Loading...
pl

Blogi Użytkownika

Aneta VIP
Kobiety i mężczyźni od wielu wieków zawsze szukają pretekstu do tego aby rozpocząć rozmowę z wymarzonym partnerem. Dzień Walentynek kreowany przez media jako właśnie taki dzień kiedy okazujemy swoje uczucia bliskiej osobie jest w tradycji chrześcijańskiej znany od dawna. Kim był św. Walenty Wikipedia podaje że  "Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz Klaudiusz za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie. Uważał, że najlepszymi żołnierzami są legioniści bez rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r. " Jeśli rozumiesz co czytasz to przynajmniej wiesz już skąd takie święto. 


Czy ktoś z Was jest już zakochany ?

Potentilia VIP
Coraz częściej niż zwykle odwiedzają mnie goście i z tego względu nie na wszystko mam czas. Zima jest piękna ale czasem ma się trochę za dużo wolnego czasu zwłaszcza na wsi. A jak wy spędzacie swój wolny czas ? Ktoś z was jeździ na sankach, nartach, snowboardzie ? Na tym ostatnim podobno można sobie nieźle du.... potłuc ☺️
Potentilia Styczeń 16 · Komentarze 1 · Tagi Bloga zima, będzie narty, relacja na wsi, czas wolny
MelaniaK VIP
Witam, 


Nie tak dawno kowersowałam z Panem który pisze takie bzdury jak mało który :)

Pisze z błędami choć każdy komputer podświetla na czerwono każde błędne słowo

a Pan przeprasza i pisze że jest dyslektykiem to ja się pytam czy daltonistą też ?

Czy trudno jest sprawdzić pisownię wysyłając cokolwiek do ludzi ?


Jeśli są papiery na to że jest się dyslektykiem to może są też papiery od lenistwa i głupoty ?

Może też niektórzy powinni sobie wyrobić papiery z tytułem Facet Bez JAJ 


Wielu Kobietom... 

ułatwiło by to drogę do podjęcia właściwych decyzji dotyczących własnej przyszłości  :)     Pozdrawiam 

Melka 

Potentilia VIP
Cześć wszystkim,


zbliżają się Święta Bożego Narodzenia to ważne święto w tradycji Chrześcijańskiej bo przychodzi w nim dobry Bóg w prostych warunkach i w otoczeniu prostych ludzi. Jak przeżywane są Święta Bożego Narodzenia u Was jakie są tradycje, obrzędy czy obowiązki. Napiszcie chętnie poczytamy :) 

MelaniaK VIP
Kilka razy logowalam się na portalach randkowych, ale cierpliwości wystarczył mi max na miesiac:) Szukam realnej znajomości anie wirtualnych nic nie znaczących konwersacji. Mam wrażenie, że mężczyźni zalogowani szukają ale nie szukają. Czułam się trochę jak na wystawie sklepowej, każdy wchodzi ogląda i wychodzi, nie mówiąc dzień dobry i do widzenia:(Czy portale randkowe są miejscem gdzie można znaleźć kogoś fajnego? Zaczynam szczerze watpic. Jestem gotowa, gdyby znalazł się mimo wszystko jakiś interesujący meżczyzna, który na początek miałby ochotę na niezobowiazujaca kawę (bo tylko tak można kogoś poznać) zapraszam. 
MelaniaK Listopad 16 '18 · Ocena Bloga 5 · Tagi Bloga portal randkowy, szukam męża, szukam żony, realna znajomość
Potentilia VIP
Witam wszystkich Czytelników moich postów. Zwłaszcza moich stałych Czytelników:) 


Odchudzanie na wsi to temat którym chciałam się zająć w dzisiejszym piśmiennictwie. Wiele kobiet narzeka na swoje kształty i nie docenia że krągłości są nieco lepsze od wagi piórkowej. O co chodzi w odchudzaniu ? 


Przede wszystkim spożywamy za dużo cukru. Niektóre osoby zażywają różnego rodzaju blokery które mają pomóc w odchudzaniu. Czy pomagają ? Czy ktoś z was stosował jakieś sprawdzone metody na odchudzanie ?

Pawel VIP
Marsz Narodowy jednoczy ludzi co wydaje się być bardzo pozytywnym zjawiskiem. Cenimy ludzi oddanych Ojczyźnie ale czy sami jesteśmy w stanie poświecić odrobinę czasu dla dobra nas wszystkich. Przykładem niech będzie stara chusteczka leżąca na chodniku. Wielu ludzi przechodzi obojętnie obok wspomnianego śmiecia a tylko niewiele osób decyduje się na podniesienie chusteczki i wrzucenie jej do kosza aby wszystkim dookoła żyło się po prostu lepiej i przyjemniej. Myślę że od takich prostych rzeczy zależy nasze codzienne życie od tego czy będziemy oddawać Ojczyźnie nie tylko honory w świetle wielkich świąt narodowych ale także w życiu codziennym. 


Marsz Narodowy 11 listopada był na pewno okazją do zawarcia nowych znajomości i może akurat była to osoba o bardzo ciekawym charakterze. Napisz co o niej myślisz :)  

Potentilia VIP
Hej wszystkim, 


Czy pochodzenie ze wsi czy z miasta ma jakieś znaczenie w dojrzałym związku dwojga ludzi? 

Takie pytanie stawia się tylko wtedy gdy doświadcza się czegoś infantylnego i niedojrzałego ze strony potencjalnego partnera. Dostałam takie zapytanie jakby to pochodzenie miało jakieś znaczenie w relacjach damsko-męskich a może jednak ma ? Jak myślicie  ? 

Potentilia Październik 21 '18 · Komentarze 2 · Tagi Bloga pochodzenie, pochodzenie ze wsi, pochodzenie z miasta
Aneta VIP
Trwanie w toksycznym związku jest zawsze pewnym wyrzeczeniem i objawem kilku rzeczy które chciałabym poruszyć. W naszej tradycji jest przyjęte że Kobieta jest Panią domu i w sprawy Męża się nie wtrąca a on jest Panem i władcą. Ten mit należy obalić bo coraz więcej ludzi wybiera zdrowe partnerstwo gdzie role w związku uzupełniają się i czasem Mężczyzna myje naczynia o ile nie kupił jeszcze zmywarki. Jest jednak pewien poziom do którego zbliżanie się staje się niebezpieczne dla całego związku. Miłość ta prawdziwa oczywiście nie ustaje ale po jakimś czasie opadają te różowe okulary i cóż trzeba rozwiązywać problemy dnia codziennego. Trwanie w toksycznym związku gdzie jedno chce tak i drugie inaczej przetwarza się w stres który z czasem staje się niewygodny. Cóż wiec począć trzeba umieć prowadzić dyskusje z partnerem na takim poziomie aby on wiedział czego oczekuje ja jako kobieta i sama też muszę starać się zrozumieć to czego oczekuje mój partner. Wszelkie dyskusje prowadzą do tego że związek rozwija się i ludzie coraz bardziej się rozumieją. Najgorsze co może być to brak reakcji która prowadzi do trwałej destrukcji i rozpadu. Trwanie w toksycznym związku to chyba najgorsze rozwiązanie dlatego rozmawiamy o tym co nas dotyka co nas boli i tylko taka prawda nas może wyzwolić :)   
Pawel VIP

Panowie,


W każdym związku relacje oparte na wzajemnym poszanowaniu wymagają dialogu w rozwiązywaniu codziennych spraw lub zdarzeń do których musi się odnieść każda ze stron. Istnieje bardzo cienka granica między tym co dobre a co już złe... i tak trudno rozeznać gdzie leży ten złoty punkt wzajemnego porozumienia. 


Jedna z Pań napisała: 

"Na pewno cenie ludzi, którzy potrafią wywoływać uśmiech na mojej twarzy , oraz takich , którzy potrafią iść na kompromisy i nie obrażają się za byle głupoty." 


Gdzie jest ta granica czy bycie uległym oznacza bycie Pantoflarzem ? 

A czy Kobieta nie mogła by być uległą ... w kulturach wschodnich Kobieta przecież w ogóle nie ma nic do gadania... 


Pawel VIP
Witam, 

Znalazłem taka wypowiedź kobiety która tak oto się wypowidziała...


"No masz racje że chłopy narzekają na brak możliwości znalezienia żony:) a niewiedzą jak trudno jest w odwrotnej sytuacji i myślę że nawet dużo gorzej niż facetom. Bo tu właśnie się rozchodzi temat o osobowość że faceci boją się takich kobiet z osobowością , zdecydowanych itp..... po prostu niewieścieją nam Ci faceci. "Czy to jest prawdą waszym zdaniem ?

Aneta VIP
Hejo wszystkim zainteresowanym czytaczom moich tekstów.


Rolnik szuka żony wchodzi na ekrany Telewizji i co jakie wrażenia z poszukiwania żon czy mężów przez rolników ? Czy można tak znaleźć dziewczynę ? Nie ma tak że napisze ktoś ogłoszenie "szukam dziewczyny" i w 3 dni jest komplet podań o jajka księcia :) Może jak jakaś dama napisze szukam męża to bardziej trafi do rolnika szukającego żony. Czy rolnik szukający żony jest zawsze niezadowolony ?  

Potentilia VIP
W przyrodzie wrze jest tak gorąco że każdy chowa się do cieniu bo Słońce pali swoją energia wszystko co jest wystawione na jego działanie. W te upalne dni wiele ludzi w chłodzie domowej klimatyzacji i zaciszu spędza czas przed komputerem poszukując ciekawych informacji i próbuje nawiązać nowe relacje z rówieśnikami którzy chociaż oddaleni o kilkadziesiąt a czasem set kilometrów są miłymi osobami z którymi warto odpocząć. Tematy rozmów różne oczywiście o pogodzie deszczu burzy i gradzie są obowiązkowe. Nie należy omijać tematów dręczących serca tych którzy marzą o założeniu własnej rodziny i rozpoczęcia nowego etapu swojego życia. Najczęściej największym problemem jest odległość ale prawdziwa miłość nie zna granic i można także próbować związku z kobietą i mężczyzną na randkach internetowych. Do tego trzeba się też przygotować bo poznawanie drugiej osoby to długi proces. Wymaga czasu aby nawiązać dobre i trwałe relacje a wiec związek jest zarezerwowany tylko dla wytrwałych. Każda szczera miłość podnosi temperaturę w każdym związku nawet tym internetowym na portalu randkowym. Powodzenia w poznawaniu nowych osób.
Potentilia VIP
Rozpoczął się czas kiedy żniwa we wsi jadą pełną parą i co z miłością jak mężczyźni dbają o swoje żony czy dziewczyny ? Okazuje się że każdy zajęty swoją pracą nie zawsze stara się być nawet miły dla swoich domowników. Okazywanie uczuć to podstawowa powinność której należy się nauczyć ale czy jest to normą dla jakiegoś starego kawalera który całe życie spędził w swojej zagrodzie? Jak jest u Ciebie czy program Rolnik szuka żony będzie dla Ciebie wyznacznikiem jakiegoś ciekawego sposobu postępowania wobec swoich najbliższych ?  
Potentilia Lipiec 23 '18 · Komentarze 1 · Tagi Bloga okazywanie uczuć, randki internetowe, rolnik szuka żony, żniwa
Potentilia VIP

Przeglądam strony i nagle natrafiam na coś co obrazuje mi internetową rzeczywistość...


