenia od lat obecne w polskiej tradycji gromadzą całe rodziny przy wspólnym wigilijnym stole. Niech te tradycje staną się także częścią naszej wspólnej rzeczywistości i z tej okazji życzę wszystkim aby te dni były przepełnione radością ze spotkania bliskich a tajemnica narodzenia Jezusa Chrystusa niech wiedzie nas wszystkich do lepszego życia na co dzień i od święta :) Pozdrawiam. Pawel    
Potentilia
1. Ich dupa nigdy nie jest czynnikiem decydującym podczas rozmowy o pracę.
2.Ich orgazmy są zawsze prawdziwe. Zawsze!
3. Ich nazwisko zostaje.
4. Garaż jest cały ich.
5. Ich plany weselne troszczą się same o siebie.
6. Mechanicy samochodowi zawsze mówią im prawdę.
7. Gówno ich obchodzi, że ktoś nie zauważa ich
Nowej fryzury.
8. Ta sama robota większa płaca.
9. Zmarszczki dodają charakteru.
10. Nie muszą opuszczać pokoju aby poprawić sobie krocze.
11. Suknia ślubna 2000 PLN; Wynajem smokingu 100 PLN.
12. Ludzie nigdy nie gapią się na ich klatkę
piersiową podczas rozmowy.
13. Nowe buty nie tną, nie robią pęcherzy, nie
deformują stóp.
14. Jeden nastrój, zawsze!
15. Rozmowy telefoniczne w 30 sekund.
16. Pięciodniowe wakacje wymagają tylko jednej walizki.
17. Sami otwierają słoiki.
18. Dostają fory za każdy przejaw troskliwości.
19. Bielizna kosztuje 5 PLN za trój-pak.
20. Jeśli mają 34 lata i są samotni, nikt tego nie zauważa.
21. Trzy pary butów w zupełności wystarczą.
22. Nie używają podpasek.
23. Jeśli inny facet przyjdzie na przyjęcie w takim samym ubraniu, mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi na wiele lat.
24. Nie muszą znać nazw więcej niż pięciu kolorów.
25. Nie muszą się zastanawiać, w którą stronę
kręcić nakrętką czy też śrubą.
26. Posiadają dar niezauważania zagnieceń na
Ubraniach.
27. Ta sama fryzura potrafi przetrwać latami, a
Nawet dekadami.
28. Ich brzuch zazwyczaj ukrywa duże biodra.
29. Jeden portfel, jedna para butów, jeden kolor
Przez wszystkie pory roku.
30. Manicure robią przy pomocy scyzoryka.
31. Zakupy Świąteczne dla 25 członków rodziny robią 24 Grudnia, w kilka minut.
Potentilia Listopad 5 '19 · Tagi Bloga mężczyzna, kobieta, meżczyzna
Pawel
Kiedyś ktoś napisał na facebooku "Przecież o to właśnie w życiu chodzi. Nie o wakacje, kolacje w knajpach i pragnienie posiadania więcej rzeczy , ale o to , by napić się razem herbaty i przytulić po długim dniu. Chodzi o wybaczanie i zapominanie , ulgowe traktowanie. A także o uczciwość , prawdę i zaufanie , o stworzenie bezpiecznego , ciepłego schronienia dla tych , których się kocha. "... i mój dodatek "nie chciał bym być źle odebrany ale granica pojęć jakich Pan użył jest dla mnie dość nazwijmy to śliska. Jeśli mówimy o wybaczeniu i zapominaniu to nie wiem czy np jakaś zdradzona żona chętnie zapomni i wybaczy mężowi gdy ten poszedł do sąsiadki i to nie koniecznie pożyczyć kilo cukru... Co do ulgowego traktowania zgodzę się że można tak traktować ludzi jeśli widzi się w nich chęć poprawy lub naprawy ogólnie mówiąc wyrządzonego zła... Akceptowanie zachowań złych przez np. rodziców wyrażaną przez nich jako tzw. tolerancję dla dzieci często prowadzi do rodzinnych tragedii... Rzeczywiście ciepłe schronienie oferuje się tym których się kocha ale tym którzy też coś odwzajemniają bo miłość w jedną stronę to nie wiem jak długo zawsze się kiedyś kończy i nie wiem czy można to tak nawet nazwać bo często ludzie są wobec siebie poprostu naiwni... Wyraziłem swoje zdanie proszę o tolerancje i jeśli już to konstruktywną dyskusję.
MelaniaK
Obecnie obserwujemy wciąż nasilające się zwłaszcza na FB komentarze dotyczące wartości chrześcijańskich w życiu społecznym. Dzięki kulturze jaką przyniosło chrześcijaństwo mamy szeroko rozumiana wolność i poszanowanie drugiego człowieka i na tej podstawie została zbudowana Demokracja która jest różnie rozumiana przez współczesnych ludzi. Wszystko mi wolno ale nie wszystko przynosi korzyść pisze św. Paweł wiec dokąd zmierza ten świat który akceptuje aborcję,  eutanazję, homoseksualizm i nie wiadomo co jeszcze. Prawdą jest że nie zbawimy świata sami na siłe ale każdy z nas winien szukać wartości jaką niesie ze sobą Wiara Ojców naszych bo w niej ukryty skarb może okazać się najlepszym znaleziskiem całego życia. Ludzie zawsze pluli jadem ale czy zawsze warto odchodzić obojętnym wobec nieprzychylnych komentarzy czy należy dbać o wartości i zajmować publicznie swoje stanowisko ? Za każde wypowiedziane i niewypowiedziane słowo rozliczą nas w stosownym czasie. 
MelaniaK Listopad 3 '19 · Ocena Bloga 5 · Komentarze 1 · Tagi Bloga kobieta, mężczyzna, meżczyzna, związek, zwiazek
MelaniaK
Kiedyś rozmawiałam z mężczyzna który powiedział że popęd mężczyzn z wiekiem słabnie. 

