Loading...
pl

Blogi Użytkownika

MelaniaK VIP
Uwaga mężczyźni nadchodzą upały a kobiety wtedy są gorące :) 
Pawel VIP

Witam wszystkich. 


Nie tak dawno opublikowano w portalach nowinkę medialną dotyczącą życia singli. Jest coś na rzeczy wiec chciałbym się także odnieść do tego w swoim piśmiennictwie w tym portalu dla rolników jakże często poszukujących nie tylko przyjaźni i nowych znajomości co odpowiedzi na dość ważne życiowe pytanie. Czasami bezdzietność podyktowana jest pewnym pierwiastkiem społecznym. Mam tu na myśli otoczenie w którym znajduje się bądź nie tego odpowiedniego partnera czy partnerkę z którą spędza się życie w rodzinie. Pozostaje pytanie co jest normą. Wiele kobiet jest bezdzietnych i ich dotyczą także oceny w rozmaitych internetowych źródłach, które wyszukiwarka Google wypluwa w odpowiedzi na hasło „bezdzietność z wyboru”. Wedle mniej lub bardziej anonimowych internetowych moralistów kobiety decydujące się na bezdzietność to samolubne i niedojrzałe karierowiczki o pustym życiu albo pozbawione empatii egoistki z konsumpcyjno-hedonistycznym systemem wartości, które nie rozumieją własnej roli i „tego, co w życiu ważne”. Niektórzy internauci ograniczają się do dobrotliwego paternalizmu, zakładającego, że świadomie bezdzietna 30-latka zwyczajnie nie wie, czego chce. „Jeszcze ci się odmieni!”, pisze jeden z użytkowników forum do internautki deklarującej niechęć do macierzyństwa. „Każda tak mówi”, dodaje inny.


Z kolei bohaterka kampanii społecznej mającej zachęcić kobiety do rodzenia dzieci to zamożna, nowoczesna trzydziestoparolatka, która wprawdzie „zrobiła specjalizację” i „była w Tokio”, ale zapomniała o tym, „co w życiu najważniejsze”. W spocie widzimy ją patrzącą z tęsknotą na swój wielki ogród, w tle słychać gaworzenie bobasów i smutne: „Nie odkładaj macierzyństwa na potem”. W fabule filmiku autorzy pominęli jednak potencjalnego ojca. Szkoda bo przecież rodzina to mężczyzna i kobieta.


– Nie wiem, co gorsze: być egoistyczną karierowiczką czy dorosłą kobietą traktowaną jak 12-latka – opowiada Magda. – Podczas konsultacji ginekologicznej poinformowałam lekarkę o tym, że nie chcę kiedykolwiek zachodzić w ciążę. „Zachcesz, zachcesz!”, usłyszałam w odpowiedzi.


– Zaskakujące, jak często zasady dobrego wychowania ulegają unieważnieniu, kiedy przychodzi do rozmawiania o czyichś planach reprodukcyjnych. Przecież to, czy chcę mieć dzieci, jest tylko moją sprawą. Wydawanie opinii na temat sensu mojego życia, przechodzenie na ty czy wulgarne komentarze są absolutnym naruszeniem granic. Szkoda że takie społeczeństwo...


– Kiedyś odwiedziłam koleżankę, która ma małe dziecko. Posiedziałyśmy, a potem ona musiała odebrać telefon. Trochę pobawiłam się z jej córką w tym czasie, żeby nie płakała za mamą. Kiedy ona wróciła, była bardzo zdziwiona: „Nie sądziłam, że dasz sobie radę z dzieckiem” – Takie sytuacje są męczące. Trochę jakby się było kosmitą.


Co jest normą we współczesnym świecie. Czy samo pragnienie posiadania potomstwa wynikające z natury czy świadome unikanie relacji z płcią przeciwną są dobrym rozwiązaniem ? 


Człowiek jest zdany na pewien czynnik losu czy inaczej Opatrzności w której musi odnaleźć swoje miejsce bo innego przecież nie będzie. 


Czy to w związku czy w samotności każdy z nas odpowiada za siebie. Ważne aby dobrze żyć kochać siebie i innych i być szczęśliwym w tym co nas otacza a nie zadręczać się...


W tym portalu wszyscy przecież poszukują dobrych relacji i mają iskierkę nadziei na lepszą przyszłość. Meżczyzna z Kobietą tworzą podstawową jednostkę społeczną i żadna nowa ideologia nie może zastąpić tego co nazywamy zdrową rodziną. 

Pawel VIP
W ostatnich tygodniach po bardzo suchej Wiośnie nasiliły się opady deszczu do tego stopnia że chyba już każdy zakątek Polski jest dostatecznie nawodniony. W lubelskim wystąpiła nawet trąba powietrzna bo połączyło się dwie małe. Przykro że w ciągu jednej minuty ludzie dowiedzieli się że właśnie stracili wszystko. Oby nikomu nic złego się nie przydarzyło bo takie obrazki naprawdę nie należą do przyjemności. 


Mimo deszczu szukamy dalej swojego szczęścia i nie tylko w miłości ale też w tym co robimy na co dzień. 


Pozdrawiam 

Pawel 

MelaniaK VIP
Żona rolnika chce być jak zawsze nowoczesna i nie chodzi o przynależność do Partii o tej samej nazwie ale o to aby być Kobietą która nie odbiega standardom w mieście. Co robi kobieta w mieście otóż ona nie tylko pachnie ale może ma czas na to by posiedzieć przy lekturze ciekawej książki a rolniczka zazwyczaj pieli badyla do zmroku bo więcej już nie da się zobaczyć a pieliła by pewnie do rana jak jaka zapalczywa jest na robotę. Jednak wcale nie jest tak żle o ile taka rolniczka poznaje wartości jakim jest jej własny czas. Każdy z nas jest Panem swojego losu i ma możliwość zorganizowania swoich zajęć tak by był czas na pracę i na relax czyli to co sprawia nam przyjemność. Planowane są oczywiście zakupy i przymierzanie tego co znajdzie się w nowej galerii ale nie tylko ciuchami świat stoi bo można czasem wyrwać się na plażę do pobliskiego stawu gdzie i chłopców nie brakuje. 


Każda z nas organizuje sobie swój czas i jak go dobrze zorganizuje to życie się nie zepsuje - Prawda?   

Potentilia VIP
Nie jeden rolnik szukający żony zastanawia się czy i na kogo głosować w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Każdy ma prawo mieć własne zdanie i przedstawiać wartości którymi się na co dzień posługuje. W moim przekonaniu należy wziąć pod uwagę całokształt jaki ma dana partia a nie tylko jakieś drobne niuanse które mogą być marginalne w całym ogólnym programie jaki kto chce osiągnąć. Opiszę swoje stanowisko: Moim zdaniem nie ma partii która jest idealna i należy wybrać tą która najbardziej jest zbliżona do tego jakimi wartościami kieruje się człowiek. Ja zagłosuję na PiS dlatego że nic nie jest istotne dla kraju bardziej niż własna gospodarka która przynosi przychód. Zamykanie i sprzedawanie własnego majątku cechuje się tym że można go sprzedać tylko RAZ a kasa zazwyczaj nie wystarcza na długo. Tak robiła poprzednia kadra ale być może lud zmądrzeje i pokieruje się zdrowym rozsądkiem. Czeka nas też bardzo ciężka i długa wojna kulturowa która dopiero co się rozpoczyna. Najgłębszym problemem jaki dotyka każdą społeczność jest brak wiedzy czy też nawet niechęć do jej poznawania przez obywateli. Miejmy nadzieję że z czasem każdy będzie chciał i podzielał ten pogląd że może nie codziennie ale Wybory są powszechnym obowiązkiem każdego Polaka. Są też tacy co mówią po polsku ale... 


Jakie jest Wasze zdanie w sprawie polskich Partii i nadchodzących wyborów ? 

Pawel VIP
Wiosna to pora roku kojarzona przez wszystkich jako Start Roślin w ich okres pełnej wegetacji. Proces dzięki fotosyntezie który napędza cały mechanizm życia roślin. Wiele osób przechodzi na Ogrodnictwo Ekologiczne i tym tematem chciałbym zainteresować wszystkich Was czytających mój tekst. 