"Dr. Mateusz Grzesiak. 

Choćby skały srały

Choćby skały srały, jeśli nie jesteś popularny, to dlatego, że „ludzie Cię nie kupują”, a gdy podążają za Tobą tłumy, to „zmanipulowałeś owce”. Kiedy zrobisz duży biznes, „chodzi Ci tylko o kasę”. A gdy podzielisz się pieniędzmi, to przeczytasz, że się chwalisz.

Choćby skały srały

Gdy jesteś biedny, to „nie starasz się wystarczająco”, a gdy stajesz się bogaty, to „kosztem innych”. Kiedy utyjesz, usłyszysz, że „jesteś leniwy”, a kiedy schudniesz i zaczniesz dbać o atrakcyjność, dowiesz się, że to powierzchowne i puste, a do tego „sodówka Ci uderzyła”.

Choćby skały srały

Gdy zrobisz coś w oparciu o swoje doświadczenie, ktoś powie, że „to nie jest udowodnione naukowo”. Kiedy opiszesz to jako model, usłyszysz, że „jesteś teoretykiem”. Gdy nie masz wykształcenia, toś głupi, a z tytułem – zarozumiały.

Choćby skały srały

Smutno Ci z tego powodu, od razu pada sugestia, byś przestał narzekać, ale gdy już się cieszysz, to „pewnie coś brałeś”. Na zdjęciu masz sztuczny uśmiech albo jesteś drętwy – i na serio nie ma znaczenia, którą pozę wybierzesz. Bo choćby skały srały, choćbyś stanął na uszach, choćbyś przeszedł samego siebie i poziom świadomości tej planety, i tak zawsze będzie dla nich źle.

Głupi skrytykują mądrzejszych, choć powinni się od nich uczyć.

Nieznani zechcą ściągnąć z piedestału popularnych, choć powinni dążyć do tego, by stanąć obok nich.

Zawistni oplują reputację lidera, choć powinni za nim podążać, a potem stać się lepsi.

Chamscy podetną skrzydła życzliwemu, choć powinni go wspierać.

I choćby skały srały, nie zostaniesz polubiony przez tych, którzy Ci zazdroszczą. Nie dotrzesz do tych, którzy się Ciebie boją. Nie przemówisz do tych, co nie chcą słuchać. Nie przekonasz tych, którzy wybierają znane ograniczenia zamiast nieznanych możliwości.

I w tej historii o głębokiej beznadziei, gdy zawsze świeczki prowadzą żarówkę na szafot, byłyby jedynie smutek i ból. Brak zrozumienia wymieszany z odrzuceniem. Poczucie marnotrawstwa, gdy masz tyle miłości, mądrości, odwagi i bogactwa, że Ci się wylewa, ale druga strona jest tak nieświadoma, zakompleksiona, zagniewana i przestraszona, że wyciągniętą pomocną dłoń traktuje jako zagrożenie.

Całe szczęście, że w tej historii jest też coś więcej.

Bo choćby skały srały, gdy już wyglądasz dobrze, to możesz wyglądać jeszcze lepiej. Niech widzą, że sukces to dopiero początek.

Choćby skały srały, gdy zarabiasz dużo, idź po więcej. Niech rozumieją, że dać można tyle, ile się ma, więc warto mieć dużo.

Choćby skały srały, gdy jesteś popularny, stań się idolem. Niech wiedzą, że chęć bycia przykładem wynika z absolutnej miłości do ludzi.

Choćby skały srały, gdy zdobyłeś wykształcenie, uderzaj po kolejny stopień. Niech zobaczą, że mądrość nie zna granic.

Bo choćby skały srały, żarówka nie zostanie zrozumiana przez świeczkę. Ale to nie znaczy, że powinna przestać świecić.

Pozdrawiam wszystkich tych, którzy wierzą, że przyszłość się kreuje, odpowiedzialność się bierze, a dobrocią się dzieli. I pozdrawiam też wszystkich tych, którzy krytykują, zazdroszczą, hejtują i niszczą. Pozdrawiam z głębi serca – im potrzeba tych pozdrowień pięć razy więcej niż Wam.

Ściskam
Mat

Potentilia Lipiec 12 '18 · Tagi Bloga skały, hejt, krytyka, miłość
Potentilia VIP
Co tak naprawdę rajcuje chłopaków... Chyba więcej energii spalają na oglądaniu meczu w piłkę nożną niż ...

... Więcej

Pawel VIP
Hej:) 


Który z dostępnych w sieci portali randkowych dla rolników wydaje się wam najlepszy i który polecacie  ?

Potentilia VIP

Hej, 

każdy człowiek czasem mówi drżącym głosem czy wiecie dlaczego  ?... Więcej
Potentilia VIP
Dziewczyny zakochują się dość szybko.


Moje serce znów do wzięcia bo szlak trafił mego księciaPotentilia Wrzesień 29 '17 · Tagi Bloga miłość, randka, rolnik, dziewczyny
Potentilia VIP
Twierdzenie. Ze kobiety lecą na kasę głoszą tylko faceci, którzy nie mają ani kobiety, ani kasy!... i jak to jest....?
Potentilia Wrzesień 26 '17 · Tagi Bloga kobiety, kobieta, rolink, kasa, faceci, twierdzenie
Pawel VIP

"Inteligentna kobieta nie będzie na siłę szukać adoracji i łykać byle jakich słów od takich facetów. Ona nie potrzebuje przelotnych uczuć i tanich adoratorów. Wymaga szczerości, zdecydowania i zaangażowania. Nie da się oszukiwać. Nawet jeśli raz popełniła błąd, zaufała komuś (bo najzwyczajniej w świecie miała dobre serce), a ktoś to zaufanie wykorzystał i zdeptał – to ona uczy się na błędach. Nie da się drugi raz okłamywać, nie da sobą manipulować i nie pozwoli nikomu się wykorzystywać. Nie da kolejnej szansy zwykłemu pajacowi, a każdego kolejnego klauna rozgryzie momentalnie..."

~~Rafał Wicijowski

Pawel Wrzesień 23 '17 · Komentarze 2 · Tagi Bloga przejścia, błędy życiowe, kobiety
Potentilia VIP
Po wielu latach wspólnej przyjaźni dwoje ludzi postanawia związać się razem na stałe

Czy zaufanie jakie niesie ze sobą przyjaźń dwojga osób może przerodzić się w prawdziwą miłość na lata  ? 

Potentilia Wrzesień 22 '17 · Tagi Bloga kobiety, mężczyźni, miłość, przyjaźń, zaufanie
Potentilia VIP

Co myśli mężczyzna w trakcie sexu z kobietą  ? Chciałam również z komentarzy dowiedzieć się jak to jest z panami w średnim wieku, ale mało, który chciał w pełni i jasno na ten temat się wypowiedzieć.

Dlaczego żaden nie chciał wyjawić prawdy? Żaden nie podjął się wytłumaczenia, co może dziać się i dlaczego z facetem oraz jego głową wchodząc w fazę średniego wieku?

Czyżby tkwiła w ich myślach jakaś niedorzeczność, coś wstydliwego, nieodpowiedniego?

No właśnie aż strach pisać, dlaczego?!

Ponieważ dostałam kilka maili w tej sprawie od mężczyzn po 50 tce, a informacje tam ujawnione mną wstrząsnęły, czuje się zobligowana wyjawić je, w celu apelu do kobiet – DBAJMY O SWOJĄ ATRAKCYJNOŚĆ I NIE POZWÓLMY SWOIM MĘŻOM SIĘ NUDZIĆ!

Co dzieje się z facetem po czterdziestce, który zaczyna siwieć i szukać sposobów na nudę?

Co myśli facet w trakcie seksu i jak przebiega jego życie erotyczne?

 

Oto najważniejsze wypowiedzi.

 

1. Jasne, że w czasie stosunku facet myśli! Jednakże treść tych myśli jest uzależniona od wieku mężczyzny. Faktycznie młodzieńcy w trakcie miłosnego aktu myślą jedynie o swej przyjemności, byle włożyć najgłębiej i byle ulżyć jądrom. Zresztą te stosunki są krótkie, parę ruchów i wytrysk. Po prostu młodzi mężczyźni nie umieją jeszcze panować nad swym podnieceniem i w głowie mają kompletną pustkę.

2. Lata praktyki robią swoje, po pewnym czasie taki młody mężczyzna potrafi powstrzymać się od szybkiego wytrysku, zaczyna myśleć o przedłużeniu stosunku i urozmaiceniu pozycji. Nie martwi się już o erekcję, gdyż w młodym wieku członek jest sztywny na zawołanie, może pomyśleć o przyjemności partnerki. I najczęściej myśli – staje się świetnym kochankiem.

3. Najlepszy męski czas na łóżkowe swawole, to okres pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. Później jest już różnie.

Tuż po czterdziestce i powyżej:

4. Znudzenie partnerką (przy jednej dz…. to kot by zdechł – jak mawiał gazda spod Turbacza), zmęczenie pracą, dziećmi itp. powoduje, że facet zaczyna mieć kłopoty z erekcją (już nie ma wzwodu na zawołanie), potrzebuje dodatkowych podniet (filmy porno, kontakty z młodymi panienkami).

5. Podczas obowiązkowego seksu z małżonką najczęściej myśli o szybkim wytrysku, by mieć święty spokój i możliwość pójścia spać.

6. Po 50-tce Erekcja jest coraz rzadsza i nie wtedy, kiedy potrzeba, niemłoda małżonka za cholerę nie podnieca i aby zadośćuczynić małżeńskim obowiązkom, często trzeba sięgać po tabletki wspomagające lub zaspokajać kobietę innymi częściami ciała i zabawkami dla dorosłych.

7. W wieku po 50 tce najwięcej się myśli! Bo i dylemat jest solidny – jak tu zaspokoić żonę, gdy w bokserkach wiotko, a kobieta dopiero się rozkręca.

8. Tak! Faceci myślą w trakcie seksu, wprawdzie w różnym wieku o różnych sprawach, ale ich mózg pracuje dość mocno, bo i każdy mężczyzna ma swoją indywidualną ścieżkę chylenia się ku starości.