Panowie to jak to jest ?

MelaniaK Październik 29 '19 · Komentarze 1 · Tagi Bloga libido, pociąg mężczyzny
MelaniaK
Ludzie taka piękna pogoda gdzie się wybrać ?

Może jakaś wspólna wycieczka ?

Ktoś coś ? Do Miłego Zobaczenia :) 

Pawel
Hej, zbliża się jesień a jesienią ...  przygotujemy coś co będzie ciekawe dla wszystkich. Zimową porą zachęcam do wymiany doświadczeń związanych z tym co robimy na co dzień. Praca każdego wzbogaca ale może jest coś czym warto podzielić się aby np. uniknąć błędów popełnianych przez wiele osób które robią coś czego jeszcze nie próbowały.


Poszukuje osób które chciały by przygotować jakiś ciekawy materiał oparty także na własnych doświadczeniach. Czasem coś co wydaje się być proste okazuje się nieodkrytą tajemnicą dla innych. 


Piszcie jeśli macie ochotę. Zapraszam.   

Pawel Wrzesień 2 '19 · Komentarze 2 · Tagi Bloga zainteresowania, zima, rozwój osobowości, doświadczenie, jesień
Potentilia
Rozmowa męża (M) z psychologiem (P):
P: Czym się Pan w życiu zajmuje?
M: Jestem księgowym w banku.
P: A Pana żona?
M: Ona nie pracuje. Siedzi w domu z dziećmi.
P: Kto przygotowuje śniadania dla całej rodziny?
M: Moja żona, bo ona nie pracuje.
P: O której Pana żona wstaje?
M: Wstaje bardzo wcześnie, bo musi wszystkiego dopilnować, zorganizować. Przygotowuje drugie śniadanie dla dzieci, sprawdza, czy odpowiednio się ubrały, uczesały, umyły zęby po śniadaniu, które zrobiła, spakowały się do szkoły. Budzi się wraz z młodszym dzieckiem, by je przewinąć, ubrać i nakarmić.
P: Kto zawozi dzieci do szkoły?
M: Moja żona, bo ona nie pracuje.
P: Po tym, jak zawozi dzieci do szkoły, co robi Pani żona?
M: Zazwyczaj wykorzystuje już to, że wyszła z domu, więc po drodze robi zakupy, płaci w banku rachunki. Czasami czegoś zapomni i musi wracać od nowa. Po powrocie do domu nakarmi maleństwo, przewinie, położy na drzemkę. W międzyczasie zrobi porządki w kuchni, a następnie zajmie się praniem i sprzątaniem domu. Wiesz, bo przecież ona nie pracuje.
P: Co robisz popołudniami, gdy wracasz do domu?
M: Oczywiście odpoczywam. Cóż, jestem zmęczony po całym dniu pracy w banku.
P: Co wtedy robi Pana żona?
M: Przygotowuje kolację, zajmuje się dziećmi, zmywa naczynia, po raz kolejny "ogarnia" dom. Po tym, jak pomaga dzieciom w odrobieniu prac domowych, przygotowuje dzieci do snu, daje im ciepłe mleko i pilnuje, by umyły dokładnie zęby. W nocy wstaje kilka razy, by nakarmić najmłodsze dziecko czy w razie potrzeby przewinąć je. Robi to, bo nie musi wcześnie wstawać do pracy.
Tak wygląda codzienność wielu kobiet na całym świecie. Wstają bardzo wcześnie rano i nie odpoczywają do późnych godzin nocnych. To się nazywa "nie pracuje"?!
Za prowadzenie domu nie otrzymasz dyplomu, ale odgrywa ono kluczową rolę w życiu każdej rodziny!
Ciesz się i doceń swoją żonę, matkę, babcię, ciotkę, siostrę, córkę...ponieważ ich poświęcenie jest bezcenne.
Ktoś zapytał żonę:
- Jesteś kobietą pracującą czy gospodynią domową?
Ona odpowiedziała:
- Pracuję 24 godziny na dobę...
jestem matką,
jestem kobietą,
jestem córką,
jestem budzikiem,
jestem kucharzem,
jestem pokojówką,
jestem szefem,
jestem barmanem,
jestem opiekunką,
jestem pielęgniarką,
jestem osobą wykonującą prace manualne,
jestem osobą strzegącą bezpieczeństwa,
jestem doradcą,
jestem pocieszycielem.
Nie mam urlopu, 
nie mam zwolnienia chorobowego,
nie mam dnia wolnego.
Pracuję w dzień i w nocy.
Jestem cały czas na służbie.
Nie otrzymuję zapłaty i ...
mimo to często słyszę:
"Co ty robisz przez cały dzień?"
Dedykuję to wszystkim kobietom, które poświęcają własne życie dla dobra swoich rodzin.
Kobieta jest jak sól:
Jej obecność nie jest zapamiętana, ale jej brak sprawia, że wszystko pozostaje bez smaku."
Potentilia Sierpień 15 '19
MelaniaK
Wiele Par rozstaje się w trudnych okolicznościach najczęściej gdy pojawia się jakieś niepowodzenie w związku. Po latach jednak czują że zrobili sobie krzywdę i chcieli by powrócić do siebie. Jest to zależne od okoliczności ale możliwe że część osób da radę mimo bólu i porażki jaka przytrafiła się w przeszłości. 