Niedawno dowiedziałem się że Ekologia to nie tyle unikanie środków ochrony roślin co ścisła kontrola procesu produkcji przez jednostki certyfikujące. Można na swoim polu mieć np. jedną uprawę ekologiczna a obok już konwencjonalnie uprawiać inną czy to nie jest w sprzeczności z czystą ekologią... ? Ekologia to też ogromne koszty bo certyfikaty kosztują choć bywają zwracane w dotacjach ale jednak trzeba wyłożyć najpierw kasę na stół. Ceny produktów ekologicznych są dużo wyższe niż produktów bez certyfikatów ale jeśli ktoś bardzo chce zadbać o swoje zdrowie to na pewno zapłaci każdą cenę. Zazwyczaj jest to już Klient z zasobnym portfelem i swoiście oświecony w dietetyce i najnowocześniejszych metodach odżywiania człowieka. Jeden z publicystów którego wypowiedź widziałem na You Tube określił tych co kupują tą ekologiczną żywność jako "faceci w różowych majtkach" nie wiem ile w tym prawdy ale na pewno produkty ekologiczne to wyszukany towar nie dla przeciętnego Pana Kowalskiego. Zachęcam jednak do tego by ekologię uprawiać w domu i dla swojej rodziny we własnym ogródku hodować to co w kuchni potrzebne.   

MelaniaK VIP
Wszystkim życzę wesołych świąt wielkanocnych w gronie najlepszych przyjaciół, rodziny kogoś z kim warto spędzić czas. Święta to okres w którym wiele ludzi czuje się samotnych i dla tych najwięcej ciepła. Niech dobry Bóg w którego wierzymy da tą nadzieję na lepsze jutro i dobre życie z osobą która będzie oparciem w trudnych chwilach i partnerem w radości gdy będzie wesoło. 


Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Mel

Potentilia VIP
Święta wielkanocne na polskiej Wsi mają wiele ciekawych tradycji. W każdym regionie Polski są nieco inaczej przeżywane. Niektóre regiony robią ogromne Palmy wielkanocne które mierzy się w metrach ale w wielu domach gospodynie domowe zaopatrują się w tradycyjne może 50 centymetrowe palemki z którymi idą do Kościoła. 


Rodzaje Palm 


Palma kurpiowska powstaje z pnia ściętego drzewka (jodły lub świerka), oplecionego na całej długości widłakiem, wrzosem, borówką, zdobionego kwiatami z bibuły i wstążkami. Czub drzewka pozostawia się zielony. Tradycja wykonywania palm szczególnie zachowała się na Kurpiach w miejscowości Łyse w parafiach Gminy Zbójna Od lat 60. XX wieku co roku w Niedzielę Palmową odbywa się tam konkurs na najdłuższą palmę

Palma góralskapalma podhalańska wykonana jest z pęku witek wierzbowych (bazi), wiklinowych lub leszczynowych oraz jałowca i bukszpanu Palmy te spotyka się podczas procesji w Bukowinie Tatrzańskiej. W Lipnicy i w Rabce corocznie odbywają się konkursy na najdłuższą i najpiękniejszą palmę. Konkurs Palm w Lipnicy odbywa się od 1958 roku

Palemka wileńska tworzona z papieru, traw i witek wierzbowych jest charakterystyczna dla okolic Wilna Barwne i ozdobne palmy wileńskie plecie się z 50 gatunków suchych polnych, leśnych i ogrodowych kwiatów zbieranych o różnych porach roku dla uzyskania odpowiedniej kolorystyki. Tradycyjne wileńskie palmy są uwijane na suchych drewnianych patykach z jednej strony lub dookoła z farbowanego albo naturalnego suchotnika, mietliczki, krwawnika, dziurawca, tymotki chmielu, wrotyczy, kocanki piaskowej. Wierzchołek zaś z 11 gatunków traw. W palmie wileńskiej wykorzystuje się kłosy zboża i owsa.


Jaką Palmę robi się w Waszym regionie  ?

Pawel VIP
Witam wszystkich czytelników,


W dzisiejszym poście chciałbym poruszyć kilka kwestii dotyczących naszego wspólnego spotkania Wszystkich zainteresowanych użytkowników portalu Ilove.agrobiz.pl w Kazimierzu Dolnym nad Wisła.


Temat ten jest dla mnie o tyle ciekawy że coraz więcej osób chce w takim spotkaniu uczestniczyć. Choć jest to swoista Randka w ciemno bo wiele ludzi nie zna się osobiście tylko koresponduje na gaduxie to na pewno takie spotkanie będzie okazją do tego by poznać się nieco bliżej. 


Nie ma rady na trwały związek jeśli brakuje elementarnych zasad życia społecznego. Najpierw musimy być wszyscy lojalni wobec samych siebie by być także lojalnym wobec partnera. Oczywiście to wymaga wysiłku i wiedzy ale jeśli ktoś z Was będzie siedział tylko z założonymi rekami to nic samo z nieba raczej nie spadnie. Wiec spotykamy się po to by poznać się bliżej i wtedy a może nóż widelec pozna się kogoś z kim będziemy chcieć być razem przez dłuższy okres naszego życia.


Decyzja o takim spotkaniu należy oczywiście do Was: każdego i każdej z osobna. 


W przypadku zainteresowania proszę o kontakt. Musimy zorganizować bazę noclegową i kilka atrakcji żeby było ciekawie. Kazimierz Dolny sam w sobie jest wyjątkowy i zwiedzanie tak starego miasta już dla wielu ludzi tu przybywających jest wielkim przeżyciem. 


Zatem jakby co to ... :) 

MelaniaK VIP
Konie pasja hobby po prostu Konie

Czy lepiej jeździć mam na Leonie ?

Sama nie wiem :) 

MelaniaK Marzec 21 · Tagi Bloga konie, pasja, hobby, konia
Potentilia VIP
Witam witam i o zdrowie wszystkich pytam.

 Dopłaty rolnicze to spora dawka możliwości pokrycia kosztów które musi pokryć każdy rolnik aby produkcja mogła się opłacać. Czy aby na pewno jest to wystarczający element na prowadzenie produkcji z perspektywą dalszego rozwoju. Jest to forma dodatkowa a nie zasadnicza ale zawsze to jakaś możliwość zarobku. Od 15 marca do 15 maja Agencja przyjmuje wnioski o płatności i czymże była by sielska miłość na wsi jakby rolnik zapomniał o dopłatach. Każda mądra żona na pewno przypomni wszystkim tym zapominalskim a wypełnienie wniosku teraz jest naprawdę proste. Składajcie chłopy szybko swoje wnioski żeby potem wasza baba żadnych innych zbędnych wniosków nie wyciągnęła z waszej działalności wtedy i sukces i poczucie własnej wartości będzie zagwarantowany i wszystkim dobrze na wsi będzie. Miasto jak zawsze musi obejść się poczuciem że dopłat nie dostaje a co najwyżej ZUS musi co miesiąc zapłacić... Wiec cieszmy się z takiego stanu Rolnik to jednak jeszcze lepsza partia żeby nie napisać kasta jak jaki Sędzia co go w kajdankach wyprowadzają z roboty.   

Potentilia Marzec 17 · Komentarze 1 · Tagi Bloga dopłaty rolnicze, koszty
Pawel VIP
Witam wszystkich Czytelników portalu randkowego dla Rolników. 


Dziś zebrało mi się na napisanie czegoś co może będzie interesujące dla większej społeczności i może ktoś z Was zechce zabrać swój głos w tej sprawie. 


Wiosną kiedy wszystko budzi się do życia zaczynają buzować hormony co dotyczy chyba wszystkich gatunków zwierząt ale jak to jest z tym zakochaniem. Niektórzy wierzą w swoje przeznaczenie i tak księżniczka czeka na swojego bajkowego księcia aż ten wyrwie ją z zamkowej wierzy i będą żyć długo i szczęśliwie. Czy takie obrazki a raczej zdarzenia mogą mieć miejsce w obecnej rzeczywistości ? 