9. Nie ma sposobu, by czas oszukać, trzeba się pogodzić, choć jest cholernie trudno, nie tylko kobiety rozpaczają nad utratą atrakcyjności, mężczyźni również, choć może bardziej po cichu…

10. Starają znaleźć sobie jakieś zajęcie, byle nie rozpamiętywać upływu czasu. Stąd te nowe auta, czasem ciche przespanie się z jakąś młodziutką kobietą (oj jak to dowartościowuje!), ryby, grzyby itd. itp. byle przeżyć ten dzień, byle czas płynął.

11. Dlatego też zaczynają często pić – by zabić lęki i strach przed całkowitą starością, aby zapomnieć o straconym czasie i niewykorzystanych szansach. Alkohol nie pomaga, a organizm czuje się później koszmarnie.

12. Każda forma jest dobra dla zabicia czasu, bo w domu wieje nudą. I to jest to, po np. 30 latach pod wspólnym dachem już nic człowieka nie zaskoczy, stąd trochę szarpaniny z czymś nowym – a to fajne auto, a to kupno jeziora, a to gra na gitarze, a to badanie wytrzymałości organizmu na pracę bez weekendów. I wcześniej czy później siada się jednak na tyłku dochodząc do wniosku, że świata to już się nie zawojuje.

13. Najgorsza rzecz, gdy dzieci wyfruwają z domu – nastaje pustka, która jest trudna do ogarnięcia. I ileż można gadać z żoną o pogodzie, czy rozwalonym płocie u sąsiadów?

14. Zdecydowanie zaraz po 40-tce faceci zaczynają się rozglądać za młodymi panienkami. Powody są dwa – raz, że w domu już się zna każdy milimetr partnerki, a dwa – siwiejące skronie i zmiana sylwetki wymusza sprawdzenie swej atrakcyjności.


Pawel VIP
Nie wszystko przecież nasączone jest złem. Zło bywa krótkotrwałe. Zdemaskowane odchodzi. Pieprzy się. Już w innym miejscu i o innej porze. Dlatego nadal wierzę w dobre początki. W nowe. W stare przyjaźnie - te prawdziwe, wyjątkowe. W miłość i w cukrową watę. Jeżeli spacer o północy daje ci radość, to spaceruj o północy. Jeśli podróż w deszczu daje ci szczęście, to czekaj na deszcz. I tańcz, kiedy niebo zrzuci krople. Jeśli kochasz noce, to pielęgnuj ich treść. Jeśli poranki, to karm nimi oczy. Jeśli uwielbiasz słońce, to nie zasłaniaj się cieniem. Jeśli dreszcz, to weź pocałunek...  


Rób to, co kochasz. Tylko to da ci siłę. I pozwoli żyć naprawdę.

Pawel Sierpień 13 '17 · Tagi Bloga miłość, drescze, dobro zło, dobro, zło, kochanie
Potentilia VIP
Nie oszukasz serca, nie oszukasz myśli, nie oszukasz pragnień, nie oszukasz prawdy, która jest. Rzucasz wszystko, udajesz, że to wszystko nie dotyczy ciebie. Zagłuszasz myśli, zadręczasz ciało, udajesz, że nie masz duszy. Ale od prawdy nie uciekniesz, nie uciekniesz od uczucia. Możesz na chwilę je zagłuszyć, obrzydzać i potęgować otrzymane krzywdy. Ale wystarczy jedno spotkanie "face to face", żeby dusza zapragnęła zaplątania w emocjonalnym uścisku, usta szukały drugich w obłędzie, a ciało pełne drżenia pragnęło zatracenia w drugim.
Od miłości nie uciekniesz. Uczucia znów pragną tańczyć ze sobą.
Potentilia VIP
"To co czuję jest dla Ciebie nieużyteczne, wiem... Ale kiedyś będziesz miał wiele rzeczy za sobą i mało przed sobą...
Będziesz może szukał wśród wspomnienia jakiegoś oparcia, czegoś, od czego zaczyna się rachubę lub na czym się ją kończy... Będziesz już całkiem inny i wszystko będzie inne, i nie wiem, gdzie będę, ale to nieważne...
Pomyśl wtedy, że mogłeś mieć moje sny i głos i troski i nieznane mi jeszcze pomysły...
I moją niecierpliwość i nieśmiałość, że w taki sposób mogłeś mieć świat po raz drugi...
A kiedy będziesz tak myślał, nieważne będzie, żeś nie umiał, czy nie chciał tego mieć...Ważne będzie tylko, że byłeś moją słabością i siłą, utratą i odzyskaniem, światłem, ciemnością, bólem – to znaczy życiem...
Będziesz trwał w pyle, w który zmieni się moja pamięć zatrzymana na zawsze, silniejsza niż czas, niż gwiazdy, silniejsza niż śmierć… 
Milczysz? To dobrze...
Nie mów 'zapomnij'...Nie mów tak. Jesteś przecież rozumnym mężczyzną...
Więc gdybym zapomniała, to nie byłabym już ja, bo Ty wszedłeś we wszystkie moje rzeczy, zmieszałeś się z najdawniejszymi wspomnieniami, doszedłeś tam, gdzie nie ma jeszcze myśli, gdzie nie rodzą się nawet sny... I gdyby ktoś wydarł Cię ze mnie, zostałaby pustka, jak gdyby nigdy mnie nie było… 
Chciałam o Tobie zapomnieć, jednak gdy patrzyłam na Błękitną Ziemię, było tak, jakbym patrzyła na Ciebie. Bo Ty jesteś wszędzie, gdzie patrzę....
Potentilia VIP
Kiedyś ktoś powiedział że wierność jest wbrew naturze człowieka. Czy nie lepiej z życia korzystać? Jest tak krótkie, a sex jest jedną z niewielu przyjemności. Jak ktoś mówi, że można mieć dobry sex z tą samą osobą przez całe życie to chyba nie wie co to dobry sex:) Prawda  ?
Potentilia Sierpień 1 '17 · Tagi Bloga kobieta, sex, stosunek, partner, pozycje seksualne
Potentilia VIP
Głównymi wyznacznikami człowieczeństwa są m. in. bezinteresowna dobroć (miłość) i mądrość (rozumność). Dlatego każdy człowiek powinien przede wszystkim starać się (szczerze i wytrwale) aby być dobrym i mądrym. Zatem mąż powinien kochać żonę bardziej niż samego siebie i bardziej niż wczoraj, a żona męża bardziej niż samą siebie i bardziej niż wczoraj. Miłość to świadoma i rozumna postawa życiowa, to przede wszystkim nasze codzienne czyny, a nie tylko same uczucia i emocje. Kochać kogoś to znaczy zawsze chcieć i zawsze dążyć do jego dobra. Tylko tyle i aż tyle. Cała reszta: wiek, wygląd, atrakcyjność, rzeczy materialne, wykształcenie, seksualność, pozycja społeczna, itd. itd. ma znaczenie drugo- albo i trzeciorzędne. Egoiści, zgniłki moralne, "odkurzacze" (zasysający wszystko do siebie) nigdy nie zbudują szczęśliwego związku. Są trwale niezdolni i niezdatni do małżeństwa.
Potentilia Sierpień 1 '17
Potentilia VIP

Seks na zdrowie nie tylko dla kobiet. 


Czas spędzony w sypialni z ukochaną osobą nie tylko doskonale zbliża i umacnia więzi. Udane życie seksualne może w znaczny sposób poprawić działanie całego naszego organizmu. Liczne badania potwierdziły już, że osoby aktywne seksualnie rzadziej chorują. Mają bowiem silniejszą odporność, co chroni ich organizm przed zarazkami, wirusami i bakteriami. Ale to niejedyna zaleta seksu!


Spora część kobiet ma problem z nietrzymaniem moczu. Seks jest treningiem dla mięśni miednicy, czyli mięśni Kegla. Orgazm powoduje, że następują ich skurcze, co dobrze je wzmacnia. Seks obniża również ciśnienie krwi oraz jest naprawdę świetną formą ćwiczeń. Oczywiście, nie zastąpi bieżni, ale też się liczy. Spala się około pięciu kalorii na minutę, czyli cztery razy więcej niż podczas oglądania telewizji. Dodatkowo, wykorzystuje się różne mięśnie.


Czy wiesz, że seks obniża ryzyko zawału serca oraz koi ból? Zanim więc wyjmiesz z szafki aspirynę – spróbuj namówić partnera na igraszki. Orgazm uwalnia hormon, który pomaga podnieść próg bólu. Udany seks poprawia także sen i łagodzi stres. Seks i intymność mogą też zwiększyć poczucie własnej wartości. To recepta nie tylko na zdrowe, ale również szczęśliwe życie!


Warto wiedzieć, że niektóre pozycje seksulane są szczególnie zdrowe i mogą pomóc uporać się z różnymi dolegliwościami.

Potentilia VIP
Oni się Ciebie boją. Nie za bardzo wiedzą co mają z tobą robić. Jesteś trochę za obrotna i trochę za pewna siebie. Ci chłopcy, bo przecież nie mężczyźni, dobrze sobie zdają sprawę, że bez nich u boku ty dalej dasz sobie świetnie radę. W ich oczach nie jesteś ani trochę słodka ani trochę niezdarna ani nieporadna. Po prostu Ciebie się nie da uratować z żadnej opresji i nie bardzo jak się da być księciem na białym koniu, superbohaterem. Nie chcesz udawać damy w opałach, ale powiedziałaś mi kiedyś, że nie chcesz być też dla kogoś matką w związku. Chcesz śmiałych decyzji, ogarniętego życia i pewności. Chcesz,żeby ktoś w końcu przejął choć na chwilę kontrolę...


Mężczyźni to duże dzieci...