Czy widzieliście już taki przykład ?

Pawel

Agrorandka na wakacjach. Czy warto ryzykować?

Seks bez zobowiązań to na urlopie właściwie chleb powszedni dla wielu ludzi z miasta. Prawie każdy singiel, który wybrał się gdzieś na wakacje, ma już za sobą takie doświadczenia. Czasem jest to tylko sympatyczna przygoda, o której szybko się zapomina. Ale zdarza się i tak, że seksprzygoda ma swój nieprzyjemny ciąg dalszy na wakacjach.


Wakacyjny romans kusi swoją gwałtownością i brakiem zobowiązań. Gorąca letnia aura sprawia, że chętniej dajemy się porwać niezobowiązującej atmosferze, pozwalamy sobie na więcej, nie zastanawiamy się też nad konsekwencjami swoich działań. Dlatego tak często zdarza się, że gdy na wczasach poznamy kogoś atrakcyjnego, decydujemy się, by iść z nim do łóżka, choć "w cywilu" przygody bez dalszego ciągu wcale nas nie interesują. Seksprzygoda na wakacjach ma swój urok, ale może też źle się skończyć. Tak jak w przypadku Małgorzaty.


Nie mogła sobie poradzić z nagłą samotnością od początku liceum była w związku z jednym mężczyzną. Razem poszli na studniówkę, zdawali maturę, wyjechali na studia. W obcym mieście okazało się, że ich drogi zaczynają się rozchodzić, a miłość wygasa. Para rozstała się w kwietniu. Małgorzata  nie mogła sobie poradzić z nagłą samotnością. Odkąd pamiętała, zawsze "ktoś" przy niej był przytulał, adorował. Kiedy tego zabrakło, kobieta poczuła się samotna.


Za namową koleżanek wybrała się na wycieczkę na wieś. Miała tam odpocząć i poprawić sobie humor. Już pierwszego dnia po przyjeździe Małogorzata zaczęła rozkwitać, za sprawą przychylnych spojrzeń uśmiechów, komplementów. Dziewczyna na nowo poczuła się atrakcyjna i zaczęła eksponować swoją kobiecość. I wtedy pojawił się Adam. Dobrze zbudowany, opalony od Słońca, do tego szarmancki, kulturalny i bardzo zainteresowany jej osobą.


Dziewczyna szybko zapomniała o turystycznych atrakcjach i wszystkich innych adorujących ją mężczyznach. Liczył się już tylko on. Choć zdawała sobie sprawę, że to historia bez przyszłości i nie ma co liczyć na ciąg dalszy, jak ćma do światła lgnęła do przystojnego mężczyzny.


Na nowo poczuła się atrakcyjna i zaczęła eksponować swoją kobiecość

Wahała się tylko przez chwilę kiedy on od czułości i pocałunków próbował przejść na wyższy poziom znajomości. Od tej pory Małgorzata podziwiała uroki wsi właściwie tylko z perspektywy hotelowej sypialni. Jak sama twierdzi, było cudownie, namiętnie, czule. Od dawna nie czuła tak wielkiego podniecenia i popędu. Zapomniała już, jak przyjemny może być seks.


