google-site-verification=lfAtS5O1vOAq9KIvmIQgRenUkaxMpN9HiFGW1mfotuU Blogi Randkowe Rolników, Rolnik szuka żony w sieci, Szukam męża.Loading...
pl

Blogi Użytkownika

MelaniaK

Cinderella z angielskiego Kopciuszek który pojawia się i znika.  Taki obraz w rzeczywistości dotyka coraz częściej ludzi poszukujących partnerów w internecie.   

 

Czy zdarzyło się wam poznać kogoś kto zamilkł po kilku szczerych rozmowach  ?

Coś kogoś wystraszyło  ?  

MelaniaK Styczeń 8 '23 · Komentarze 1 · Tagi Bloga cinderella, tinderella, spotkania online
Potentilia
Jakie to fakty i mity krążą po sieci o wojnie między mężczyznami i kobietami. Na pozór nic zdrożnego ale kiedy wczytasz się w to co piszą serwisy randkowe o wojnie między mężczyznami i kobietami to wydaje się że autorzy tych publikacji odlecieli od rzeczywistości. Rodzisz się mężczyzną Ok to fajnie z punktu widzenia biologicznego masz do spełnienia jakieś określone zadanie jak kogut w kurniku a do tego najlepiej jeszcze żeby taki mężczyzna potrafił być choć odrobinę empatyczny i zadbał o poprawne relacje między członkami swojej rodziny. Zakładam tu że standardowo to Kobieta jest partnerką Mężczyzny i jako taki związek może być legalizowana rodzina. Wszelkie inne udziwnienia należy określić jako stan chorobowy który szkodzi społeczeństwu. Ktoś może pomyśleć a co jak ktoś urodził się chorym ? OK to niech przyjmie do wiadomości że jest chory i nie domaga się praw należnych od wieków przypisanych rodzinie: Mężczyźnie i Kobiecie w związku emocjonalnym, finansowym i jakikolwiek innym jeśli taki te dwie osoby chcą współtworzyć. 
Potentilia Listopad 21 '22 · Tagi Bloga fakty, mity, o wojnie, między płciami
MelaniaK
Jesień już prawie za nami i zimno się zrobiło. Dni coraz krótsze i Słońca jak na lekarstwo a to od oświetlenia zależy nieśność Kur i podobno dobre samopoczucie każdego chłopa ze wsi. Czy to prawda ? Panowie wypowiecie się ? Czy Biomet jest dziś niekorzystny  ?


MelaniaK Listopad 20 '22 · Tagi Bloga depresja jesienna, złe sampopoczucie, biomet
Pawel
Ceny jak wszędzie idą w górę. Jakie ceny produktów rolnych w waszych gospodarstwach  ?
Pawel Wrzesień 24 '22 · Tagi Bloga cennik, ceny na jesień
Pawel
Czas Świąt łączy wiele ludzi... 


Mamy czas aby usiąść przy stole tak jak w wigilię Bożego Narodzenia i wypić spokojnie herbatkę. Rozmowa łączy ludzi o ile ktoś rozmawiać potrafi. Są osoby które nie preferują dialogu czyli wsłuchiwania się w argumenty drugiej strony tylko prezentują swoje myślenie i nie poddają się krytyce a nawet nie dopuszczają myśli że może być cokolwiek inaczej jak właśnie tak...
Na szczęście w społeczności można odnaleźć także ludzi pozytywnie zakręconych, które to są duszą towarzystwa i rozmawiają o wszystkim i o niczym ale trwają w relacjach ze wszystkimi na około. O takie wzajemne relacje i wzajemne przebywanie właśnie chodzi w każde Święta. Piekło chyba polega na tym że człowiek jest sam. Zatem w ten Święty Czas Wielkanocny wszystkim pogodnych rozmów o tym i owym. Wspólnego przebywania razem z najbliższymi. Zdrowia i wysokich plonów w nadchodzącym sezonie roku. Niech Dobry Bóg w Jezusie Chrystusie wszystkim nam błogosławi... 
Pozdrawiam Paweł    

Aneta
Zbliża się wiosna a gdy zbliża się wiosna to i chęć do życia pojawia się w każdym człowieku niezależnie od miejsca zamieszkania. Jedni żyją w dolinie a inni na wyżynie ale wszyscy z jednej gliny i wiosną koty potem psy a kiedy ludzie ? 