Potentilia VIP
Nieśmiałość jest już znana z badań w różnych krajach a naukowcy szacują że nieśmiałość mężczyzn jest zaskakująco wysoka a tym samym jeszcze większa niż odsetek kobiet. W sensie ogólnym rozumiemy nieśmiałość jako lęk lub brak poczucia bezpieczeństwa w sytuacjach społecznych. Nagromadzone doświadczenia z relacji interpersonalnych - ludzie często uważają za szczególnie trudne, reagują tu z niepewnością i zazwyczaj z silną niechęcią. Cechami nieśmiałości są przede wszystkim brak utrzymywania kontaktu wzrokowego, mówienia o sobie. Nieśmiałość jest zwykle opisywana jako cecha charakteru introwertycznych ludzi, którzy coraz częściej patrzą w siebie przeżywają procesy wewnętrzne we własnej osobie, a mniej zainteresowani są ludźmi wokół nich. To zapatrzenie samo w sobie nie jest ujemne lub problematyczne, pod warunkiem, że nie utrudnia stosunków społecznych w znacznym stopniu, co prowadzi do wyalienowania z grupy rówieśników. Takie ograniczenie, wiąże się ze znaczeniem subiektywnego odczucia i wtedy prowadzi do nieśmiałości. Jednak w większości przypadków nieśmiałość odnosi się do kilku określonych sytuacji, na przykład publicznych wystąpień, wykładów, a często kontaktów się z "płcią przeciwną".Większość przypadków nieśmiałości odnosi się do kontaktów z "płcią przeciwną".Wszystkie te sytuacje mają coś wspólnego: są one powodowane reakcjami stresowymi. Prawie wszyscy byli już w takiej sytuacji - takich jak badania osobowości lub ważnego spotkania, w których interes własny musi być osiągnięty. Nawet jeśli wiemy że nic złego nie może się zdarzyć występuje: kołatanie serca, niepewność, ewentualnie pocenie się, drżenie rąk, a nawet silne zwątpienia mogą nastąpić spontanicznie. Taka sytuacja jest charakterystyczna nie tylko dla nieśmiałych mężczyzn ale często także dla kobiet. Wiele z nich ma bardzo krytyczne spojrzenie na siebie z obawy przed odrzuceniem z powodu ich charakteru i cech. Często wolą nie zadawać sobie trudu i nie podejmują żadnych relacji aby nie doprowadzić do takiej sytuacji. Może się zdarzyć, że bardzo niepewny mężczyzna lub kobieta, którzy ukrywają nieśmiałość działają w bardzo różny sposób. Okazują brak zainteresowania, a nawet arogancję aby wyprzeć ze świadomości możliwość zakochania się, przeżycia miłości chociaż ich zachowanie jest tylko środkiem, aby ukryć nieśmiałość.
Potentilia VIP
Zbliża się Zima i ta pora roku przez wielu jest wykorzystywana do poprawy stosunków z Partnerem, Mężem, Żoną. Z wielu powodów najczęściej ze względów ekonomicznych w pełni sezonu nie ma na to czasu. Każdy związek przeżywa jakiś kryzys, który należy umiejętnie rozwiązać. Kryzys jest czymś naturalnym ale należy umieć rozwiązywać problemy z nim związane. Jak zatem rozwiązuje się Kryzys małżeński, rodzinny, związkowy.


Przede wszystkim przy stole wypowiadając to co jest ważne dla każdej ze stron. 

Brak jakiejkolwiek rozmowy tylko pogłębi Kryzys i może doprowadzić do "Epoki lodowcowej w związku"


Potentilia Grudzień 11 '16 · Tagi Bloga zima, kryzys, problem, rozmowa, dialog
Pawel VIP

Gdy patrzymy na dwoje ludzi widzimy że mimo wielkich różnic szukają w sobie tego czegoś co jest spełnieniem najskrytszych marzeń w drugiej osobie... 


Dlaczego tak jest  ?


Mężczyźni są ciekawi kobiet bo muszą się nauczyć być delikatnym, romantycznym i tego kobiecego świata na szczęście są ciekawi. Poza tym ? jak mężczyźni mogą rozumieć świat kobiet, skoro kobiety nie rozumieją też świata mężczyzn. Tak jest zresztą od wieków i niektórzy twierdzą, że właśnie to, co "jest nieznane", nas przyciąga i powoduje nasze zainteresowanie. Gdy odczuwamy różnicę, a ona się domaga wyjaśnienia i domknięcia, więc do siebie zbliżamy się czasem okrężna drogą ale odczuwamy wzajemny popęd. Ale gdy popęd gaśnie, co zawsze następuje w pewnym momencie, okazuje się, że albo coś razem zbudowaliśmy, albo nie. 


Na początku każda zakochana para mówi: "Lubimy spędzać razem czas i te same książki, te same filmy". Z czasem okazuje się, że dwoje ludzi więcej różni niż łączy. On wstaje rano, ona późno. On otwiera okna, ona zamyka. I to są rzeczy tzw. "podprogowe" , które są niezależne od świadomości. W związku z tym, mimo że ta inność nas do siebie przyciąga, nieuchronnie w większości związków po latach zaczynają się problemy, które jeśli w stosowny sposób zostaną rozwiązane zapewnią trwałość związku. 


Czy odczuwanie różnic jest złe ?


Nikt nie wie, co z tą innością robić i nie jest gotowy na to, że zacznie ją dostrzegać. Niektóre kobiety rozumieją mężczyzn lepiej, inne gorzej. Oto podział psychoanalityków z Danii którzy dzielą ludzi na cztery płcie: córki matek, córki ojców, synowie matek oraz synowie ojców. 


Ojciec z córką, i matka z synem.


Córki ojców to kobiety bardziej nastawione na karierę, wiedzę, intelekt, poznawanie świata, porozumiewanie się z mężczyznami. W związku z tym one w ogóle lepiej rozumieją mężczyzn. 


Córki matek to typy kobiet od dzieci, kuchni, sprzątania,  - te podziały są umowne. 


Synowie ojców reprezentują wzorzec macho zarabiają pieniądze, piłka nożna, do tego wierna cicha kobieta: siedzi w domu, rodzi dzieci i robi ogórkową albo pomidorową na obiad. 


Z kolei synowie matek to faceci, którzy rozmawiają z kobietami potrafią lepiej rozumieć potrzeby kobiet ? tak samo, jeśli mają kilka sióstr. Synowie matek zawsze mają więcej przyjaciółek niż przyjaciół. Właściwie niekoniecznie przyjaźnią się z mężczyznami bo wychowani w damskim towarzystwie lepiej się w nim czują.


Dlaczego nie rozumiemy się wzajemnie ?


Dlatego, że nie bierzemy pod uwagę naszych potrzeb. Kobiety często czują się niekochane ? w kulturze gdzie istnieją podziały kobietom wolno mniej i są gorzej traktowane niż mężczyźni. Zaczyna się od dzieciństwa. Małe dziewczynki marzą, że będą żyły inaczej niż ich rodzice - zazwyczaj rodzice tacy nie okazują sobie uczuć. Wyobrażają sobie, że znajdą mężczyznę, który 25 razy dziennie powtórzy, jak bardzo ją kocha. Na początku znajomości, przez kilka pierwszych miesięcy, tak rzeczywiście się zdarza a kobieta ugruntowuje się tylko w swoich marzeniach. Tylko potem czar pryska, kobieta staje się coraz bardziej rozgoryczona i smutna...i coraz bardziej samotna. To przykre ale prawdziwe.


Mężczyzna jest nieszczęśliwy gdy...


Ona jest nieszczęśliwa to i on jest nieszczęśliwy. Mężczyźni lubią czuć, że ich kobieta przy nich staje się szczęśliwa. Przemedytuj to dokładnie i zrozum że : "mężczyzna długo pozostaje pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie". Co to znaczy  ? Wiele kobiet jeśli nie szanuje siebie i nie lubią same siebie i tego co robią, przekaże to nielubienie facetowi. Są matki, które narzekają, że ich partnerzy mają lepszą relację z dziećmi niż one bo kiedy mężczyzna ma czas na zabawę z dzieckiem, one muszą zajmować się domem, sprzątać, gotować. Dobrym rozwiązaniem jest zadbanie o siebie. Mężczyźni lubią gdy ładnie pachniecie a on też posprząta, ugotuje, zrobi zakupy. Kobiety gubią się pomiędzy wielką tęsknotą, żeby dostać dużo miłości, a tym, że jak jej nie otrzymują, stają się wredne.


Co zrobić, żeby tak nie było?


Lubić siebie, to podstawa. I zdać sobie sprawę że już nawet w Biblii napisano: "Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego... " To znaczy ta miłość do drugiej osoby może być zauważona tylko wtedy gdy nauczysz się kochać samą siebie. Zaczniesz rozumieć czego potrzebujesz i czego potrzebuje ktoś kto jest obok Ciebie... 

Potentilia VIP
Czy każdy facet myśli że jak raz powie Kocham to już wystarczy  ?
Potentilia Październik 13 '16 · Tagi Bloga miłość, kocham, facet
MelaniaK VIP

Naucz się być sam ze sobą zanim będziesz z kimś innym. Dopóki sami nie jesteśmy wystarczająco ukształtowani i dojrzali nie będziemy w stanie stworzyć udanego związku. Dopóki sami nie tworzymy spójnej całości, będziemy przyciągać połamanych, niedojrzałych ludzi.


Rozwój wewnętrzny często następuje przez trudne życiowe doświadczenia i cierpienie. Trzeba nauczyć się znosić towarzyszące temu nieprzyjemne emocje i uczucie smutku.


Etap pierwszy w drodze do osiągnięcia tego to powstrzymanie się od uciekania od nich. Powstrzymanie się od  ignorowania stanów kiedy nie czujemy się szczęśliwi. Nie można oczekiwać, że uczucie radości i szczęścia będzie stanem ciągłym, towarzyszącym nam stale. Uczucie smutku lub obniżony nastrój jest czymś w rodzaju oddechu, daje reset i możliwość odczuwania radości na nowo. Jest jak pauza w muzyce. Potrzebna. Tak jak pauza w muzyce jest jej częścią, smutek jest częścią życia. Jest potrzebny.


Etap drugi to uczenie się dostrzegania małych rzeczy i cieszenia się z tego co jest. Powstrzymywanie się od myślenia, że mogłoby być lepiej. Jeśli nie ma słońca, cieszmy się z deszczu. Czasem to tylko kwestia programowania się na właściwe, pozytywne myślenie. Konieczne jest programowanie się, poprawianie swojego sposobu myślenia, tak często jak to możliwe. Nie wystarczy zrobienie tego jeden raz. Trzeba sprawdzać, czy nie zeszliśmy z dobrego kursu.


Czasem życie daje nam tyle cierpienia, że zaczynamy się zastanawiać, czy to już przypadkiem nie za dużo i czy nie doprowadzi nas to do zgorzknienia. Byłam tam. Znam to uczucie. W moim przypadku trwało to bardzo długo. Czekałam wiele miesięcy na to, aby to uczucie odeszło. I tak się stało. Czas wiele zmienia, przynosi inną perspektywę. Pamięć zawodzi zacierając wiele potrzebnych faktów i umiejętności, ale też usuwając to co niepotrzebne. Ale trzeba też chcieć uwolnić się od niektórych wspomnień, pozwolić im odejść, nie trzymać się ich kurczowo, nie pielęgnować ich w swojej pamięci.


Nie ma natomiast sensu oczekiwać, że pojawienie się w naszym życiu innej osoby - kogoś w kim się zakochamy i z kim będziemy chcieli dzielić życie - nas naprawi. Nie ma co się spodziewać, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystkie nasze trudności, traumy i nawiedzające nas duchy przeszłości odejdą i odtąd wszystko ułoży się samo.


Związek to praca. Przy odrobinie dobrej woli i dobrym nastawieniu może to być przyjemne i satysfakcjonujące. Dobre nastawienie oznacza, że nie będziemy się spodziewać, że będzie cały czas miło i radośnie. Kryzysy są potrzebne i pouczające. Dają informację, możliwość rozmowy i korygowania relacji.

MelaniaK Październik 5 '16
MelaniaK VIP

?Jak Cię widzą tak Cię piszą?. 