Kiedy nadszedł termin powrotu do miasta była podłamana, ale jakoś przetłumaczyła sobie, że przecież wiedziała, jak to się skończy. Para pożegnała się czule, obiecała, że pozostanie w kontakcie i wszystko wskazywało na to, że w tym miejscu historia zostanie zamknięta. Tak jednak nie było.


Po powrocie do miasta odkryła, że jest w ciąży, choć przez cały czas się zabezpieczała. Na dodatek okazało się, że kochanek zaraził ją chorobą weneryczną. Kiedy dziewczyna próbowała skontaktować się z mężczyzną, by powiedzieć mu, że będzie ojcem, najpierw nie odbierał od niej telefonów i nie odpisywał na wiadomości. Później jego telefon odebrała kobieta. Okazało się, że jest jego żoną. Powiedziała, że ma zostawić jej męża w spokoju i zapewniła, że o żadnym uznawaniu ojcostwa i płaceniu alimentów nie będzie mowy. Co prawda udałoby się to załatwić w sądzie, ale ona była na to zbyt dumna.


Dziś dziewczyna samotnie wychowuje dziecko. Z Adamem nie ma kontaktu. Nie jest nawet pewna, czy dotarła do niego informacja, że ma syna. Dla niej seksprzygoda na wakacjach nie zakończyła się happy endem. Dziś, choć bardzo kocha swoje dziecko, mówi tylko: "Nie warto. Za chwilę przyjemności straciłam tylko szacunek do siebie". A takich historii jest wiele. Znacie taką historię ?

Pawel Lipiec 21 '19 · Tagi Bloga wakacje na wsi, wakacje, sexprzygoda, dziecko
MelaniaK
Nadchodzący czas sprzyja przygotowaniom do zbioru zbóż które już niebawem trzeba zebrać z pola. 

W dawnych czasach kosili ludzie zwykłymi kosami ogromne obszary pomagając sobie wzajemnie rodzina rodzinie. W późniejszych czasach kiedy każdy miał w domu już swój telewizor czarno biały a nie kolorowy a na polu pojawiły się pierwsze ciągniki a z nimi pierwsze snopowiązałki czas na wsi nieco przyspieszył. W dzisiejszych czasach wjedzie na pole kombajn który zmiata nawet 12 metrów zboża za jednym przejazdem i po godzinie jest po żniwach. 


Jak jest u Was i jaka jest technologia zbioru zbóż w Waszym regionie ?


Zbiory zbóż, Zbiory żyta, zbiory pszenicy, zbiory jęczmienia bez ogumienia ? 

Potentilia
W dzisiejszych czasach miłości szuka się całe życie. Czy to prawda ? 
MelaniaK
Uwaga mężczyźni nadchodzą upały a kobiety wtedy są gorące :) 
MelaniaK Czerwiec 23 '19 · Tagi Bloga libido, temperatura, upały, upał, pociąg sexualny
Pawel

Witam wszystkich. 


Nie tak dawno opublikowano w portalach nowinkę medialną dotyczącą życia singli. Jest coś na rzeczy wiec chciałbym się także odnieść do tego w swoim piśmiennictwie w tym portalu dla rolników jakże często poszukujących nie tylko przyjaźni i nowych znajomości co odpowiedzi na dość ważne życiowe pytanie. Czasami bezdzietność podyktowana jest pewnym pierwiastkiem społecznym. Mam tu na myśli otoczenie w którym znajduje się bądź nie tego odpowiedniego partnera czy partnerkę z którą spędza się życie w rodzinie. Pozostaje pytanie co jest normą. Wiele kobiet jest bezdzietnych i ich dotyczą także oceny w rozmaitych internetowych źródłach, które wyszukiwarka Google wypluwa w odpowiedzi na hasło „bezdzietność z wyboru”. Wedle mniej lub bardziej anonimowych internetowych moralistów kobiety decydujące się na bezdzietność to samolubne i niedojrzałe karierowiczki o pustym życiu albo pozbawione empatii egoistki z konsumpcyjno-hedonistycznym systemem wartości, które nie rozumieją własnej roli i „tego, co w życiu ważne”. Niektórzy internauci ograniczają się do dobrotliwego paternalizmu, zakładającego, że świadomie bezdzietna 30-latka zwyczajnie nie wie, czego chce. „Jeszcze ci się odmieni!”, pisze jeden z użytkowników forum do internautki deklarującej niechęć do macierzyństwa. „Każda tak mówi”, dodaje inny.