Otóż u ludzi wiosną też występuje tak samo jak u innych zwierząt okres swobodnego zakochania i parowania nie tylko klocków lego ale myśli i kompatybilności z innymi ludźmi by poczuć się we wspólnocie. 


Jak zakochać się szczęśliwie ?


Na to nie ma zwykłej rady bo każdy jest tajemnicą czy to mężczyzna czy to kobieta. Ważne by to uwodzenie płci było takie nienachalne i nie wyciskało łez niepotrzebnie gdzieś w suchą poduszkę która wilgotna pleśnieje. 


Do boju wiec Panowie i Panie i chodzi tu nie koniecznie o jakieś szablą wojowanie chodzi a o zwykłe emocje i namiętności które dobrze ukierunkowane mogą przynieść nowe życie :)  

Aneta Luty 11 '22 · Ocena Bloga 5 · Tagi Bloga wiosna, nowe życie, namiętności, zakochać się, l wiosna, sieje się, sadzi sie
Pawel

Okres w którym każdy powinien się zatrzymać na chwilę choć w rolnictwie zawsze coś się dzieje i trzeba ciągle być w ruchu... Choinka, Życzenia i sam Dzień Bożego Narodzenia niech będą dla nas wszystkich chwilą dobra i tego co najlepsze w naszym życiu a Dobry Bóg który jest dobry ze swojej natury boskości niech nam wszystkim błogosławi w naszych ziemskich poczynaniach w nadchodzącym Nowym Roku. 
 

Pawel Grudzień 22 '21 · Tagi Bloga kolędy polskie, kolędy, boże narodzenie
MelaniaK
Czy ktoś z Was uprawia może jakieś kozy i kozi ser produkuje  ?
MelaniaK Listopad 28 '21 · Tagi Bloga produkcja koziego mleka, kozy, ser kozi, kozi ser
Pawel

W dzisiejszych czasach relacje międzyludzkie są zazwyczaj ograniczone do minimum bo praca jedna albo druga by załatać dziurę w budżecie domowym a tu w relacjach nikt nikogo nie oszuka i czasem tak się zdarza że po wielu latach związku przychodzi taki czas jakby jesienne ochłodzenie. Nie chce się mężowi zabrać żony na spacer a już nie mówimy o zwykłym zapytaniu "jak się dziś czujesz" a w zamian za to jest tylko "co kupić" albo "kup mi..." 


 Ocieplenie takich relacji międzyludzkich może być bardzo skuteczne tylko wtedy gdy znajdujemy czas na refleksję o życiu i samym sobie. Listopad i czas poświęcony dla zmarłych jeszcze bardziej skłania do refleksji nad przemijaniem. Co zrobić aby być a nie tylko mieć to i tamto. 


Zazwyczaj z wiekiem każdy dochodzi do wniosku ze od zakochania do Miłości tej prawdziwej jest nie tylko kawałek ale kawał drogi i tylko wzajemny szacunek nie tylko do partnera ale i samego siebie jest kluczowy w poznawaniu tej prawdziwej Miłości która jest trwałą relacją o cechach Boskich. Zatem wytrwałości w poznawaniu i długich rozmów o tym i tamtym bez zbędnego tego tam tego... :)

MelaniaK

Każdy przeżywa jakieś zakochanie i jak to mówią przychodzi czasem jak sraczka. 