Wydaje się że nie ale faktem jest że jak każdy choć trochę romantykiem powinien być... Te zdolności ma się czasem wrodzone a czasem trzeba się przyłożyć żeby można było umilić życie wybranej osobie. Mężczyźni jednak nie są romantykami bo to zależy od wielu czynników. Czasem ktoś ma siostrę która braciszka trochę ukierunkuje i jest mu zdecydowanie łatwiej być "konkurencyjnym" w towarzystwie romantycznych Pań. 


Zakochanie od pierwszego wejrzenia zdarza się chyba bardzo sporadycznie ale nikt nie powiedział że jest to niemożliwe. Jak jest Waszym zdaniem ? Czy można widząc kogoś po raz pierwszy od razu wiedzieć że to jest mój mąż albo moja dziewczyna ? Czekam na Wasze wypowiedzi. Może w tym roku będzie jakieś wesele...  :) ???

MelaniaK VIP
Nawet w starszym wieku można znaleźć miłość. Wydaje się że program Marty Manowskiej celuje w tym kierunku i jest to bardzo dobry pomysł. Starsi ludzie też mają serca i ochotę na to by dzielić życie z kimś obok nawet wtedy gdy własne dzieci już dorosły i mają już swoje rodziny. Emeryci bo o nich mowa mają dużo wolnego czasu aby poświecić się przyjemnościom i nie mają takiej presji że muszą iść do pracy. Praca dla każdego jest oczywiście wskazana bo pozwala nie tylko zapewnić sobie źródło dochodu ale także w wielu przypadkach poprawia nasze samopoczucie. Nie praca jednak w życiu jest najważniejsza a to jak spędzamy czas swojego życia a raczej z kim go spędzamy. Program Sanatorium Miłości jest wspaniałym przykładem na to że Starsi ludzie też potrafią się dobrze bawić i razem spędzać czas. Czy macie kogoś kto mógłby wziąć udział w takim programie ?


Pozdrawiam Wszystkich Młodych i tych którzy się nico wcześniej urodzili  :)   

Aneta VIP
Kobiety i mężczyźni od wielu wieków zawsze szukają pretekstu do tego aby rozpocząć rozmowę z wymarzonym partnerem. Dzień Walentynek kreowany przez media jako właśnie taki dzień kiedy okazujemy swoje uczucia bliskiej osobie jest w tradycji chrześcijańskiej znany od dawna. Kim był św. Walenty Wikipedia podaje że  "Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz Klaudiusz za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie. Uważał, że najlepszymi żołnierzami są legioniści bez rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r. " Jeśli rozumiesz co czytasz to przynajmniej wiesz już skąd takie święto. 


Czy ktoś z Was jest już zakochany ?

Potentilia VIP
Coraz częściej niż zwykle odwiedzają mnie goście i z tego względu nie na wszystko mam czas. Zima jest piękna ale czasem ma się trochę za dużo wolnego czasu zwłaszcza na wsi. A jak wy spędzacie swój wolny czas ? Ktoś z was jeździ na sankach, nartach, snowboardzie ? Na tym ostatnim podobno można sobie nieźle du.... potłuc ☺️
Potentilia Styczeń 16 · Komentarze 1 · Tagi Bloga zima, będzie narty, relacja na wsi, czas wolny
MelaniaK VIP
Witam, 


Nie tak dawno kowersowałam z Panem który pisze takie bzdury jak mało który :)

Pisze z błędami choć każdy komputer podświetla na czerwono każde błędne słowo

a Pan przeprasza i pisze że jest dyslektykiem to ja się pytam czy daltonistą też ?

Czy trudno jest sprawdzić pisownię wysyłając cokolwiek do ludzi ?


Jeśli są papiery na to że jest się dyslektykiem to może są też papiery od lenistwa i głupoty ?

Może też niektórzy powinni sobie wyrobić papiery z tytułem Facet Bez JAJ 


Wielu Kobietom... 

ułatwiło by to drogę do podjęcia właściwych decyzji dotyczących własnej przyszłości  :)     Pozdrawiam 

Melka 

Potentilia VIP
Cześć wszystkim,


zbliżają się Święta Bożego Narodzenia to ważne święto w tradycji Chrześcijańskiej bo przychodzi w nim dobry Bóg w prostych warunkach i w otoczeniu prostych ludzi. Jak przeżywane są Święta Bożego Narodzenia u Was jakie są tradycje, obrzędy czy obowiązki. Napiszcie chętnie poczytamy :) 

MelaniaK VIP
Kilka razy logowalam się na portalach randkowych, ale cierpliwości wystarczył mi max na miesiac:) Szukam realnej znajomości anie wirtualnych nic nie znaczących konwersacji. Mam wrażenie, że mężczyźni zalogowani szukają ale nie szukają. Czułam się trochę jak na wystawie sklepowej, każdy wchodzi ogląda i wychodzi, nie mówiąc dzień dobry i do widzenia:(Czy portale randkowe są miejscem gdzie można znaleźć kogoś fajnego? Zaczynam szczerze watpic. Jestem gotowa, gdyby znalazł się mimo wszystko jakiś interesujący meżczyzna, który na początek miałby ochotę na niezobowiazujaca kawę (bo tylko tak można kogoś poznać) zapraszam. 
MelaniaK Listopad 16 '18 · Ocena Bloga 5 · Komentarze 2 · Tagi Bloga portal randkowy, szukam męża, szukam żony, realna znajomość
Potentilia VIP
Witam wszystkich Czytelników moich postów. Zwłaszcza moich stałych Czytelników:) 


Odchudzanie na wsi to temat którym chciałam się zająć w dzisiejszym piśmiennictwie. Wiele kobiet narzeka na swoje kształty i nie docenia że krągłości są nieco lepsze od wagi piórkowej. O co chodzi w odchudzaniu ? 


Przede wszystkim spożywamy za dużo cukru. Niektóre osoby zażywają różnego rodzaju blokery które mają pomóc w odchudzaniu. Czy pomagają ? Czy ktoś z was stosował jakieś sprawdzone metody na odchudzanie ?

Pawel VIP
Marsz Narodowy jednoczy ludzi co wydaje się być bardzo pozytywnym zjawiskiem. Cenimy ludzi oddanych Ojczyźnie ale czy sami jesteśmy w stanie poświecić odrobinę czasu dla dobra nas wszystkich. Przykładem niech będzie stara chusteczka leżąca na chodniku. Wielu ludzi przechodzi obojętnie obok wspomnianego śmiecia a tylko niewiele osób decyduje się na podniesienie chusteczki i wrzucenie jej do kosza aby wszystkim dookoła żyło się po prostu lepiej i przyjemniej. Myślę że od takich prostych rzeczy zależy nasze codzienne życie od tego czy będziemy oddawać Ojczyźnie nie tylko honory w świetle wielkich świąt narodowych ale także w życiu codziennym. 


Marsz Narodowy 11 listopada był na pewno okazją do zawarcia nowych znajomości i może akurat była to osoba o bardzo ciekawym charakterze. Napisz co o niej myślisz :)  

Potentilia VIP
Hej wszystkim, 


Czy pochodzenie ze wsi czy z miasta ma jakieś znaczenie w dojrzałym związku dwojga ludzi? 

Takie pytanie stawia się tylko wtedy gdy doświadcza się czegoś infantylnego i niedojrzałego ze strony potencjalnego partnera. Dostałam takie zapytanie jakby to pochodzenie miało jakieś znaczenie w relacjach damsko-męskich a może jednak ma ? Jak myślicie  ? 