Z kolei bohaterka kampanii społecznej mającej zachęcić kobiety do rodzenia dzieci to zamożna, nowoczesna trzydziestoparolatka, która wprawdzie „zrobiła specjalizację” i „była w Tokio”, ale zapomniała o tym, „co w życiu najważniejsze”. W spocie widzimy ją patrzącą z tęsknotą na swój wielki ogród, w tle słychać gaworzenie bobasów i smutne: „Nie odkładaj macierzyństwa na potem”. W fabule filmiku autorzy pominęli jednak potencjalnego ojca. Szkoda bo przecież rodzina to mężczyzna i kobieta.


– Nie wiem, co gorsze: być egoistyczną karierowiczką czy dorosłą kobietą traktowaną jak 12-latka – opowiada Magda. – Podczas konsultacji ginekologicznej poinformowałam lekarkę o tym, że nie chcę kiedykolwiek zachodzić w ciążę. „Zachcesz, zachcesz!”, usłyszałam w odpowiedzi.


– Zaskakujące, jak często zasady dobrego wychowania ulegają unieważnieniu, kiedy przychodzi do rozmawiania o czyichś planach reprodukcyjnych. Przecież to, czy chcę mieć dzieci, jest tylko moją sprawą. Wydawanie opinii na temat sensu mojego życia, przechodzenie na ty czy wulgarne komentarze są absolutnym naruszeniem granic. Szkoda że takie społeczeństwo...


– Kiedyś odwiedziłam koleżankę, która ma małe dziecko. Posiedziałyśmy, a potem ona musiała odebrać telefon. Trochę pobawiłam się z jej córką w tym czasie, żeby nie płakała za mamą. Kiedy ona wróciła, była bardzo zdziwiona: „Nie sądziłam, że dasz sobie radę z dzieckiem” – Takie sytuacje są męczące. Trochę jakby się było kosmitą.


Co jest normą we współczesnym świecie. Czy samo pragnienie posiadania potomstwa wynikające z natury czy świadome unikanie relacji z płcią przeciwną są dobrym rozwiązaniem ? 


Człowiek jest zdany na pewien czynnik losu czy inaczej Opatrzności w której musi odnaleźć swoje miejsce bo innego przecież nie będzie. 


Czy to w związku czy w samotności każdy z nas odpowiada za siebie. Ważne aby dobrze żyć kochać siebie i innych i być szczęśliwym w tym co nas otacza a nie zadręczać się...


W tym portalu wszyscy przecież poszukują dobrych relacji i mają iskierkę nadziei na lepszą przyszłość. Meżczyzna z Kobietą tworzą podstawową jednostkę społeczną i żadna nowa ideologia nie może zastąpić tego co nazywamy zdrową rodziną. 

Pawel
W ostatnich tygodniach po bardzo suchej Wiośnie nasiliły się opady deszczu do tego stopnia że chyba już każdy zakątek Polski jest dostatecznie nawodniony. W lubelskim wystąpiła nawet trąba powietrzna bo połączyło się dwie małe. Przykro że w ciągu jednej minuty ludzie dowiedzieli się że właśnie stracili wszystko. Oby nikomu nic złego się nie przydarzyło bo takie obrazki naprawdę nie należą do przyjemności. 


Mimo deszczu szukamy dalej swojego szczęścia i nie tylko w miłości ale też w tym co robimy na co dzień. 


Pozdrawiam 

Pawel 

Pawel Maj 22 '19 · Tagi Bloga deszcz, ulewa, trąba powietrzna, lubelskie
MelaniaK
Żona rolnika chce być jak zawsze nowoczesna i nie chodzi o przynależność do Partii o tej samej nazwie ale o to aby być Kobietą która nie odbiega standardom w mieście. Co robi kobieta w mieście otóż ona nie tylko pachnie ale może ma czas na to by posiedzieć przy lekturze ciekawej książki a rolniczka zazwyczaj pieli badyla do zmroku bo więcej już nie da się zobaczyć a pieliła by pewnie do rana jak jaka zapalczywa jest na robotę. Jednak wcale nie jest tak żle o ile taka rolniczka poznaje wartości jakim jest jej własny czas. Każdy z nas jest Panem swojego losu i ma możliwość zorganizowania swoich zajęć tak by był czas na pracę i na relax czyli to co sprawia nam przyjemność. Planowane są oczywiście zakupy i przymierzanie tego co znajdzie się w nowej galerii ale nie tylko ciuchami świat stoi bo można czasem wyrwać się na plażę do pobliskiego stawu gdzie i chłopców nie brakuje. 


Każda z nas organizuje sobie swój czas i jak go dobrze zorganizuje to życie się nie zepsuje - Prawda?   