Wygląd zewnętrzny ma znaczenie, ale wnętrze jest równie ważne, a nawet ważniejsze. Jak więc zachować równowagę między dbałością o wygląd zewnętrzny, a dbaniem o wnętrze? Jak ustrzec się od próżności, a jednocześnie pozostać atrakcyjnym dla płci przeciwnej?


Wygląd zewnętrzny może odgrywać decydującą rolę w pierwszych sekundach i minutach przy spotkaniu face to face. Inaczej jest przy spotkaniu on line, kiedy wizerunek rozmówcy jest nam jeszcze nieznany. Słowa, które wypowiadamy i sposób w jaki budujemy rozmowę mówią o nas wszystko i zawierają informacje, z których rozmówca może wyciągać wnioski i budować wyobrażenie o nas.


Lubię rozmawiać z ludźmi nie wiedząc jak wyglądają. Jest to dla mnie doznanie podobne do jedzenia posiłku w ciemności lub wsłuchiwania się w dźwięki z zamkniętymi powiekami. Wyostrzają mi się wtedy inne zmysły. Moje wyobrażenie o rozmówcy budowane jest tylko w oparciu o odczucia jakie płyną z rozmowy. Oczywiście na to jak toczy się rozmowa wpływają też inne czynniki: mój nastrój, nastrój rozmówcy, zmęczenie, to czy czujemy się w danej chwili samotni czy radośni i wiele innych spraw, które wydarzyły się w życiu każdego z nas tego dnia.


W gruncie rzeczy większość z nas szuka i ceni sobie ludzi, którzy mają atrakcyjne wnętrze i których wygląd zewnętrzny nie jest dla nas odrzucający, a  im większą przyjemność sprawia nam patrzenie na potencjalnego partnera tym lepiej i tym większe przyciąganie.


Im piękniejsza kobieta, tym większe szanse, że mężczyzna, który się nią zainteresuje będzie cenił głownie jej urodę, zwracając mniejszą uwagę lub zupełnie lekceważąc cechy takie jak: osobowość, inteligencja, poczucie humoru. Uroda przysłoni, a w niektórych przypadkach zastąpi mężczyźnie potrzebę poszukiwania tych cech w wybrance.


Rada dla kobiet: to miłe, że podobamy się mężczyznom - nie pozwólmy jednak, by wygląd przysłaniał inne ważne kwestie. Nie pozwólmy się wpędzić w błędne koło przesadnego dbania o wygląd zewnętrzny, a zaniechania troski o inne wartości. Jest niezwykle ważne, aby dowiedzieć się od nowo poznanego mężczyzny, jakie wartości ceni w kobiecie. Szukajcie mężczyzn, którzy potrafią myśleć, którzy nie ulegają tylko przyjemności patrzenia, którzy patrzą do wewnątrz i szukają w Was wartości i chcą poznać Wasze wnętrze, zainteresowania, wrażliwość, chcą wiedzieć jak myślicie i co jest dla Was ważne.


Rada dla mężczyzn: uroda przemija, przygasa, zmienia się. Nawet najbardziej atrakcyjna kobieta nie wygląda dobrze 24 godziny na dobę każdego dnia. Kobiety z interesującym wnętrzem nigdy nie wychodzą z mody i pozostają atrakcyjne na zawsze. Szukajcie kobiet, które poświęcają czas na myślenie. Wygląd zewnętrzny ma znaczenie, ale to wnętrze decyduje o tym, czy związek będzie udany.I co napiszesz w odpowiedzi  ?


Pawel VIP
Aga:Mam kolegę, który nie potrafi powiedzieć prawdy.
Randkuje non stop kolor. Ale zaczyna od tego, że odejmuje sobie kilka lat. Nie wiadomo po co to robi. Moim zdaniem kilka lat mniej lub więcej nie ma znaczenia. On uważa, że ma wielkie. Nie martwi się też tym, że jeśli relacja przerodzi się w coś znaczącego a o to mu przecież chodzi, będzie musiał się z tego wytłumaczyć i że tego nie da się już cofnąć. Nie da się zmienić faktu, że skłamał i że nie ma problemu z tym aby powiedzieć nieprawdę dla osiągnięcia celu. Potem kłamie gdzie mieszka 
potem na temat swojej pracy i marzy o prawdziwym, głębokim uczuciu. 

Czy jest szansa na miłość  ?
Pawel Sierpień 24 '16 · Tagi Bloga kłamstwo, randki, fakt, marzenia o uczuciu
Pawel VIP
Hey, 


w Telewizji zaprezentowano kolejne osoby poszukujące swojej miłości za pośrednictwem programu Rolnik Szuka Żony. Współcześni ludzie tak właśnie poszukują miłości swojego życia choć kiedyś coś takiego było nie do pomyślenia. Trzeba też zrozumieć pewien fakt że te osoby maja już jakby ułożone życie. Na codzień zajęci swoimi sprawami, swoją pracą być może nie maja ochoty aby wyjść gdzieś ze znajomymi i poznać kogoś nowego. Najczęściej jest tak w poźniejszym wieku gdzie to towarzystwo ze studiów czy ze szkoły średniej wchodzi w związki i z czasem nie ma już z kim wybrać się gdzieś bo koledzy czy koleżanki maja już swoje rodziny dzieci... Jedyna taka możliwość napisać do telewizji. Czasem los sprzyja szczęściu i do odważnych świat należy więc dlaczego nie spróbować. Rolnik szuka żony to doskonała rozrywka dla wielu widzów TVP a jak jest waszym zdaniem ?

Pawel Kwiecień 25 '16 · Tagi Bloga rolnik szuka żony, program telewizyjny
Pawel VIP
Wiosna...

Cieplejszy wieje wiatr ta stara piosenka wydaje się być jak najbardziej na czasie. 

Wiosną uczucia rosną. A jak to jest w przypadku Rolników? Czy stać nas na to aby okazywać uczucia swoim bliskim czy już od Wiosny nie ma nas do Jesieni bo jesteśmy zaganiani pracą. Zbliża się pora siewu i nawożenia z fertygacją... w  środku lata podlewanie i zbiory owoców, warzyw, kwiatów...  a co z uczuciami ? Czy one nie powinny także mieć swojej pozycji w ciągu doby ? Można powiedzieć że nie każdy człowiek jest taki sam ale czy Rolnik zawsze jest zapracowany ? Wiele osób może dlatego nie zbudowała związku lub jeśli on jest to pozostawia dużo do życzenia ze względu na brak możliwości wzajemnej wymiany relacji z bliską osobą. Zapracowanie i przesadna dbałość o coś i tak może nie przynieść spodziewanych korzyści... Na myśl przychodzi mi tu postawa mojego znajomego który bardzo dbał o swoje rośliny pielęgnował lepiej niż swoją żonę... potem przyszedł mróz i w ciągu doby zniszczył całą jego plantacje... i po co było tak się przejmować ? Może właśnie żona mogłaby go pocieszyć w chwilach utraty jego plantacji... bo przecież na ubezpieczenia nie ma co liczyć... ale o te relacje nie zadbał od początku... i tak ani pożytku z żony, ani z plantacji, ani z ubezpieczyciela... Rolnik może zawsze szukać żony nawet wtedy gdy ją już ma. Szukać w znaczeniu nie tyle co szukać nowej żony ile szukać jej i okazywać uczucia gdy tego potrzebuje. Mężczyźni maja z tym duże problemy stąd Kobiety z czasem czują się niekochane. Warto chyba zawsze problem rozwiązywać wspólnie i być odpowiedzialnym za siebie na wzajem. Czy jeśli mąż jest pracoholikiem to jest tylko jego problem ?  Ten problem dotyka wszystkich jego bliskich... a jak jest w Twoim przypadku  ?

Pawel Marzec 27 '16 · Tagi Bloga rolnik, związek, zapracowanie, wiosna, uczucia, zbiory
Pawel VIP
Taka symboliczna data a jednak... 

Mentalność Mężczyzny i Kobiety z natury ma się ku sobie chociaz w niektórych książkach jest napisane że mężczyźni są z Marsa a Kobiety z Wenus... W praktyce Człowiek to Mężczyzna i Kobieta razem bo przecież sama jednostkowa osobowość nie jest w stanie zrodzić potomstwa... 


Jakiś czas temu do Polski napłynął szeroki trend zza Oceanu gdzie propagowano 14 lutego jako dzień zakochanych. W Polskiej tradycji w Noc Świętojańską przypadającą z 23 na 24 Czerwca świętowano dzień wody i ognia które także stało się świętem miłości i płodności...


Okazywanie uczuć Partnerce czy Partnerowi nie powinno się ograniczać tylko do tego jednego dnia bo przecież ta codzienność jest najważniejsza. Wiele osób szuka Wielkiej Miłości nie zauważając tych małych gestów. Jak zatem przeżyć ten wspaniały dzień świętego Walentego obchodzony 14 lutego ?


W moim przekonaniu trzeba jak co dzień starać się być dla drugiej osoby tym kimś wyjątkowym, codziennym przyjacielem, który daje wolność a jednocześnie czuwa...


i niekoniecznie muszą być koniecznie kwiaty, kino, kawiarnia i spacer... może być poprostu zwykły pocałunek... który sprawi że ktoś przy Tobie poczuje się bezpiecznie...


  


 

Pawel VIP
Codziennie rano kiedy wstaję jest już włączone radio które mnie budzi... 

i cóż usłyszałem że jest coraz więcej ludzi którzy nie decydują się na założenie rodziny... 

Myślę że powodów takiej decyzji jest wiele i nie zawsze zależą one od Mężczyzny czy Kobiety ale jest splotem wydarzeń jakie mają miejsce w danym środowisku. I tak na wsi jeśli ludzie poświęcają się pracy nie zawsze jest czas na poznanie innych osób poza tymi które spotyka się w szkolnych latach... W późniejszym czasie trudno już jest zapytać kogoś bardziej bezpośrednio o to czy jest w jakimkolwiek związku bo wcale nie znaczy że jak ktoś nie jest w związku to nie nosi obrączki... Największym problemem jeśli już ten związek jest  - jest umieć wytrwać razem życiowe zawirowania... jak mówi przysłowie niedźwiedzie - prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie... 


Najlepiej na wsi jednak zjeść jabłko jak się nie wiedzie... przysparza to większej ilości cukru i adrenaliny w organach człowieka i powoduje że dni stają się piękniejsze a jak dni piękniejsze to i człowiek weselszy i może wtedy właśnie zrodzi się związek miłości który zaowocuje wspaniałym potomstwem bez względu na program 500+ dla każdego dziecka...