Potentilia Październik 21 '18 · Komentarze 2 · Tagi Bloga pochodzenie, pochodzenie ze wsi, pochodzenie z miasta
Aneta VIP
Trwanie w toksycznym związku jest zawsze pewnym wyrzeczeniem i objawem kilku rzeczy które chciałabym poruszyć. W naszej tradycji jest przyjęte że Kobieta jest Panią domu i w sprawy Męża się nie wtrąca a on jest Panem i władcą. Ten mit należy obalić bo coraz więcej ludzi wybiera zdrowe partnerstwo gdzie role w związku uzupełniają się i czasem Mężczyzna myje naczynia o ile nie kupił jeszcze zmywarki. Jest jednak pewien poziom do którego zbliżanie się staje się niebezpieczne dla całego związku. Miłość ta prawdziwa oczywiście nie ustaje ale po jakimś czasie opadają te różowe okulary i cóż trzeba rozwiązywać problemy dnia codziennego. Trwanie w toksycznym związku gdzie jedno chce tak i drugie inaczej przetwarza się w stres który z czasem staje się niewygodny. Cóż wiec począć trzeba umieć prowadzić dyskusje z partnerem na takim poziomie aby on wiedział czego oczekuje ja jako kobieta i sama też muszę starać się zrozumieć to czego oczekuje mój partner. Wszelkie dyskusje prowadzą do tego że związek rozwija się i ludzie coraz bardziej się rozumieją. Najgorsze co może być to brak reakcji która prowadzi do trwałej destrukcji i rozpadu. Trwanie w toksycznym związku to chyba najgorsze rozwiązanie dlatego rozmawiamy o tym co nas dotyka co nas boli i tylko taka prawda nas może wyzwolić :)   
Pawel VIP

Panowie,


W każdym związku relacje oparte na wzajemnym poszanowaniu wymagają dialogu w rozwiązywaniu codziennych spraw lub zdarzeń do których musi się odnieść każda ze stron. Istnieje bardzo cienka granica między tym co dobre a co już złe... i tak trudno rozeznać gdzie leży ten złoty punkt wzajemnego porozumienia. 


Jedna z Pań napisała: 

"Na pewno cenie ludzi, którzy potrafią wywoływać uśmiech na mojej twarzy , oraz takich , którzy potrafią iść na kompromisy i nie obrażają się za byle głupoty." 


Gdzie jest ta granica czy bycie uległym oznacza bycie Pantoflarzem ? 

A czy Kobieta nie mogła by być uległą ... w kulturach wschodnich Kobieta przecież w ogóle nie ma nic do gadania... 


Pawel VIP
Witam, 

Znalazłem taka wypowiedź kobiety która tak oto się wypowidziała...


"No masz racje że chłopy narzekają na brak możliwości znalezienia żony:) a niewiedzą jak trudno jest w odwrotnej sytuacji i myślę że nawet dużo gorzej niż facetom. Bo tu właśnie się rozchodzi temat o osobowość że faceci boją się takich kobiet z osobowością , zdecydowanych itp..... po prostu niewieścieją nam Ci faceci. "Czy to jest prawdą waszym zdaniem ?

Aneta VIP
Hejo wszystkim zainteresowanym czytaczom moich tekstów.


Rolnik szuka żony wchodzi na ekrany Telewizji i co jakie wrażenia z poszukiwania żon czy mężów przez rolników ? Czy można tak znaleźć dziewczynę ? Nie ma tak że napisze ktoś ogłoszenie "szukam dziewczyny" i w 3 dni jest komplet podań o jajka księcia :) Może jak jakaś dama napisze szukam męża to bardziej trafi do rolnika szukającego żony. Czy rolnik szukający żony jest zawsze niezadowolony ?  

Potentilia VIP
W przyrodzie wrze jest tak gorąco że każdy chowa się do cieniu bo Słońce pali swoją energia wszystko co jest wystawione na jego działanie. W te upalne dni wiele ludzi w chłodzie domowej klimatyzacji i zaciszu spędza czas przed komputerem poszukując ciekawych informacji i próbuje nawiązać nowe relacje z rówieśnikami którzy chociaż oddaleni o kilkadziesiąt a czasem set kilometrów są miłymi osobami z którymi warto odpocząć. Tematy rozmów różne oczywiście o pogodzie deszczu burzy i gradzie są obowiązkowe. Nie należy omijać tematów dręczących serca tych którzy marzą o założeniu własnej rodziny i rozpoczęcia nowego etapu swojego życia. Najczęściej największym problemem jest odległość ale prawdziwa miłość nie zna granic i można także próbować związku z kobietą i mężczyzną na randkach internetowych. Do tego trzeba się też przygotować bo poznawanie drugiej osoby to długi proces. Wymaga czasu aby nawiązać dobre i trwałe relacje a wiec związek jest zarezerwowany tylko dla wytrwałych. Każda szczera miłość podnosi temperaturę w każdym związku nawet tym internetowym na portalu randkowym. Powodzenia w poznawaniu nowych osób.
Potentilia VIP
Rozpoczął się czas kiedy żniwa we wsi jadą pełną parą i co z miłością jak mężczyźni dbają o swoje żony czy dziewczyny ? Okazuje się że każdy zajęty swoją pracą nie zawsze stara się być nawet miły dla swoich domowników. Okazywanie uczuć to podstawowa powinność której należy się nauczyć ale czy jest to normą dla jakiegoś starego kawalera który całe życie spędził w swojej zagrodzie? Jak jest u Ciebie czy program Rolnik szuka żony będzie dla Ciebie wyznacznikiem jakiegoś ciekawego sposobu postępowania wobec swoich najbliższych ?  
Potentilia Lipiec 23 '18 · Komentarze 1 · Tagi Bloga okazywanie uczuć, randki internetowe, rolnik szuka żony, żniwa
Potentilia VIP

Przeglądam strony i nagle natrafiam na coś co obrazuje mi internetową rzeczywistość...


"Dr. Mateusz Grzesiak. 

Choćby skały srały

Choćby skały srały, jeśli nie jesteś popularny, to dlatego, że „ludzie Cię nie kupują”, a gdy podążają za Tobą tłumy, to „zmanipulowałeś owce”. Kiedy zrobisz duży biznes, „chodzi Ci tylko o kasę”. A gdy podzielisz się pieniędzmi, to przeczytasz, że się chwalisz.

Choćby skały srały

Gdy jesteś biedny, to „nie starasz się wystarczająco”, a gdy stajesz się bogaty, to „kosztem innych”. Kiedy utyjesz, usłyszysz, że „jesteś leniwy”, a kiedy schudniesz i zaczniesz dbać o atrakcyjność, dowiesz się, że to powierzchowne i puste, a do tego „sodówka Ci uderzyła”.

Choćby skały srały

Gdy zrobisz coś w oparciu o swoje doświadczenie, ktoś powie, że „to nie jest udowodnione naukowo”. Kiedy opiszesz to jako model, usłyszysz, że „jesteś teoretykiem”. Gdy nie masz wykształcenia, toś głupi, a z tytułem – zarozumiały.

Choćby skały srały

Smutno Ci z tego powodu, od razu pada sugestia, byś przestał narzekać, ale gdy już się cieszysz, to „pewnie coś brałeś”. Na zdjęciu masz sztuczny uśmiech albo jesteś drętwy – i na serio nie ma znaczenia, którą pozę wybierzesz. Bo choćby skały srały, choćbyś stanął na uszach, choćbyś przeszedł samego siebie i poziom świadomości tej planety, i tak zawsze będzie dla nich źle.

Głupi skrytykują mądrzejszych, choć powinni się od nich uczyć.

Nieznani zechcą ściągnąć z piedestału popularnych, choć powinni dążyć do tego, by stanąć obok nich.

Zawistni oplują reputację lidera, choć powinni za nim podążać, a potem stać się lepsi.

Chamscy podetną skrzydła życzliwemu, choć powinni go wspierać.

I choćby skały srały, nie zostaniesz polubiony przez tych, którzy Ci zazdroszczą. Nie dotrzesz do tych, którzy się Ciebie boją. Nie przemówisz do tych, co nie chcą słuchać. Nie przekonasz tych, którzy wybierają znane ograniczenia zamiast nieznanych możliwości.

I w tej historii o głębokiej beznadziei, gdy zawsze świeczki prowadzą żarówkę na szafot, byłyby jedynie smutek i ból. Brak zrozumienia wymieszany z odrzuceniem. Poczucie marnotrawstwa, gdy masz tyle miłości, mądrości, odwagi i bogactwa, że Ci się wylewa, ale druga strona jest tak nieświadoma, zakompleksiona, zagniewana i przestraszona, że wyciągniętą pomocną dłoń traktuje jako zagrożenie.

Całe szczęście, że w tej historii jest też coś więcej.

Bo choćby skały srały, gdy już wyglądasz dobrze, to możesz wyglądać jeszcze lepiej. Niech widzą, że sukces to dopiero początek.

Choćby skały srały, gdy zarabiasz dużo, idź po więcej. Niech rozumieją, że dać można tyle, ile się ma, więc warto mieć dużo.