Potentilia
Nie jeden rolnik szukający żony zastanawia się czy i na kogo głosować w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Każdy ma prawo mieć własne zdanie i przedstawiać wartości którymi się na co dzień posługuje. W moim przekonaniu należy wziąć pod uwagę całokształt jaki ma dana partia a nie tylko jakieś drobne niuanse które mogą być marginalne w całym ogólnym programie jaki kto chce osiągnąć. Opiszę swoje stanowisko: Moim zdaniem nie ma partii która jest idealna i należy wybrać tą która najbardziej jest zbliżona do tego jakimi wartościami kieruje się człowiek. Ja zagłosuję na PiS dlatego że nic nie jest istotne dla kraju bardziej niż własna gospodarka która przynosi przychód. Zamykanie i sprzedawanie własnego majątku cechuje się tym że można go sprzedać tylko RAZ a kasa zazwyczaj nie wystarcza na długo. Tak robiła poprzednia kadra ale być może lud zmądrzeje i pokieruje się zdrowym rozsądkiem. Czeka nas też bardzo ciężka i długa wojna kulturowa która dopiero co się rozpoczyna. Najgłębszym problemem jaki dotyka każdą społeczność jest brak wiedzy czy też nawet niechęć do jej poznawania przez obywateli. Miejmy nadzieję że z czasem każdy będzie chciał i podzielał ten pogląd że może nie codziennie ale Wybory są powszechnym obowiązkiem każdego Polaka. Są też tacy co mówią po polsku ale... 


Jakie jest Wasze zdanie w sprawie polskich Partii i nadchodzących wyborów ? 

Pawel
Wiosna to pora roku kojarzona przez wszystkich jako Start Roślin w ich okres pełnej wegetacji. Proces dzięki fotosyntezie który napędza cały mechanizm życia roślin. Wiele osób przechodzi na Ogrodnictwo Ekologiczne i tym tematem chciałbym zainteresować wszystkich Was czytających mój tekst. 


Niedawno dowiedziałem się że Ekologia to nie tyle unikanie środków ochrony roślin co ścisła kontrola procesu produkcji przez jednostki certyfikujące. Można na swoim polu mieć np. jedną uprawę ekologiczna a obok już konwencjonalnie uprawiać inną czy to nie jest w sprzeczności z czystą ekologią... ? Ekologia to też ogromne koszty bo certyfikaty kosztują choć bywają zwracane w dotacjach ale jednak trzeba wyłożyć najpierw kasę na stół. Ceny produktów ekologicznych są dużo wyższe niż produktów bez certyfikatów ale jeśli ktoś bardzo chce zadbać o swoje zdrowie to na pewno zapłaci każdą cenę. Zazwyczaj jest to już Klient z zasobnym portfelem i swoiście oświecony w dietetyce i najnowocześniejszych metodach odżywiania człowieka. Jeden z publicystów którego wypowiedź widziałem na You Tube określił tych co kupują tą ekologiczną żywność jako "faceci w różowych majtkach" nie wiem ile w tym prawdy ale na pewno produkty ekologiczne to wyszukany towar nie dla przeciętnego Pana Kowalskiego. Zachęcam jednak do tego by ekologię uprawiać w domu i dla swojej rodziny we własnym ogródku hodować to co w kuchni potrzebne.   

MelaniaK
Wszystkim życzę wesołych świąt wielkanocnych w gronie najlepszych przyjaciół, rodziny kogoś z kim warto spędzić czas. Święta to okres w którym wiele ludzi czuje się samotnych i dla tych najwięcej ciepła. Niech dobry Bóg w którego wierzymy da tą nadzieję na lepsze jutro i dobre życie z osobą która będzie oparciem w trudnych chwilach i partnerem w radości gdy będzie wesoło. 


Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Mel

Potentilia
Święta wielkanocne na polskiej Wsi mają wiele ciekawych tradycji. W każdym regionie Polski są nieco inaczej przeżywane. Niektóre regiony robią ogromne Palmy wielkanocne które mierzy się w metrach ale w wielu domach gospodynie domowe zaopatrują się w tradycyjne może 50 centymetrowe palemki z którymi idą do Kościoła. 


Rodzaje Palm 


Palma kurpiowska powstaje z pnia ściętego drzewka (jodły lub świerka), oplecionego na całej długości widłakiem, wrzosem, borówką, zdobionego kwiatami z bibuły i wstążkami. Czub drzewka pozostawia się zielony. Tradycja wykonywania palm szczególnie zachowała się na Kurpiach w miejscowości Łyse w parafiach Gminy Zbójna Od lat 60. XX wieku co roku w Niedzielę Palmową odbywa się tam konkurs na najdłuższą palmę

Palma góralskapalma podhalańska wykonana jest z pęku witek wierzbowych (bazi), wiklinowych lub leszczynowych oraz jałowca i bukszpanu Palmy te spotyka się podczas procesji w Bukowinie Tatrzańskiej. W Lipnicy i w Rabce corocznie odbywają się konkursy na najdłuższą i najpiękniejszą palmę. Konkurs Palm w Lipnicy odbywa się od 1958 roku