Psycholog_Portalu VIP

 

Wielokrotnie już dowiedziono naukowo, że ludzie szczęśliwi są bardziej aktywni, angażują się w więcej spraw i są bardziej otwarci. Nie jest tajemnicą, że szczęście daje siłę, która przedkłada się na nasze codzienne działania. Kiedy nie czujemy się szczęśliwi na pierwszy plan wysuwa się smutek, a jego następstwem jest apatia i brak chęci do robienia czegokolwiek. Najchętniej schowalibyśmy głowę pod kołdrę i spędzili tak cały dzień?w ciszy, spokoju i z daleka od świata. Jedynie radość daje nas siłę. Kiedy wypełnia nas szczęście czujemy, że możemy wszystko. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Rozpiera nas energia, problemy stają się jedynie przeszkodami do pokonania, jesteśmy milsi dla innych ludzi, częściej obdarowujemy ich uśmiechem i dobrym słowem. Wniosek nasuwa się sam- szczęśliwym żyje się lepiej?.tylko co zrobić, żeby być szczęśliwym? Wspaniale, jeśli szczęście przyjdzie samo ? za sprawą jakiegoś wydarzenia, albo przy pomocy drugiej osoby. Gorzej, jeśli w naszym życiu nie dzieje się nic, co mogłoby sprawić, że będziemy szczęśliwi. Wtedy sami musimy sobie na to szczęście zapracować. Przy odrobinie wysiłku i dobrej woli jesteśmy w stanie to zrobić. Musimy jedynie zwrócić uwagę na pewne kwestie:

Szczęście, to nie cel, a sposób podróżowania ? największym błędem jest zakładanie, że szczęście to nasz cel. To nie jest punkt, do którego podążamy, a droga, którą przebywamy. Szczęście nie jest gdzieś tam, a tutaj. Jest dookoła nas, jest w nas, jest wszędzie, gdzie spojrzymy, musimy jedynie nauczyć się je dostrzegać i patrzeć głębiej, bardziej, po prostu patrzeć sercem. Nie oczekuj gromu z jasnego nieba ? ciesz się nawet najmniejszym błyskiem ? ludzie oczekują wielkiego wow, czegoś spektakularnego, nadprzyrodzonego. Szczęście nie jest gromem z jasnego nieba, nie oczekujmy,że powali nas na kolana. Nauczmy się cieszyć z drobiazgów, bo to one są częściami składowymi szczęścia. Małe, drobne gesty, które wywołują uśmiech na naszych twarzach i na twarzach naszych bliskich. Szczęście, to wieczór spędzony przy kominku z ukochaną osobą. Szczęście to pocałunek przepełniony miłością i czułością. Szczęście to filiżanka herbaty, którą ktoś zaparzy specjalnie dla nas.  

Naucz się szczęścia metodą małych kroczków ? nikt nie wymaga od nas cudów, z resztą sami dla siebie też nie bądźmy zbyt rygorystyczni. Skupmy się na robieniu małych kroczków. Zachwyćmy się pięknem otoczenia. Dostrzeżmy to, czego nie widzieliśmy do tej pory. Pozwólmy żeby nasze nozdrza wypełnił zapach nowych perfum, delektujmy się każdym łykiem aromatycznej kawy, wystawmy buzię do słońca i cieszmy się z tego, że ogrzewa naszą twarz, przytulmy się do ukochanej osoby i wsłuchajmy się w rytm bicia jej serca. Odzyskajmy wewnętrzną harmonię. Pomoże nam w tym spokój, uśmiech i czekolada. Jeśli przestaniemy się szarpać, a nasz umysł będzie miał okazję odpocząć to wypełni nas spokój. Ludzie spokojni uśmiechają się częściej. Uśmiech na twarzy jest jednoznaczny z poczuciem szczęścia. Ludzie smutni się nie uśmiechają. Spontaniczny uśmiech jest dla nas zbawienny?podobnie jak zbawienna bywa czekolada. Nic tak nie sprzyja poczuciu szczęścia jak coś słodkiego J

Psycholog_Portalu Styczeń 30 '16 · Tagi Bloga agrobiz, ilove, szczęście, to, nie, cel, spokój, harmonia
Psycholog_Portalu VIP

Typowy, normalny, zdrowy związek

Kobieta i mężczyzna łączą się w parę. Kochają się, spędzają razem czas, z każdym dniem coraz bardziej angażują się w tą relację. Są ze sobą i są dla siebie. Są sobie wierni i oboje planują ze sobą wspólne życie. Nie myślą o nikim innym, a jakikolwiek kontakt z osobą trzecią to po prostu zdrada. Po pewnym czasie zaręczają się, później pobierają i zakładają rodzinę.

 

Związek bez zobowiązań

Kobieta i mężczyzna łączą się w parę. Kochają się lub nie, spędzają razem czas lub nie, ich związek zmierza donikąd. Głównym celem ich relacji jest seks. Oczywiście są sobie wierni, ale nigdy się nie pobiorą i nie założą rodziny, a kiedy jedna ze stron ma problem nie może liczyć na drugą stronę, bo nie łączą ich żadne zobowiązania. W związku bez zobowiązań nie można niczego oczekiwać, wymagać, ani żądać. Można jedynie dobrze się razem bawić.

 

Wolny związek

Relacja dwojga ludzi, która nie ma sensu. Połączenie słów ?wolny? i ?związek? to dość absurdalny pomysł. Albo ktoś jest wolny, albo jest w związku. Generalnie w tym rodzaju relacji chodzi o to, że można wszystko i ze wszystkimi. Dwoje ludzi jest ze sobą, ale nie ograniczają się jedynie do ich wspólnych kontaktów. Mogą sypiać, z kim chcą i spędzać czas, jak chcą.

 

Związek skomplikowany

To faktycznie skomplikowane?nikt do końca nie wie, o co w takim związku chodzi. On po prostu jest skomplikowany. Prawdopodobnie to złożona relacja dwojga ludzi, gdzie jedno z nich ma żonę lub męża, albo dzielą ich tysiące kilometrów i ich relacja jest tylko internetowa. Niezależnie od tego, jaki jest powód komplikacji oboje uważają się w związku, chociaż trudno to związkiem nazwać.

 

Przyjaciele z przywilejami (Friends with benefits)

Kobieta i mężczyzna przyjaźnią się. Spędzają razem czas, bo są kumplami. Chodzą razem do kina, na imprezy, mają wspólne zainteresowania, zwierzają się sobie i chociaż od czasu do czasu idą ze sobą do łóżka to oboje stanowczo utrzymują, że nie są w związku, a łączy ich jedynie przyjaźń. Nie wiem, czy chcą w ten sposób oszukać siebie, czy innych, ale najważniejsze, że dobrze się z tym czują i potrafią sobie urozmaicić wspólnie spędzany czas J

 

Psycholog_Portalu VIP

Niska samoocena nie bierze się z nikąd. Często ma swoje początki już w dzieciństwie. Nakładające się na siebie latami wydarzenia, sytuacje, ludzkie zachowania w stosunku od nas i słowa, sprawiają, że z biegiem czasu czujemy się coraz mniej warci. Nie oznacza to wcale, że jesteśmy gorsi od innych. Jesteśmy po prostu bardziej wrażliwi i mieliśmy w życiu mniej szczęścia spotykając nieodpowiednie osoby na swojej drodze. Nie ma ludzi gorszych i lepszych. Wszyscy jesteśmy równi, wszyscy jesteśmy ludźmi i zasługujemy na ludzkie traktowanie i na świadomość własnej wartości. Stało się ? nasza wiara w siebie została zachwiana, gdzieś zniknęła. Trudno, czasu nie cofniemy, ale tylko od nas zależy czy chcemy nadal tkwić w przekonaniu, że jesteśmy gorsi i na nic nie zasługujemy, czy wolimy odzyskać pewność siebie, odżyć na nowo i dać sobie szansę na lepszą przyszłość?Jak tego dokonać? Poniżej kilka rad, które pomogą Ci znów uwierzyć w siebie.

 

1.Na początek usiądź wygodnie i uczciwie zapisz na kartce wszystkie swoje zalety i mocne strony. Dzięki temu zobaczysz, że wcale nie jesteś taki beznadziejny, jak Ci się wydaje. Uzmysłowisz sobie, że jednak jesteś coś wart.

2.Jeśli posiadasz jakąś pasję, hobby to rozwijaj je. Zrozum, że jesteś w czymś dobry, lepszy od innych, że potrafisz coś, czego inni mogą Ci tylko pozazdrościć. Twoja pasja, to Twoja mocna strona. Jeśli jesteś w czymś dobry z czasem możesz zaskarbić sobie miano eksperta w tej dziedzinie, a ekspertów chętnie się słucha, docenia się ich wiedzę i szanuje ich, a to z pewnością nie zaszkodzi Twojemu procesowi odzyskania wiary w siebie.

3.Pamiętaj też, żeby nigdy nie porównywać się z innymi ludźmi, bo zawsze znajda się tacy, którzy w Twoim mniemaniu będą lepsi od Ciebie?a to Ci z pewnością nie pomoże, wręcz przeciwnie ? obniży Twoje dobre samopoczucie.

4.Unikaj też kontaktu z ludźmi zgorzkniałymi, którzy zamiast motywować do działania hamują. Przebywanie z osobami, które krytykują wszystko i wszystkich jest destrukcyjne. Nie rozkwitniesz przy nich, a niestety staniesz się taki sam jak oni. Jeśli na prawdę chcesz sobie pomóc, to znajdź takich znajomych i przyjaciół, którzy odnajdą w Tobie dobro i swoim zachowaniem dadzą Ci siłę. Nic tak nie podbudowuje, jak dobre słowo, czy drobny gest uczyniony w Twoją stronę?.

5.Nie bądź dla siebie taki surowy. Jesteś człowiekiem, masz prawo popełniać błędy. Tobie też może się czasami coś nie udać, ale to nie znaczy, że jesteś nieudaczny. To znaczy, że jesteś odważny, bo podejmujesz próby. Nawet, jeśli skończone fiaskiem, to i tak jesteś wygrany, bo zdobyłeś się na odwagę, żeby zrobić pierwszy krok.