Choćby skały srały, gdy jesteś popularny, stań się idolem. Niech wiedzą, że chęć bycia przykładem wynika z absolutnej miłości do ludzi.

Choćby skały srały, gdy zdobyłeś wykształcenie, uderzaj po kolejny stopień. Niech zobaczą, że mądrość nie zna granic.

Bo choćby skały srały, żarówka nie zostanie zrozumiana przez świeczkę. Ale to nie znaczy, że powinna przestać świecić.

Pozdrawiam wszystkich tych, którzy wierzą, że przyszłość się kreuje, odpowiedzialność się bierze, a dobrocią się dzieli. I pozdrawiam też wszystkich tych, którzy krytykują, zazdroszczą, hejtują i niszczą. Pozdrawiam z głębi serca – im potrzeba tych pozdrowień pięć razy więcej niż Wam.

Ściskam
Mat

Potentilia Lipiec 12 '18 · Tagi Bloga skały, hejt, krytyka, miłość
Potentilia VIP
Co tak naprawdę rajcuje chłopaków... Chyba więcej energii spalają na oglądaniu meczu w piłkę nożną niż ...

... Więcej

Pawel VIP
Hej:) 


Który z dostępnych w sieci portali randkowych dla rolników wydaje się wam najlepszy i który polecacie  ?

Potentilia VIP

Hej, 

każdy człowiek czasem mówi drżącym głosem czy wiecie dlaczego  ?... Więcej
Potentilia VIP
Dziewczyny zakochują się dość szybko.


Moje serce znów do wzięcia bo szlak trafił mego księciaPotentilia Wrzesień 29 '17 · Tagi Bloga miłość, randka, rolnik, dziewczyny
Potentilia VIP
Twierdzenie. Ze kobiety lecą na kasę głoszą tylko faceci, którzy nie mają ani kobiety, ani kasy!... i jak to jest....?
Potentilia Wrzesień 26 '17 · Tagi Bloga kobiety, kobieta, rolink, kasa, faceci, twierdzenie
Pawel VIP

"Inteligentna kobieta nie będzie na siłę szukać adoracji i łykać byle jakich słów od takich facetów. Ona nie potrzebuje przelotnych uczuć i tanich adoratorów. Wymaga szczerości, zdecydowania i zaangażowania. Nie da się oszukiwać. Nawet jeśli raz popełniła błąd, zaufała komuś (bo najzwyczajniej w świecie miała dobre serce), a ktoś to zaufanie wykorzystał i zdeptał – to ona uczy się na błędach. Nie da się drugi raz okłamywać, nie da sobą manipulować i nie pozwoli nikomu się wykorzystywać. Nie da kolejnej szansy zwykłemu pajacowi, a każdego kolejnego klauna rozgryzie momentalnie..."

~~Rafał Wicijowski

Pawel Wrzesień 23 '17 · Tagi Bloga przejścia, błędy życiowe, kobiety
Potentilia VIP
Po wielu latach wspólnej przyjaźni dwoje ludzi postanawia związać się razem na stałe

Czy zaufanie jakie niesie ze sobą przyjaźń dwojga osób może przerodzić się w prawdziwą miłość na lata  ? 

Potentilia Wrzesień 22 '17 · Tagi Bloga kobiety, mężczyźni, miłość, przyjaźń, zaufanie
Potentilia VIP

Co myśli mężczyzna w trakcie sexu z kobietą  ? Chciałam również z komentarzy dowiedzieć się jak to jest z panami w średnim wieku, ale mało, który chciał w pełni i jasno na ten temat się wypowiedzieć.

Dlaczego żaden nie chciał wyjawić prawdy? Żaden nie podjął się wytłumaczenia, co może dziać się i dlaczego z facetem oraz jego głową wchodząc w fazę średniego wieku?

Czyżby tkwiła w ich myślach jakaś niedorzeczność, coś wstydliwego, nieodpowiedniego?

No właśnie aż strach pisać, dlaczego?!

Ponieważ dostałam kilka maili w tej sprawie od mężczyzn po 50 tce, a informacje tam ujawnione mną wstrząsnęły, czuje się zobligowana wyjawić je, w celu apelu do kobiet – DBAJMY O SWOJĄ ATRAKCYJNOŚĆ I NIE POZWÓLMY SWOIM MĘŻOM SIĘ NUDZIĆ!

Co dzieje się z facetem po czterdziestce, który zaczyna siwieć i szukać sposobów na nudę?

Co myśli facet w trakcie seksu i jak przebiega jego życie erotyczne?

 

Oto najważniejsze wypowiedzi.

 

1. Jasne, że w czasie stosunku facet myśli! Jednakże treść tych myśli jest uzależniona od wieku mężczyzny. Faktycznie młodzieńcy w trakcie miłosnego aktu myślą jedynie o swej przyjemności, byle włożyć najgłębiej i byle ulżyć jądrom. Zresztą te stosunki są krótkie, parę ruchów i wytrysk. Po prostu młodzi mężczyźni nie umieją jeszcze panować nad swym podnieceniem i w głowie mają kompletną pustkę.

2. Lata praktyki robią swoje, po pewnym czasie taki młody mężczyzna potrafi powstrzymać się od szybkiego wytrysku, zaczyna myśleć o przedłużeniu stosunku i urozmaiceniu pozycji. Nie martwi się już o erekcję, gdyż w młodym wieku członek jest sztywny na zawołanie, może pomyśleć o przyjemności partnerki. I najczęściej myśli – staje się świetnym kochankiem.

3. Najlepszy męski czas na łóżkowe swawole, to okres pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. Później jest już różnie.

Tuż po czterdziestce i powyżej:

4. Znudzenie partnerką (przy jednej dz…. to kot by zdechł – jak mawiał gazda spod Turbacza), zmęczenie pracą, dziećmi itp. powoduje, że facet zaczyna mieć kłopoty z erekcją (już nie ma wzwodu na zawołanie), potrzebuje dodatkowych podniet (filmy porno, kontakty z młodymi panienkami).

5. Podczas obowiązkowego seksu z małżonką najczęściej myśli o szybkim wytrysku, by mieć święty spokój i możliwość pójścia spać.

6. Po 50-tce Erekcja jest coraz rzadsza i nie wtedy, kiedy potrzeba, niemłoda małżonka za cholerę nie podnieca i aby zadośćuczynić małżeńskim obowiązkom, często trzeba sięgać po tabletki wspomagające lub zaspokajać kobietę innymi częściami ciała i zabawkami dla dorosłych.

7. W wieku po 50 tce najwięcej się myśli! Bo i dylemat jest solidny – jak tu zaspokoić żonę, gdy w bokserkach wiotko, a kobieta dopiero się rozkręca.

8. Tak! Faceci myślą w trakcie seksu, wprawdzie w różnym wieku o różnych sprawach, ale ich mózg pracuje dość mocno, bo i każdy mężczyzna ma swoją indywidualną ścieżkę chylenia się ku starości.

9. Nie ma sposobu, by czas oszukać, trzeba się pogodzić, choć jest cholernie trudno, nie tylko kobiety rozpaczają nad utratą atrakcyjności, mężczyźni również, choć może bardziej po cichu…

10. Starają znaleźć sobie jakieś zajęcie, byle nie rozpamiętywać upływu czasu. Stąd te nowe auta, czasem ciche przespanie się z jakąś młodziutką kobietą (oj jak to dowartościowuje!), ryby, grzyby itd. itp. byle przeżyć ten dzień, byle czas płynął.

11. Dlatego też zaczynają często pić – by zabić lęki i strach przed całkowitą starością, aby zapomnieć o straconym czasie i niewykorzystanych szansach. Alkohol nie pomaga, a organizm czuje się później koszmarnie.

12. Każda forma jest dobra dla zabicia czasu, bo w domu wieje nudą. I to jest to, po np. 30 latach pod wspólnym dachem już nic człowieka nie zaskoczy, stąd trochę szarpaniny z czymś nowym – a to fajne auto, a to kupno jeziora, a to gra na gitarze, a to badanie wytrzymałości organizmu na pracę bez weekendów. I wcześniej czy później siada się jednak na tyłku dochodząc do wniosku, że świata to już się nie zawojuje.