Palemka wileńska tworzona z papieru, traw i witek wierzbowych jest charakterystyczna dla okolic Wilna Barwne i ozdobne palmy wileńskie plecie się z 50 gatunków suchych polnych, leśnych i ogrodowych kwiatów zbieranych o różnych porach roku dla uzyskania odpowiedniej kolorystyki. Tradycyjne wileńskie palmy są uwijane na suchych drewnianych patykach z jednej strony lub dookoła z farbowanego albo naturalnego suchotnika, mietliczki, krwawnika, dziurawca, tymotki chmielu, wrotyczy, kocanki piaskowej. Wierzchołek zaś z 11 gatunków traw. W palmie wileńskiej wykorzystuje się kłosy zboża i owsa.


Jaką Palmę robi się w Waszym regionie  ?

Potentilia Kwiecień 10 '19 · Tagi Bloga rodzaje palm, palmy wielkanocne, wielkanoc
Pawel
Witam wszystkich czytelników,


W dzisiejszym poście chciałbym poruszyć kilka kwestii dotyczących naszego wspólnego spotkania Wszystkich zainteresowanych użytkowników portalu Ilove.agrobiz.pl w Kazimierzu Dolnym nad Wisła.


Temat ten jest dla mnie o tyle ciekawy że coraz więcej osób chce w takim spotkaniu uczestniczyć. Choć jest to swoista Randka w ciemno bo wiele ludzi nie zna się osobiście tylko koresponduje na gaduxie to na pewno takie spotkanie będzie okazją do tego by poznać się nieco bliżej. 


Nie ma rady na trwały związek jeśli brakuje elementarnych zasad życia społecznego. Najpierw musimy być wszyscy lojalni wobec samych siebie by być także lojalnym wobec partnera. Oczywiście to wymaga wysiłku i wiedzy ale jeśli ktoś z Was będzie siedział tylko z założonymi rekami to nic samo z nieba raczej nie spadnie. Wiec spotykamy się po to by poznać się bliżej i wtedy a może nóż widelec pozna się kogoś z kim będziemy chcieć być razem przez dłuższy okres naszego życia.


Decyzja o takim spotkaniu należy oczywiście do Was: każdego i każdej z osobna. 


W przypadku zainteresowania proszę o kontakt. Musimy zorganizować bazę noclegową i kilka atrakcji żeby było ciekawie. Kazimierz Dolny sam w sobie jest wyjątkowy i zwiedzanie tak starego miasta już dla wielu ludzi tu przybywających jest wielkim przeżyciem. 


Zatem jakby co to ... :) 

MelaniaK
Konie pasja hobby po prostu Konie

Czy lepiej jeździć mam na Leonie ?

Sama nie wiem :) 

MelaniaK Marzec 21 '19 · Tagi Bloga konie, pasja, hobby, konia
Potentilia
Witam witam i o zdrowie wszystkich pytam.

 Dopłaty rolnicze to spora dawka możliwości pokrycia kosztów które musi pokryć każdy rolnik aby produkcja mogła się opłacać. Czy aby na pewno jest to wystarczający element na prowadzenie produkcji z perspektywą dalszego rozwoju. Jest to forma dodatkowa a nie zasadnicza ale zawsze to jakaś możliwość zarobku. Od 15 marca do 15 maja Agencja przyjmuje wnioski o płatności i czymże była by sielska miłość na wsi jakby rolnik zapomniał o dopłatach. Każda mądra żona na pewno przypomni wszystkim tym zapominalskim a wypełnienie wniosku teraz jest naprawdę proste. Składajcie chłopy szybko swoje wnioski żeby potem wasza baba żadnych innych zbędnych wniosków nie wyciągnęła z waszej działalności wtedy i sukces i poczucie własnej wartości będzie zagwarantowany i wszystkim dobrze na wsi będzie. Miasto jak zawsze musi obejść się poczuciem że dopłat nie dostaje a co najwyżej ZUS musi co miesiąc zapłacić... Wiec cieszmy się z takiego stanu Rolnik to jednak jeszcze lepsza partia żeby nie napisać kasta jak jaki Sędzia co go w kajdankach wyprowadzają z roboty.   

Potentilia Marzec 17 '19 · Komentarze 1 · Tagi Bloga dopłaty rolnicze, koszty
Pawel
Witam wszystkich Czytelników portalu randkowego dla Rolników. 


Dziś zebrało mi się na napisanie czegoś co może będzie interesujące dla większej społeczności i może ktoś z Was zechce zabrać swój głos w tej sprawie. 