 

W końcu przyjdzie taki dzień, kiedy uświadomisz sobie ile jesteś wart, a kiedy już Twoja samoocena pójdzie w górę, to inni też to zauważą. Pamiętaj, że stara, mądra zasada głosi, że to jak postrzegają Cię inni, zależy od tego jak sam siebie postrzegasz?a kiedy już zaczniesz kroczyć z dumnie podniesioną głową na pewno szybciej znajdziesz miłość, może nawet na portalu randkowym ilove.agrobiz.pl? J

 

Psycholog_Portalu Styczeń 18 '16 · Ocena Bloga 5 · Tagi Bloga agrobiz, ilove, portal, randkowy, wiara, samopoczucie
Psycholog_Portalu VIP

Początki każdego związku zawsze są piękne. Jesteśmy zakochani, zadowoleni, a wady naszego partnera schodzą na dalszy plan. Jednak z biegiem czasu wszystko się zmienia. Popadamy w rutynę, niejednokrotnie przestajemy się starać, bo wydaje nam się, że jeśli ktoś już z nami jest, to tak będzie zawsze. Ale czy tak musi być? Jeśli tylko kochamy i mamy pewność, że jesteśmy kochani to istnieją sposoby, żeby związek, nawet jeśli trwa już kilka lat, był tak samo udany, jak na początku. Można ominąć rutynę i podsycać związek każdego dnia, żeby był szczęśliwy i cieszył tak samo po miesiącu, po roku i po dziesięciu latach:

 

1.Zawsze chodzi o seks

Czego by nie mówił nasz partner, to zawsze u podstaw nieporozumień stoi seks. Jeśli życie intymne przestaje być satysfakcjonujące, jeśli w łóżku wkradła się rutyna, jeśli zbliżenia stają się monotonne i przewidywalne, to zaczynamy odczuwać niezadowolenie, które powoli przenosi się na inne sfery życia. Zadbaj o to, żeby wasze życie seksualne było udane. Nie musisz kochać się ze swoim partnerem tak często, jak na początku, ale kiedy już się kochacie to zadbaj o to, żeby przełamać rutynę, wprowadzić jakieś nowości, żeby czymś zaskoczyć partnera.

 

2.Rozmowa nie boli

Dobra komunikacja to chyba jeden z najważniejszych elementów udanego związku. Partnerzy często o tym zapominają, a to wielki błąd. Rozmawiaj ze swoim partnerem na każdy temat od spraw błahych i codziennych, po głębokie dyskusje na tematy trudne, intymne, emocjonalne. Rozmowa tworzy więź i poczucie emocjonalnej bliskości.

 

3.Dobry dotyk

Wiele osób zapomina, że bliskość fizyczna ma wpływ na bliskość psychiczną u partnerów. Bliskość i tworzenie fizycznej więzi to wbrew pozorom nie tylko seks. Ważne jest, żebyś ty i twój partner się wzajemnie dotykali- dawali sobie przelotne buziaki, trzymali się za ręce, czy przytulali podczas oglądania telewizji. Ma to ogromny wpływ na wasze dobre samopoczucie w związku i utwierdzi was w przekonaniu, że jesteście z właściwą osobą.

 

4.Własna przestrzeń

Nie zapominaj, że twój partner nie jest twoją własnością, ani tym bardziej twoim niewolnikiem. Nie możesz chodzić za nim krok w krok, jak cień. Każdy człowiek ma prawo od odrobiny własnej przestrzeni. Pozwól czasami swojemu partnerowi odetchnąć. Naprawdę nic się nie stanie, jeśli pójdzie gdzieś ze znajomymi a nie z Tobą. Jeśli Twoja druga połówka nie będzie miała poczucia osaczenia, to zawsze chętnie będzie do Ciebie wracać.

 

5.Wspólne zainteresowania

Nic tak nie zbliża dwojga ludzi, jak wspólne zainteresowania i robienie razem czegoś, co obojgu daje podobną satysfakcję. Jednak pamiętaj, żeby nigdy nie robić niczego na siłę. Jeśli będziesz udawać, że interesuje cię to samo, co twojego partnera, to w końcu poczujesz niechęć i frustrację, co negatywnie odbije się na waszej relacji. Wśród całej gamy rzeczy, które można robić wspólnie na pewno znajdziecie taką, która usatysfakcjonuje oboje, a wspólnie spędzony czas będzie dla was niezwykle ważny i radosny.

 

6.Drobiazgi

Nie zapominaj o małych rzeczach, które są niezwykle istotne w każdym związku. Ty i twój partner powinniście mieć swoje małe święta, chwile, które są tylko wasze ? rocznica pierwszej randki, pierwszego pocałunku. Nigdy nie zapominaj o urodzinach i imieninach drugiej połówki. Zaskakuj ukochaną osobę bez okazji ? bukiecik kwiatków, czy czekoladki zawsze wywołują uśmiech.

Zostaw na lodówce karteczkę z miłosnym wyznaniem, a w ciągu dnia wyślij smsa ? kocham cię, tęsknię?

 

7.Nie spoczywaj na laurach

Wielu osobom wydaje się, że kiedy już zdobyły swojego obecnego partnera to mogą spocząć na laurach. To błąd. Cały czas trzeba dbać o to, żeby podobać się drugiej połówce. Chodzenie po domu w poplamionych dresach i rozciągniętej koszulce nie podsyci w twoim partnerze miłości. Człowiek musi dbać o siebie cały czas, jak nie dla kogoś, to dla samego siebie.

 

 

 

 

Psycholog_Portalu VIP

Często, kiedy już znajdziemy na portalu randkowym profil osoby, która szczególnie wzbudzi nasze zainteresowanie spoczywamy na laurach. Myślimy sobie, że i tak pewnie nie odpisze, że jej się nie spodobamy, a nawet jeśli to pewnie i tak nic z tego nie będzie. Wolimy nie robić nic, żeby ustrzec się przed ewentualnym rozczarowaniem. W ten sposób marnujemy swoją szansę. Druga osoba naprawdę nie czyta w naszych myślach i nigdy nie wpadnie na to, że gdzieś tam jesteśmy i chcielibyśmy nawiązać z nią kontakt, ale zwyczajnie się boimy. Do odważnych świat należy. Nie rezygnujmy z żadnej, nawet najmniejszej szansy na szczęście. Nie piszmy w głowie tysięcy scenariuszy, bo wielce prawdopodobne, że większość z nich i nigdy się nie wydarzy. Nawet jeśli nasze obawy miałyby się sprawdzić i spotka nas rozczarowanie, to przynajmniej będziemy wiedzieli, że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy i nie będziemy się bić z myślami przez kolejne tygodnie, obwiniając samych siebie o tchórzostwo. Nie będziemy musieli zadręczać się pytaniem- co by było gdyby?Nikt nie zna swojej przyszłości, ale z perspektywy czasu widzimy jakie błędy popełniliśmy w przeszłości i nauczeni własnym doświadczeniem wyciągamy z nich naukę na przyszłość. Po co więc dokładać sobie błędów znając dobrze ich konsekwencje? Portal randkowy po to właśnie jest portalem randkowym, żeby jego użytkownicy wzajemnie się poznawali, rozmawiali ze sobą i podejmowali decyzję, czy chcą daną znajomość kontynuować, czy nie. Jednak żeby machina ruszyła najpierw musimy zdobyć się na odwagę i zrobić pierwszy krok. Nie bójmy się, tutaj nikt nikogo nie będzie osądzał, bo wszyscy są tu w jednym i tym samym celu. Próbujmy nawiązać kontakt z kimś, kto nas zainteresuje, bo za jakiś czas może się okazać, że to akurat miłość...

Psycholog_Portalu VIP

Od kilku lat internet stanowi jedno z podstawowych narzędzi do poznawania innych ludzi. Biorąc pod uwagę ogólny brak czasu wydaje się to idealnym rozwiązaniem. Portale randkowe już dawno przestały wzbudzać wstyd. Wręcz przeciwnie. Ludzie chętnie zakładają sobie na takich portalach profile i mówią o tym otwarcie. Nowych użytkowników wciąż przybywa, więc możemy wybierać i przebierać. Niestety taka forma szukania swojej drugiej połówki niesie za sobą także ryzyko, bo przecież nigdy do końca nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie. I nawet, jeśli wydaje nam się, że nawiązaliśmy kontakt z kimś, kto na pewno jest nam pisany i z całą pewnością jest naszą drugą połówką jabłka, bo przecież serce nam się wyrywa do tej osoby, a serce wie najlepiej?to jednak nie zapominajmy, że oprócz serca mamy też rozum. Zatrzymajmy się na chwilę, weźmy głęboki oddech i zejdźmy na chwilę na ziemię. Jeśli jest tak jak myślicie i znaleźliście miłość to cudownie, ale nie zapominajcie, że warto najpierw sprawdzić z kim rozmawiacie, żeby ustrzec się przed ewentualnym rozczarowaniem. Co może w tym pomóc?

 

Zdjęcie

Żyjemy w dobie telefonów komórkowych i internetu. Nie ma takiej możliwości, żeby ktoś nie miał zdjęcia, albo nie mógł go sobie zrobić. Jeśli osoba, z którą rozmawiasz znajduje wymówki i nie garnie się do wysłania zdjęcia, to fakt ten powinien dać Ci do myślenia.

Bywa też tak, że osoba poproszona o zdjęcie wysyła je od razu?skąd jednak mieć pewność, że osoba na zdjęciu jest faktycznie tą samą osobą, z którą rozmawiamy? Wystarczy poprosić o zrobienie i wysłanie konkretnego zdjęcia, np. takiego, na którym nasz rozmówca będzie trzymał w dłoni kartkę z jakimś konkretnym napisem.

 

Kamera internetowa

Nie od dziś wiadomo, że zdjęcia kłamią. Programy do obróbki zdjęć, odpowiednie światło, albo mina są w stanie wprowadzić odbiorcę w mały błąd J Poza tym inaczej pracuje nasza wyobraźnia, jeśli widzimy tylko stateczny obrazek, a inaczej, kiedy możemy obserwować mimikę twarzy naszego rozmówcy. Jako kolejny etap poznawania się polecam rozmowę przez kamerkę internetową. Nie tylko upewnisz się, że druga osoba jest prawdziwa, ale też będziesz mógł ostatecznie przekonać się, czy postać po drugiej stronie ekranu jest zbieżna z tą w Twojej wyobraźni.

 

Facebook

Istnieje ogólne przekonanie, że kto nie ma profilu na Facebooku ten nie istnieje?coś w tym jest J Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o osobie poznanej na portalu randkowym przejrzyj jej profil na Facebooku. Zobaczysz, nie tylko podstawowe dane, ale także to co ktoś lubi, gdzie się udziela, jakie ma zainteresowania i czy oby na pewno jest singlem.

 

Spotkanie

Żadne zdjęcia, czy godziny przegadane na czacie nie zastąpią nam spotkania w realu. Jeśli nabierzesz pewności, że osoba, z którą rozmawiasz jest prawdziwa i uznasz, że warto ją poznać, to nie ma na co czekać. Nic nie zastąpi prawdziwych emocji towarzyszących rozmowie twarzą w twarz. Jeśli jednak druga strona będzie w nieskończoność odkładać termin spotkania na późniejszy, to nie warto zawracać sobie nią głowy, bo to jedynie dowód na to, że nie myśli o poznaniu Ciebie na poważnie i ewentualnym ułożeniu sobie z Tobą życia, a jedynie wypełnia wolny czas i traktuje waszą znajomość w kategoriach rozrywki.