13. Najgorsza rzecz, gdy dzieci wyfruwają z domu – nastaje pustka, która jest trudna do ogarnięcia. I ileż można gadać z żoną o pogodzie, czy rozwalonym płocie u sąsiadów?

14. Zdecydowanie zaraz po 40-tce faceci zaczynają się rozglądać za młodymi panienkami. Powody są dwa – raz, że w domu już się zna każdy milimetr partnerki, a dwa – siwiejące skronie i zmiana sylwetki wymusza sprawdzenie swej atrakcyjności.


Pawel VIP
Nie wszystko przecież nasączone jest złem. Zło bywa krótkotrwałe. Zdemaskowane odchodzi. Pieprzy się. Już w innym miejscu i o innej porze. Dlatego nadal wierzę w dobre początki. W nowe. W stare przyjaźnie - te prawdziwe, wyjątkowe. W miłość i w cukrową watę. Jeżeli spacer o północy daje ci radość, to spaceruj o północy. Jeśli podróż w deszczu daje ci szczęście, to czekaj na deszcz. I tańcz, kiedy niebo zrzuci krople. Jeśli kochasz noce, to pielęgnuj ich treść. Jeśli poranki, to karm nimi oczy. Jeśli uwielbiasz słońce, to nie zasłaniaj się cieniem. Jeśli dreszcz, to weź pocałunek...  


Rób to, co kochasz. Tylko to da ci siłę. I pozwoli żyć naprawdę.

Pawel Sierpień 13 '17 · Tagi Bloga miłość, drescze, dobro zło, dobro, zło, kochanie
Potentilia VIP
Nie oszukasz serca, nie oszukasz myśli, nie oszukasz pragnień, nie oszukasz prawdy, która jest. Rzucasz wszystko, udajesz, że to wszystko nie dotyczy ciebie. Zagłuszasz myśli, zadręczasz ciało, udajesz, że nie masz duszy. Ale od prawdy nie uciekniesz, nie uciekniesz od uczucia. Możesz na chwilę je zagłuszyć, obrzydzać i potęgować otrzymane krzywdy. Ale wystarczy jedno spotkanie "face to face", żeby dusza zapragnęła zaplątania w emocjonalnym uścisku, usta szukały drugich w obłędzie, a ciało pełne drżenia pragnęło zatracenia w drugim.
Od miłości nie uciekniesz. Uczucia znów pragną tańczyć ze sobą.
Potentilia VIP
"To co czuję jest dla Ciebie nieużyteczne, wiem... Ale kiedyś będziesz miał wiele rzeczy za sobą i mało przed sobą...
Będziesz może szukał wśród wspomnienia jakiegoś oparcia, czegoś, od czego zaczyna się rachubę lub na czym się ją kończy... Będziesz już całkiem inny i wszystko będzie inne, i nie wiem, gdzie będę, ale to nieważne...
Pomyśl wtedy, że mogłeś mieć moje sny i głos i troski i nieznane mi jeszcze pomysły...
I moją niecierpliwość i nieśmiałość, że w taki sposób mogłeś mieć świat po raz drugi...
A kiedy będziesz tak myślał, nieważne będzie, żeś nie umiał, czy nie chciał tego mieć...Ważne będzie tylko, że byłeś moją słabością i siłą, utratą i odzyskaniem, światłem, ciemnością, bólem – to znaczy życiem...
Będziesz trwał w pyle, w który zmieni się moja pamięć zatrzymana na zawsze, silniejsza niż czas, niż gwiazdy, silniejsza niż śmierć… 
Milczysz? To dobrze...
Nie mów 'zapomnij'...Nie mów tak. Jesteś przecież rozumnym mężczyzną...
Więc gdybym zapomniała, to nie byłabym już ja, bo Ty wszedłeś we wszystkie moje rzeczy, zmieszałeś się z najdawniejszymi wspomnieniami, doszedłeś tam, gdzie nie ma jeszcze myśli, gdzie nie rodzą się nawet sny... I gdyby ktoś wydarł Cię ze mnie, zostałaby pustka, jak gdyby nigdy mnie nie było… 
Chciałam o Tobie zapomnieć, jednak gdy patrzyłam na Błękitną Ziemię, było tak, jakbym patrzyła na Ciebie. Bo Ty jesteś wszędzie, gdzie patrzę....
Potentilia VIP
Kiedyś ktoś powiedział że wierność jest wbrew naturze człowieka. Czy nie lepiej z życia korzystać? Jest tak krótkie, a sex jest jedną z niewielu przyjemności. Jak ktoś mówi, że można mieć dobry sex z tą samą osobą przez całe życie to chyba nie wie co to dobry sex:) Prawda  ?
Potentilia Sierpień 1 '17 · Tagi Bloga kobieta, sex, stosunek, partner, pozycje seksualne
Potentilia VIP
Głównymi wyznacznikami człowieczeństwa są m. in. bezinteresowna dobroć (miłość) i mądrość (rozumność). Dlatego każdy człowiek powinien przede wszystkim starać się (szczerze i wytrwale) aby być dobrym i mądrym. Zatem mąż powinien kochać żonę bardziej niż samego siebie i bardziej niż wczoraj, a żona męża bardziej niż samą siebie i bardziej niż wczoraj. Miłość to świadoma i rozumna postawa życiowa, to przede wszystkim nasze codzienne czyny, a nie tylko same uczucia i emocje. Kochać kogoś to znaczy zawsze chcieć i zawsze dążyć do jego dobra. Tylko tyle i aż tyle. Cała reszta: wiek, wygląd, atrakcyjność, rzeczy materialne, wykształcenie, seksualność, pozycja społeczna, itd. itd. ma znaczenie drugo- albo i trzeciorzędne. Egoiści, zgniłki moralne, "odkurzacze" (zasysający wszystko do siebie) nigdy nie zbudują szczęśliwego związku. Są trwale niezdolni i niezdatni do małżeństwa.
Potentilia Sierpień 1 '17
Potentilia VIP

Seks na zdrowie nie tylko dla kobiet. 


Czas spędzony w sypialni z ukochaną osobą nie tylko doskonale zbliża i umacnia więzi. Udane życie seksualne może w znaczny sposób poprawić działanie całego naszego organizmu. Liczne badania potwierdziły już, że osoby aktywne seksualnie rzadziej chorują. Mają bowiem silniejszą odporność, co chroni ich organizm przed zarazkami, wirusami i bakteriami. Ale to niejedyna zaleta seksu!


Spora część kobiet ma problem z nietrzymaniem moczu. Seks jest treningiem dla mięśni miednicy, czyli mięśni Kegla. Orgazm powoduje, że następują ich skurcze, co dobrze je wzmacnia. Seks obniża również ciśnienie krwi oraz jest naprawdę świetną formą ćwiczeń. Oczywiście, nie zastąpi bieżni, ale też się liczy. Spala się około pięciu kalorii na minutę, czyli cztery razy więcej niż podczas oglądania telewizji. Dodatkowo, wykorzystuje się różne mięśnie.


Czy wiesz, że seks obniża ryzyko zawału serca oraz koi ból? Zanim więc wyjmiesz z szafki aspirynę – spróbuj namówić partnera na igraszki. Orgazm uwalnia hormon, który pomaga podnieść próg bólu. Udany seks poprawia także sen i łagodzi stres. Seks i intymność mogą też zwiększyć poczucie własnej wartości. To recepta nie tylko na zdrowe, ale również szczęśliwe życie!


Warto wiedzieć, że niektóre pozycje seksulane są szczególnie zdrowe i mogą pomóc uporać się z różnymi dolegliwościami.

Potentilia VIP
Oni się Ciebie boją. Nie za bardzo wiedzą co mają z tobą robić. Jesteś trochę za obrotna i trochę za pewna siebie. Ci chłopcy, bo przecież nie mężczyźni, dobrze sobie zdają sprawę, że bez nich u boku ty dalej dasz sobie świetnie radę. W ich oczach nie jesteś ani trochę słodka ani trochę niezdarna ani nieporadna. Po prostu Ciebie się nie da uratować z żadnej opresji i nie bardzo jak się da być księciem na białym koniu, superbohaterem. Nie chcesz udawać damy w opałach, ale powiedziałaś mi kiedyś, że nie chcesz być też dla kogoś matką w związku. Chcesz śmiałych decyzji, ogarniętego życia i pewności. Chcesz,żeby ktoś w końcu przejął choć na chwilę kontrolę...