Wiosną kiedy wszystko budzi się do życia zaczynają buzować hormony co dotyczy chyba wszystkich gatunków zwierząt ale jak to jest z tym zakochaniem. Niektórzy wierzą w swoje przeznaczenie i tak księżniczka czeka na swojego bajkowego księcia aż ten wyrwie ją z zamkowej wierzy i będą żyć długo i szczęśliwie. Czy takie obrazki a raczej zdarzenia mogą mieć miejsce w obecnej rzeczywistości ? 


Wydaje się że nie ale faktem jest że jak każdy choć trochę romantykiem powinien być... Te zdolności ma się czasem wrodzone a czasem trzeba się przyłożyć żeby można było umilić życie wybranej osobie. Mężczyźni jednak nie są romantykami bo to zależy od wielu czynników. Czasem ktoś ma siostrę która braciszka trochę ukierunkuje i jest mu zdecydowanie łatwiej być "konkurencyjnym" w towarzystwie romantycznych Pań. 


Zakochanie od pierwszego wejrzenia zdarza się chyba bardzo sporadycznie ale nikt nie powiedział że jest to niemożliwe. Jak jest Waszym zdaniem ? Czy można widząc kogoś po raz pierwszy od razu wiedzieć że to jest mój mąż albo moja dziewczyna ? Czekam na Wasze wypowiedzi. Może w tym roku będzie jakieś wesele...  :) ???

MelaniaK
Nawet w starszym wieku można znaleźć miłość. Wydaje się że program Marty Manowskiej celuje w tym kierunku i jest to bardzo dobry pomysł. Starsi ludzie też mają serca i ochotę na to by dzielić życie z kimś obok nawet wtedy gdy własne dzieci już dorosły i mają już swoje rodziny. Emeryci bo o nich mowa mają dużo wolnego czasu aby poświecić się przyjemnościom i nie mają takiej presji że muszą iść do pracy. Praca dla każdego jest oczywiście wskazana bo pozwala nie tylko zapewnić sobie źródło dochodu ale także w wielu przypadkach poprawia nasze samopoczucie. Nie praca jednak w życiu jest najważniejsza a to jak spędzamy czas swojego życia a raczej z kim go spędzamy. Program Sanatorium Miłości jest wspaniałym przykładem na to że Starsi ludzie też potrafią się dobrze bawić i razem spędzać czas. Czy macie kogoś kto mógłby wziąć udział w takim programie ?


Pozdrawiam Wszystkich Młodych i tych którzy się nico wcześniej urodzili  :)   

Aneta
Kobiety i mężczyźni od wielu wieków zawsze szukają pretekstu do tego aby rozpocząć rozmowę z wymarzonym partnerem. Dzień Walentynek kreowany przez media jako właśnie taki dzień kiedy okazujemy swoje uczucia bliskiej osobie jest w tradycji chrześcijańskiej znany od dawna. Kim był św. Walenty Wikipedia podaje że  "Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz Klaudiusz za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie. Uważał, że najlepszymi żołnierzami są legioniści bez rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r. " Jeśli rozumiesz co czytasz to przynajmniej wiesz już skąd takie święto. 


Czy ktoś z Was jest już zakochany ?

Potentilia
Coraz częściej niż zwykle odwiedzają mnie goście i z tego względu nie na wszystko mam czas. Zima jest piękna ale czasem ma się trochę za dużo wolnego czasu zwłaszcza na wsi. A jak wy spędzacie swój wolny czas ? Ktoś z was jeździ na sankach, nartach, snowboardzie ? Na tym ostatnim podobno można sobie nieźle du.... potłuc ☺️
Potentilia Styczeń 16 '19 · Komentarze 1 · Tagi Bloga zima, będzie narty, relacja na wsi, czas wolny
MelaniaK
Witam, 


Nie tak dawno kowersowałam z Panem który pisze takie bzdury jak mało który :)

Pisze z błędami choć każdy komputer podświetla na czerwono każde błędne słowo

a Pan przeprasza i pisze że jest dyslektykiem to ja się pytam czy daltonistą też ?

Czy trudno jest sprawdzić pisownię wysyłając cokolwiek do ludzi ?


Jeśli są papiery na to że jest się dyslektykiem to może są też papiery od lenistwa i głupoty ?

Może też niektórzy powinni sobie wyrobić papiery z tytułem Facet Bez JAJ 


Wielu Kobietom... 

ułatwiło by to drogę do podjęcia właściwych decyzji dotyczących własnej przyszłości  :)     Pozdrawiam 

Melka 

Stron: 1 2 3 >
Proszę włączyć JavaScript!
Wyłącz Blokowanie Reklam

w swojej przeglądarce

Randki internetowe, Szukam dziewczyny, Szukam chłopaka, Szukam męża, Szukam żony, Poznam nowych przyjaciół