Aby sprawdzić, ile średnio zajmuje nam zakochanie się tę kwestie wzięli pod lupę uczeni z University of Minnesota. W tym celu zbadali oni 111 studentów (45 kobiet i 66 mężczyzn). Respondentom zadano dwa pytania odnoszące się do ich obecnego lub ostatniego związki. Kto pierwszy wyznał miłość i ile czasu minęło, zanim poczułeś, że jesteś zakochany. Do jakich wniosków doszli badacze?

 

Okazuje się, że mężczyźni potrzebują około 97 dni, by poczuć, że zaczyna się miłość. Z kolei paniom zajmuje to około 139 dni. Zresztą podobne wyniki pokazały również testy, przeprowadzone przez portale randkowe.

  

Eksperci wyznaczyli również podczas badań trzy główne etapy miłości, a mianowicie poziom żądzy (bazujący głownie na pożądaniu), atrakcyjności (jest to coś więcej niż pożądanie, ponieważ dochodzi fascynacja partnerem), a także stabilizacji (pojawia się przywiązanie).

 

A skąd wiadomo, że jest się zakochanym? Według badanych świadczyć może o tym ożywienie, ekscytacja światem, problemy z koncentracją na temacie innym, niż ukochany, a także nieodparta chęć wspólnego spędzania czasu czy duże zainteresowanie wszystkim tym, co dotyczy partnera. 


Chcę się zakochać :) 

MelaniaK Wrzesień 19 '21 · Ocena Bloga 5 · Komentarze 1 · Tagi Bloga randka, zakochanie, związek, zwiazek
Wieslaw
Jesień w miłości czy zauroczenie ma chyba podstawy biologiczne bo wszystkie zwierzęta chcą wydać potomstwo na wiosnę kiedy jest świeży pokarm i słońce coraz mocniej przygrzewa. Prawda  ?
Potentilia
Toksyczny związek – oznaki to ciągła krytyka...

Wiadomo, nikt nie lubi krytyki. Wiadomo także, że ta konstruktywna jest nam potrzebna w życiu, z drugiej strony partner/ka zdążył/a poznać Twoje wady, zanim związek stał się poważny. Zatem który rodzaj krytyki jest najbardziej destrukcyjny dla związku? Chodzi przede wszystkim o krytykowanie osoby i jej cech a nie zachowania. Na przykład krytyka wyglądu. To doprowadza do pogorszenia samopoczucia i obniżenia własnej wartości. Warto przedyskutować ten problem z drugą połówką, póki nie jest za późno.

Brak szacunku

Jeśli ciągle widzisz jak on/ona przewraca oczami podczas rozmowy, lekceważy Twoje słowa i nie przejmuje się sprawami, które są dla Ciebie ważne – to bardzo zły znak. Nie da się budować zdrowej, dobrej relacji bez wzajemnego szacunku. Ważne jest także to, w jaki sposób partner mówi o Tobie podczas rozmowy z innymi ludźmi. Jeśli ciągle stawia Cię w złym świetle albo krytykuje publicznie, to zastanów się nad przyszłością Waszej relacji.

Odbijanie piłeczki

Czy na każdą swoją wypowiedź słyszysz kontrargument, nawet kiedy po prostu mówisz swoje zdanie na jakikolwiek temat? Czy kiedy próbujesz zwrócić uwagę albo poprosić o zmianę zachowania w odwecie pojawia się atak? To bardzo częsty objaw wypalenia w związku i warto jak najprędzej przegadać tę kwestię jeśli nie jest za późno.

Brak zaangażowania

Obojętność, zamykanie się w sobie, brak okazywania emocji, brak chęci do rozmowy, wychodzenie z pokoju. Jeśli te zachowania nie są Ci obce, potraktuj to jako duży znak ostrzegawczy i koniecznie znajdź podłoże takiego zachowania. Może ono mieć wiele powodów – od problemów osobistych aż po zdradę.

Przemoc fizyczna

Żaden człowiek zasługuje na takie traktowanie, tak samo jak nic nie usprawiedliwia osoby, która stosuje przemoc. Jeśli kiedykolwiek ktoś Cię uderzył, bądź skrzywdził w jakikolwiek inny sposób – uciekaj!