Mężczyźni to duże dzieci...

Potentilia VIP
Nieśmiałość jest już znana z badań w różnych krajach a naukowcy szacują że nieśmiałość mężczyzn jest zaskakująco wysoka a tym samym jeszcze większa niż odsetek kobiet. W sensie ogólnym rozumiemy nieśmiałość jako lęk lub brak poczucia bezpieczeństwa w sytuacjach społecznych. Nagromadzone doświadczenia z relacji interpersonalnych - ludzie często uważają za szczególnie trudne, reagują tu z niepewnością i zazwyczaj z silną niechęcią. Cechami nieśmiałości są przede wszystkim brak utrzymywania kontaktu wzrokowego, mówienia o sobie. Nieśmiałość jest zwykle opisywana jako cecha charakteru introwertycznych ludzi, którzy coraz częściej patrzą w siebie przeżywają procesy wewnętrzne we własnej osobie, a mniej zainteresowani są ludźmi wokół nich. To zapatrzenie samo w sobie nie jest ujemne lub problematyczne, pod warunkiem, że nie utrudnia stosunków społecznych w znacznym stopniu, co prowadzi do wyalienowania z grupy rówieśników. Takie ograniczenie, wiąże się ze znaczeniem subiektywnego odczucia i wtedy prowadzi do nieśmiałości. Jednak w większości przypadków nieśmiałość odnosi się do kilku określonych sytuacji, na przykład publicznych wystąpień, wykładów, a często kontaktów się z "płcią przeciwną".Większość przypadków nieśmiałości odnosi się do kontaktów z "płcią przeciwną".Wszystkie te sytuacje mają coś wspólnego: są one powodowane reakcjami stresowymi. Prawie wszyscy byli już w takiej sytuacji - takich jak badania osobowości lub ważnego spotkania, w których interes własny musi być osiągnięty. Nawet jeśli wiemy że nic złego nie może się zdarzyć występuje: kołatanie serca, niepewność, ewentualnie pocenie się, drżenie rąk, a nawet silne zwątpienia mogą nastąpić spontanicznie. Taka sytuacja jest charakterystyczna nie tylko dla nieśmiałych mężczyzn ale często także dla kobiet. Wiele z nich ma bardzo krytyczne spojrzenie na siebie z obawy przed odrzuceniem z powodu ich charakteru i cech. Często wolą nie zadawać sobie trudu i nie podejmują żadnych relacji aby nie doprowadzić do takiej sytuacji. Może się zdarzyć, że bardzo niepewny mężczyzna lub kobieta, którzy ukrywają nieśmiałość działają w bardzo różny sposób. Okazują brak zainteresowania, a nawet arogancję aby wyprzeć ze świadomości możliwość zakochania się, przeżycia miłości chociaż ich zachowanie jest tylko środkiem, aby ukryć nieśmiałość.
Potentilia VIP
Zbliża się Zima i ta pora roku przez wielu jest wykorzystywana do poprawy stosunków z Partnerem, Mężem, Żoną. Z wielu powodów najczęściej ze względów ekonomicznych w pełni sezonu nie ma na to czasu. Każdy związek przeżywa jakiś kryzys, który należy umiejętnie rozwiązać. Kryzys jest czymś naturalnym ale należy umieć rozwiązywać problemy z nim związane. Jak zatem rozwiązuje się Kryzys małżeński, rodzinny, związkowy.


Przede wszystkim przy stole wypowiadając to co jest ważne dla każdej ze stron. 

Brak jakiejkolwiek rozmowy tylko pogłębi Kryzys i może doprowadzić do "Epoki lodowcowej w związku"


Potentilia Grudzień 11 '16 · Tagi Bloga zima, kryzys, problem, rozmowa, dialog
Pawel VIP

Gdy patrzymy na dwoje ludzi widzimy że mimo wielkich różnic szukają w sobie tego czegoś co jest spełnieniem najskrytszych marzeń w drugiej osobie... 


Dlaczego tak jest  ?


Mężczyźni są ciekawi kobiet bo muszą się nauczyć być delikatnym, romantycznym i tego kobiecego świata na szczęście są ciekawi. Poza tym ? jak mężczyźni mogą rozumieć świat kobiet, skoro kobiety nie rozumieją też świata mężczyzn. Tak jest zresztą od wieków i niektórzy twierdzą, że właśnie to, co "jest nieznane", nas przyciąga i powoduje nasze zainteresowanie. Gdy odczuwamy różnicę, a ona się domaga wyjaśnienia i domknięcia, więc do siebie zbliżamy się czasem okrężna drogą ale odczuwamy wzajemny popęd. Ale gdy popęd gaśnie, co zawsze następuje w pewnym momencie, okazuje się, że albo coś razem zbudowaliśmy, albo nie. 


Na początku każda zakochana para mówi: "Lubimy spędzać razem czas i te same książki, te same filmy". Z czasem okazuje się, że dwoje ludzi więcej różni niż łączy. On wstaje rano, ona późno. On otwiera okna, ona zamyka. I to są rzeczy tzw. "podprogowe" , które są niezależne od świadomości. W związku z tym, mimo że ta inność nas do siebie przyciąga, nieuchronnie w większości związków po latach zaczynają się problemy, które jeśli w stosowny sposób zostaną rozwiązane zapewnią trwałość związku. 


Czy odczuwanie różnic jest złe ?


Nikt nie wie, co z tą innością robić i nie jest gotowy na to, że zacznie ją dostrzegać. Niektóre kobiety rozumieją mężczyzn lepiej, inne gorzej. Oto podział psychoanalityków z Danii którzy dzielą ludzi na cztery płcie: córki matek, córki ojców, synowie matek oraz synowie ojców. 


Ojciec z córką, i matka z synem.


Córki ojców to kobiety bardziej nastawione na karierę, wiedzę, intelekt, poznawanie świata, porozumiewanie się z mężczyznami. W związku z tym one w ogóle lepiej rozumieją mężczyzn. 


Córki matek to typy kobiet od dzieci, kuchni, sprzątania,  - te podziały są umowne. 


Synowie ojców reprezentują wzorzec macho zarabiają pieniądze, piłka nożna, do tego wierna cicha kobieta: siedzi w domu, rodzi dzieci i robi ogórkową albo pomidorową na obiad. 


Z kolei synowie matek to faceci, którzy rozmawiają z kobietami potrafią lepiej rozumieć potrzeby kobiet ? tak samo, jeśli mają kilka sióstr. Synowie matek zawsze mają więcej przyjaciółek niż przyjaciół. Właściwie niekoniecznie przyjaźnią się z mężczyznami bo wychowani w damskim towarzystwie lepiej się w nim czują.


Dlaczego nie rozumiemy się wzajemnie ?


Dlatego, że nie bierzemy pod uwagę naszych potrzeb. Kobiety często czują się niekochane ? w kulturze gdzie istnieją podziały kobietom wolno mniej i są gorzej traktowane niż mężczyźni. Zaczyna się od dzieciństwa. Małe dziewczynki marzą, że będą żyły inaczej niż ich rodzice - zazwyczaj rodzice tacy nie okazują sobie uczuć. Wyobrażają sobie, że znajdą mężczyznę, który 25 razy dziennie powtórzy, jak bardzo ją kocha. Na początku znajomości, przez kilka pierwszych miesięcy, tak rzeczywiście się zdarza a kobieta ugruntowuje się tylko w swoich marzeniach. Tylko potem czar pryska, kobieta staje się coraz bardziej rozgoryczona i smutna...i coraz bardziej samotna. To przykre ale prawdziwe.


Mężczyzna jest nieszczęśliwy gdy...