Psycholog_Portalu Styczeń 8 '16 · Ocena Bloga 5 · Tagi Bloga agrobiz, ilove, portal, randkowy
Psycholog_Portalu VIP

Stało się?po kilku rozmowach na ilove.agrobiz.pl zdecydowaliście się na spotkanie w realu. Pierwsza randka niesie za sobą duże nadzieje, ale też obawy. Każdemu przed spotkaniem w głowie rozbrzmiewa tylko jedno pytanie- Czy się jej/jemu spodobam? To dobre pytanie. Dostaliście od losu szansę na miłość i niedobrze byłoby ja zmarnować już na starcie. Jak zatem zrobić na swojej wybrance/ swoim wybranku dobre pierwsze wrażenie? Oto kilka rad:

 

1.Strój

Z pierwszą randką jest tak jak z rozmową o pracę. To, w co się ubierzemy w dużej mierze odpowiada za powodzenie lub porażkę, ponieważ w obu przypadkach niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Jaki zatem powinien być strój, żeby zachęcić drugą osobę, a nie ją spłoszyć? Wszystko zależy od tego, gdzie zamierzamy spędzić to pierwsze spotkanie. Wiadomo, że na spacer nie wybierzemy się w szpilkach, a na obiad do restauracji nie założymy tenisówek. Na wycieczkę rowerową nie ubierzemy się w garnitur, a na wystawę nie założymy krótkich spodenek. Jednak nie to jest najważniejsze. Jeśli faktycznie chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie, to nasze ubranie powinno być przede wszystkim czyste i nie wygniecione, raczej skromne, ale jednocześnie schludne. Wszystko musi do siebie pasować, a przede wszystkim musi pasować do osoby, która ma je na sobie.


2.Bądź sobą

Nie ma chyba niczego gorszego, jak udawanie kogoś kim się nie jest. Nie znaczy to, że na pierwszej randce mamy czuć się aż tak swobodnie, żeby dłubać w nosie, ale wystarczy, że pokażemy najlepszą stronę samych siebie. Sztuka nie polega na tym, żeby drugiej osobie opadła szczęka podczas słuchania naszych opowieści wyssanych z palca, ale żeby zauroczyła się nami takimi jakimi jesteśmy w rzeczywistości. Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi, a rozczarowanie nie sprawi, że dostaniemy drugą szansę.


3.Drobny upominek na przełamanie lodów

Pierwszy moment spotkania zazwyczaj bywa trudny i krępujący. Dobrym sposobem na rozluźnienie atmosfery i przełamanie pierwszych lodów jest podarowanie drugiej osobie drobnego upominku w postaci małego kwiatka albo cukierka. Taki mały gest, a zawsze wywołuje uśmiech na twarzy?i jest dobrym pretekstem do rozpoczęcia luźnej rozmowy.


4.Mów i słuchaj

Czasami zdarza się tak, że jedna ze stron tak bardzo odda się swoim opowieściom, że nie daje drugiej stronie w ogóle dojść do głosu ? to błąd. Rozmowa tym się różni od monologu, że biorą w niej udział wszystkie zainteresowane strony. To wspaniale, że masz coś do powiedzenia ? mów, ale nie zapominaj, że czasami trzeba też przejść z roli mówcy, do roli słuchacza. Rozmowa jest wtedy o wiele ciekawsza i szybciej nabiera rumieńców?J


5.Nie przesadzaj z dodatkami

Drogie Panie pierwsza randka to nie bal przebierańców. Nie zapominajcie o najprostszej z prawd- mężczyźni lubią kobiety naturalne. My wiemy, że naturalny wygląd też wymaga od nas pewnych drobnych poprawek, ale mężczyźni nie muszą o tym wiedzieć J Nie przesadzajcie z makijażem, tona lakieru na włosach nie podziała na Waszą korzyść, a długie czerwone tipsy mogą co najwyżej wystraszyć wrażliwszych kandydatów. Pamiętajcie też, że obwieszenie się całą rodową biżuterią nie doda Wam klasy, bo w oczach każdego mężczyzny będziecie raczej przypominać choinkę Bożonarodzeniową, a nie Divę?A Wy Panowie pamiętajcie, że żel do włosów ma za zadanie jedynie podkreślić Waszą fryzurę i nadać jej ogłady. Nie idziecie na wojnę, nie potrzebujecie na głowie hełmu, a wylanie na siebie połowy butelki perfum nie oczaruje potencjalnej kandydatki na żonę, a co najwyżej przyprawi ją o ból głowy?

 

Psycholog_Portalu Styczeń 4 '16 · Ocena Bloga 5 · Tagi Bloga agrobiz, dobre, ilove, pierwsze, randka, wrażenie, pierwsza
Psycholog_Portalu VIP

Miłość to najpiękniejsze z uczuć i prawdziwymi szczęśliwcami są Ci, którym dane było jej dostąpić. Niestety bywa i tak, że nawet największa miłość czasem się kończy?i co wtedy?

Co zrobić, kiedy nasz partner nagle oznajmi nam, że odchodzi?


1.Płacz

Po stracie ukochanej osoby odczuwamy swego rodzaju żałobę?a jak wiadomo każdą żałobę trzeba przeżyć, bo inaczej nigdy nie uporamy się ze stratą. Dobrą metodą jest płacz, który wbrew opinii wielu wcale nie jest oznaką słabości. Płacz oczyszcza. Ze łzami wyrzucamy z siebie cały żal i smutek. Dopiero, kiedy porządnie się wypłaczemy będziemy w stanie poczuć ulgę. 


2.Pozbądź się pamiątek

Jeżeli po rozstaniu chcemy jeszcze spróbować żyć od nowa, musimy przynajmniej na jakiś czas zupełnie odciąć się od przeszłości. Decyzja o powrocie do normalności to dobry moment na zrobienie generalnych porządków. Wszystkie smsy, wiadomości na komunikatorach i maile od ukochanej osoby muszą zniknąć. Co więcej z naszego telefonu musi też zniknąć jej/jego numer telefonu?pytacie- po co? Skoro i tak znacie ten numer na pamięć?nie szkodzi. Gapienie się na numer utraconej miłości zawsze kiedy przeglądamy książkę telefoniczną będzie działało na nas destrukcyjnie. Następny krok to pozbycie się zdjęć i wspólnych pamiątek. Nie musimy ich od razu wyrzucać. Wystarczy, że spakujemy je do pudełka i schowamy najgłębiej jak się da, tak głęboko, żeby nie korciło nas zaglądanie tam za każdym razem, kiedy pomyślimy o niej/ o nim. 


3.Zacznij uprawiać sport

Nieważne czy będzie to siłownia, fitness, bieganie, joga, czy jazda na rowerze. Chodzi o to, żeby się ruszać. Wraz z wysiłkiem fizycznym wyrzucamy z siebie negatywne emocje oraz kształtujemy charakter stając się silniejszymi. Od dawien dawna wiadomo, że na skołatane nerwy najlepszy jest wysiłek fizyczny, bo kiedy porządnie się zmęczymy, to nie mamy już siły na myślenie o głupotach. 


4.Rozwijaj swoje pasje

Oddanie się pasji, rozwijanie swoich hobby uczy nas pokory i spokoju i jest doskonałym pożeraczem czasu. Każda chwila, w której zajęci, czym innym nie będziemy wspominać tego co było, działa na naszą korzyść. 


5.Zainwestuj w siebie

Nie można w nieskończoność użalać się nad sobą i wmawiać sobie, że jesteśmy do niczego, bo gdyby tak nie było, to ukochany/ukochana by nas nie zostawił/zostawiła. Czas nabrać więcej pewności siebie. Nowa fryzura, zmiana stylu ubierania się, a może jakiś nowy gadżet sprawią, że zaczniemy w siebie wierzyć. 


6.Spójrz prawdzie w oczy

Każdy człowiek zasługuje na to, żeby być przez kogoś kochanym. Czy naprawdę chcielibyście spędzić życie z kimś, kto by Was nie kochał? Nie rozpieszczał? Nie dawał poczucia bezpieczeństwa? Nie sprawiałby, że czujecie się szczęśliwi? Życie jest tylko jedno i nie warto marnować go z kimś, kto na to nie zasługuje. Spójrz prawdziwe w oczy. Nie warto wypłakiwać oczu za kimś, kto nie jest tego wart. Jesteś wartościowym człowiekiem ? uwierz w to, a szczęście znowu się do Ciebie uśmiechnie!

 

 

Psycholog_Portalu Styczeń 2 '16 · Ocena Bloga 5 · Tagi Bloga ilove, jak, przetrwać, rozstanie
Psycholog_Portalu VIP

Jeśli Rolnik szuka żony to musi sobie uświadomić pewne fakty. Czasami bywa tak, że kobieta, nawet jeśli jest bardzo zakochana, to na samą myśl o życiu na gospodarce czuje przerażenie. Zazwyczaj najbardziej boimy się tego, czego nie znamy, a wiadomo, że jak czegoś nie znamy, to myśli i wyobrażenia o tym urastają w naszej głowie do niebotycznych rozmiarów często zakłamując fakty. Przecież nawet małe dziecko wie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Dużo jednak w tej materii zależy od samego zainteresowanego Rolnika. Musi on pamiętać, że kobieta, to krucha istota i łatwo ją wystraszyć. Mężczyzna, który kocha swoje gospodarstwo i pracę na roli będzie opowiadał o tym bez namysłu i ograniczeń. Opowieści te ? dla niego bezproblemowe - mogą niejednokrotnie wzbudzić w kobiecie przerażenie. Bo która samotna kobieta ucieszy się, kiedy usłyszy, że pracy na gospodarce jest cała masa, że trzeba wstawać skoro świt, pracować cały dzień i kłaść się spać z bólem pleców późno wieczorem? Perspektywa przerzucania gnoju i oporządzania zwierząt też może przerazić niejedną kobietę.

Każdy Rolnik powinien dołożyć wszelkich starań, żeby przedstawiając życie na wsi opowiedział nie tylko o trudach dnia codziennego, ale też o radościach i korzyściach płynących z prowadzenia gospodarstwa. Powinien zachęcić swoja wybrankę roztaczając nad nią aurę piękna natury, a nie gnoju nadzianego na widły Przyszła żona rolnika, musi wiedzieć, że nikt nie chce z niej zrobić taniej siły roboczej i niezależnie od miejsca zamieszkania będzie przez swojego męża kochana, szanowana i rozpieszczana i, że choć życie na wsi potrafi dać w kość, to wspólnymi siłami i nieskończonymi pokładani miłości można wspólnie pokonać wszelkie trudy i niedogodności. 

Psycholog_Portalu Styczeń 2 '16 · Ocena Bloga 5 · Tagi Bloga ilove, rolnik, szuka, żony
Stron: 1 2 >
Proszę włączyć JavaScript!
Wyłącz Blokowanie Reklam

w swojej przeglądarce

Randki internetowe, Szukam dziewczyny, Szukam chłopaka, Szukam męża, Szukam żony, Poznam nowych przyjaciół