Przemoc psychiczna

Manipulowanie, poniżanie, wyzwiska, zastraszanie, próba kontrolowania – zachowania nigdy nie usprawiedliwiaj. Niestety bardzo często przemoc psychiczna przeradza się w tę fizyczną. Tutaj też jest jedno wyjście – uciekaj! Pamiętaj także, że istnieje pojęcie przemocy ekonomicznej – nikt nie ma prawa odbierać Ci pieniędzy albo ograniczać do nich dostępu!

Różne priorytety

Jedna osoba związku marzy o dzieciach i małżeństwie a druga nie ma tego w planach – to brzmi jak przepis na związek bez przyszłości. Może i przeciwieństwa się przyciągają, ale w fundamentalnych kwestiach musicie być ze sobą zgodni.

Zaangażowanie w relację

Tu nie trzeba wiele tłumaczyć. Jeśli jedna osoba traktuje związek jak przelotną znajomość, a druga jest zaangażowana, to bez zmiany podejścia jednej ze stron związek nie ma szans wypalić.

Zdrada

Niejednokrotnie jest to gwóźdź do trumny. W nielicznych przypadkach po ‘skoku w bok’ istnieje szansa na odbudowanie związku, ale nie oszukujmy się – jest to niewielki odsetek przypadków.

Brak wsparcia

Jeśli obie osoby w związku nie wspierają siebie nawzajem i nie wytyczają sobie nowych celów, wspólnych planów i postanowień – może dojść do wypalenia. Z psychologicznego punktu widzenia wspólne cele i plany bardzo scalają relację.

Na sam koniec bardzo chcielibyśmy napisać, w którym momencie należy odejść, ale nie ma na to złotej rady. Pamiętaj, aby postawić sobie granice i nigdy nie godzić się na przemoc. Pamiętaj także, że nie ma idealnych związków i w każdej relacji pojawiają się lepsze i gorsze chwile. Najważniejsze jest to, abyście oboje wkładali w Waszą relację tyle samo zaangażowania i miłości. Życie jest zbyt cenne, aby zmarnować je na toksyczny związek.

Pawel
Problem różnic w poglądach wydaje się być czymś bardzo istotnym zwłaszcza jeśli ktoś chce zbudować trwały związek. Na początku może to nie przeszkadza a nawet jest ciekawe bo to taka różnorodność ale z czasem już owszem zaczyna to piłować jak zbyt ciasne buty które w momencie zakupu wydawały się idealne... 


Przykładem jest para czy też pary które z różnicą poglądów na początku się nie przejmowały a z czasem strony zaczęło więcej dzielić niż łączyć. 


Gdy mija czas i pierwsze zauroczenie, trzeba się zmierzyć z tym, co nie tylko nas z partnerem łączy ale też co dzieli. Gdyby życie było inne wchodzilibyśmy w związki z osobami z którymi możemy żyć w zgodzie. Często jednak pojawiają się problemy. W naszym kraju tematami potęgującymi emocje są polityka i religia. Wybierając partnera, często nie zwracamy na te kwestie uwagi ale z czasem okazuje się, że są one decydujące i rzutują na przyszłość relacji.
Czy zawsze powinniśmy mieć ustaloną granicę jak bardzo jesteśmy w stanie na co dzień tolerować inność drugiej osoby.???

Potentilia
Kiedy dwoje ludzi się poznaje łatwo dostrzec poziom inteligencji a może i niechlujstwa jaki reprezentują osoby które piszą do siebie nawzajem w różnym stylu i różnym tonie... 


Czy ktoś kto ledwo że umie pisać albo pisze jak słyszy... może być dobrym partnerem do związku czy nie ma to żadnego znaczenia ? 