Ona jest nieszczęśliwa to i on jest nieszczęśliwy. Mężczyźni lubią czuć, że ich kobieta przy nich staje się szczęśliwa. Przemedytuj to dokładnie i zrozum że : "mężczyzna długo pozostaje pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie". Co to znaczy  ? Wiele kobiet jeśli nie szanuje siebie i nie lubią same siebie i tego co robią, przekaże to nielubienie facetowi. Są matki, które narzekają, że ich partnerzy mają lepszą relację z dziećmi niż one bo kiedy mężczyzna ma czas na zabawę z dzieckiem, one muszą zajmować się domem, sprzątać, gotować. Dobrym rozwiązaniem jest zadbanie o siebie. Mężczyźni lubią gdy ładnie pachniecie a on też posprząta, ugotuje, zrobi zakupy. Kobiety gubią się pomiędzy wielką tęsknotą, żeby dostać dużo miłości, a tym, że jak jej nie otrzymują, stają się wredne.


Co zrobić, żeby tak nie było?


Lubić siebie, to podstawa. I zdać sobie sprawę że już nawet w Biblii napisano: "Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego... " To znaczy ta miłość do drugiej osoby może być zauważona tylko wtedy gdy nauczysz się kochać samą siebie. Zaczniesz rozumieć czego potrzebujesz i czego potrzebuje ktoś kto jest obok Ciebie... 

Potentilia VIP
Czy każdy facet myśli że jak raz powie Kocham to już wystarczy  ?
Potentilia Październik 13 '16 · Tagi Bloga miłość, kocham, facet
MelaniaK VIP

Naucz się być sam ze sobą zanim będziesz z kimś innym. Dopóki sami nie jesteśmy wystarczająco ukształtowani i dojrzali nie będziemy w stanie stworzyć udanego związku. Dopóki sami nie tworzymy spójnej całości, będziemy przyciągać połamanych, niedojrzałych ludzi.


Rozwój wewnętrzny często następuje przez trudne życiowe doświadczenia i cierpienie. Trzeba nauczyć się znosić towarzyszące temu nieprzyjemne emocje i uczucie smutku.


Etap pierwszy w drodze do osiągnięcia tego to powstrzymanie się od uciekania od nich. Powstrzymanie się od  ignorowania stanów kiedy nie czujemy się szczęśliwi. Nie można oczekiwać, że uczucie radości i szczęścia będzie stanem ciągłym, towarzyszącym nam stale. Uczucie smutku lub obniżony nastrój jest czymś w rodzaju oddechu, daje reset i możliwość odczuwania radości na nowo. Jest jak pauza w muzyce. Potrzebna. Tak jak pauza w muzyce jest jej częścią, smutek jest częścią życia. Jest potrzebny.


Etap drugi to uczenie się dostrzegania małych rzeczy i cieszenia się z tego co jest. Powstrzymywanie się od myślenia, że mogłoby być lepiej. Jeśli nie ma słońca, cieszmy się z deszczu. Czasem to tylko kwestia programowania się na właściwe, pozytywne myślenie. Konieczne jest programowanie się, poprawianie swojego sposobu myślenia, tak często jak to możliwe. Nie wystarczy zrobienie tego jeden raz. Trzeba sprawdzać, czy nie zeszliśmy z dobrego kursu.


Czasem życie daje nam tyle cierpienia, że zaczynamy się zastanawiać, czy to już przypadkiem nie za dużo i czy nie doprowadzi nas to do zgorzknienia. Byłam tam. Znam to uczucie. W moim przypadku trwało to bardzo długo. Czekałam wiele miesięcy na to, aby to uczucie odeszło. I tak się stało. Czas wiele zmienia, przynosi inną perspektywę. Pamięć zawodzi zacierając wiele potrzebnych faktów i umiejętności, ale też usuwając to co niepotrzebne. Ale trzeba też chcieć uwolnić się od niektórych wspomnień, pozwolić im odejść, nie trzymać się ich kurczowo, nie pielęgnować ich w swojej pamięci.


Nie ma natomiast sensu oczekiwać, że pojawienie się w naszym życiu innej osoby - kogoś w kim się zakochamy i z kim będziemy chcieli dzielić życie - nas naprawi. Nie ma co się spodziewać, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystkie nasze trudności, traumy i nawiedzające nas duchy przeszłości odejdą i odtąd wszystko ułoży się samo.


Związek to praca. Przy odrobinie dobrej woli i dobrym nastawieniu może to być przyjemne i satysfakcjonujące. Dobre nastawienie oznacza, że nie będziemy się spodziewać, że będzie cały czas miło i radośnie. Kryzysy są potrzebne i pouczające. Dają informację, możliwość rozmowy i korygowania relacji.

MelaniaK Październik 5 '16
MelaniaK VIP

?Jak Cię widzą tak Cię piszą?. 


Wygląd zewnętrzny ma znaczenie, ale wnętrze jest równie ważne, a nawet ważniejsze. Jak więc zachować równowagę między dbałością o wygląd zewnętrzny, a dbaniem o wnętrze? Jak ustrzec się od próżności, a jednocześnie pozostać atrakcyjnym dla płci przeciwnej?


Wygląd zewnętrzny może odgrywać decydującą rolę w pierwszych sekundach i minutach przy spotkaniu face to face. Inaczej jest przy spotkaniu on line, kiedy wizerunek rozmówcy jest nam jeszcze nieznany. Słowa, które wypowiadamy i sposób w jaki budujemy rozmowę mówią o nas wszystko i zawierają informacje, z których rozmówca może wyciągać wnioski i budować wyobrażenie o nas.


Lubię rozmawiać z ludźmi nie wiedząc jak wyglądają. Jest to dla mnie doznanie podobne do jedzenia posiłku w ciemności lub wsłuchiwania się w dźwięki z zamkniętymi powiekami. Wyostrzają mi się wtedy inne zmysły. Moje wyobrażenie o rozmówcy budowane jest tylko w oparciu o odczucia jakie płyną z rozmowy. Oczywiście na to jak toczy się rozmowa wpływają też inne czynniki: mój nastrój, nastrój rozmówcy, zmęczenie, to czy czujemy się w danej chwili samotni czy radośni i wiele innych spraw, które wydarzyły się w życiu każdego z nas tego dnia.


W gruncie rzeczy większość z nas szuka i ceni sobie ludzi, którzy mają atrakcyjne wnętrze i których wygląd zewnętrzny nie jest dla nas odrzucający, a  im większą przyjemność sprawia nam patrzenie na potencjalnego partnera tym lepiej i tym większe przyciąganie.


Im piękniejsza kobieta, tym większe szanse, że mężczyzna, który się nią zainteresuje będzie cenił głownie jej urodę, zwracając mniejszą uwagę lub zupełnie lekceważąc cechy takie jak: osobowość, inteligencja, poczucie humoru. Uroda przysłoni, a w niektórych przypadkach zastąpi mężczyźnie potrzebę poszukiwania tych cech w wybrance.


Rada dla kobiet: to miłe, że podobamy się mężczyznom - nie pozwólmy jednak, by wygląd przysłaniał inne ważne kwestie. Nie pozwólmy się wpędzić w błędne koło przesadnego dbania o wygląd zewnętrzny, a zaniechania troski o inne wartości. Jest niezwykle ważne, aby dowiedzieć się od nowo poznanego mężczyzny, jakie wartości ceni w kobiecie. Szukajcie mężczyzn, którzy potrafią myśleć, którzy nie ulegają tylko przyjemności patrzenia, którzy patrzą do wewnątrz i szukają w Was wartości i chcą poznać Wasze wnętrze, zainteresowania, wrażliwość, chcą wiedzieć jak myślicie i co jest dla Was ważne.


Rada dla mężczyzn: uroda przemija, przygasa, zmienia się. Nawet najbardziej atrakcyjna kobieta nie wygląda dobrze 24 godziny na dobę każdego dnia. Kobiety z interesującym wnętrzem nigdy nie wychodzą z mody i pozostają atrakcyjne na zawsze. Szukajcie kobiet, które poświęcają czas na myślenie. Wygląd zewnętrzny ma znaczenie, ale to wnętrze decyduje o tym, czy związek będzie udany.I co napiszesz w odpowiedzi  ?


Stron: 1 2 >
Proszę włączyć JavaScript!
Wyłącz Blokowanie Reklam

w swojej przeglądarce

Randki internetowe, Szukam dziewczyny, Szukam chłopaka, Szukam męża, Szukam żony, Poznam nowych przyjaciół