Potentilia Marzec 29 '21 · Tagi Bloga miłość, miłośc, zakochanie
Aneta

Ludzie siedzą na facebooku i przeglądają tysiące nieistotnych informacji tracąc swój czas i wiedzy w głowach im nie przybywa. Nie potrafią wykazać się inteligencją a nawet się nie starają zaciekawić kogoś swoją wiedzą. Relacje międzyludzkie schodzą na dno albo w niektórych przypadkach już go dosięgają. Czy można o czymś porozmawiać z mężczyznami ?

Zazwyczaj Piękna kobieta nigdy nie ma problemu żeby poznać kogoś w realu bo zawsze cieszy się zainteresowaniem ale czasem można nawiązać wspaniałą przyjaźń z kimś innym z innej wsi czy województwa ale to trzeba czasu i trzeba umieć rozmawiać a wielu ludziom tego brakuje i zazwyczaj kończą swoją wypowiedź na "Cześć jak się masz"... 


Prawda czy fałsz ? Czy współczesne relacje międzyludzkie opierają się na przeżywaniu wspólnego życia razem rozwijając swój umysł i poszerzając wiedzę czy zostają spłycone do kontaktu a raczej krótkotrwałego zabiegu jakim jest sex ? Potem druga osoba jest niepotrzebna  ?

Aneta Marzec 22 '21 · Ocena Bloga 4.50 · Komentarze 3 · Tagi Bloga relacje, rozmowa, sex, rozmowa z mężczyzną, rozmowa między osobami
Potentilia

Wiosna i miłość
Każdego roku w mniejszym czy większym stopniu wraz z rozpoczęciem Wiosny budzi się do życia nie tylko przyroda ale też hormony...
Czy nie byłoby przyjemniej, gdyby rok się zaczynał na Wiosnę a radość związana ze zmianą daty łączyła się z bardziej uzasadnionymi emocjami, jakie wywołuje w nas budząca się znów do życia przyroda? 
Choć nie wierzą w to wszyscy ale dla astrologów rok zaczyna się w chwili wstąpienia Słońca w znak Barana a więc pierwszego dnia Wiosny. 
Również starożytni Rzymianie, po których odziedziczyliśmy zwyczaj rozpoczynania roku 1 stycznia aż do roku 153 przed Chrystusem zaczynali go pierwszego Marca. Ma to odzwierciedlenie w łacińskich nazwach miesięcy od września do grudnia: nazwy September, October, November i December pochodzą od liczebników septem, octo, novem i decem, oznaczających liczby od siedmiu do dziesięciu. Styczeń i Luty był wtedy jedenastym i dwunastym miesiącem roku. 
Również w czasach nowożytnych w niektórych krajach rok się zaczynał na wiosnę. We Francji aż do roku 1567 pierwszym dniem roku była Wielkanoc, a we Florencji do roku 1749 Nowy Rok przypadał w dzień Zwiastowania — 25 marca. Znaczy to, że na przykład po 24 marca roku 1610 następował 25 marca roku 1611. 
Czasem historykom lub wydawcom dokumentów zdarza się zapomnieć o tych faktach. 


Czy jest w datach jakaś zależność że zakochujemy się Wiosną Latem czy Jesienią ? 


Jak jest to w Waszym przypadku. Czy lubicie Wiosenne Randki ? 


Zapraszam do dyskusji :) 


MelaniaK
Zakupy nasion powinno się rozpocząć już w styczniu ale jak ktoś jeszcze nie zdążył to może kupić teraz. Czy jest może gdzieś jakieś ranking tych firm które sprzedają nasiona ?
MelaniaK Luty 12 '21 · Komentarze 1 · Tagi Bloga nasiona, zakup nasion, zakupy nasion
MelaniaK
Wiosna zbliża się zdaje się nie tak prędko ale już należy myśleć o nawozach. 

Kupuje ktoś z Was nawozy Hurtowo ? Coraz więcej ludzi łączy się nie tylko w pary ale zaczynają tworzyć grupy producentów i zakupy robią hurtowo. Oznacza to że zakupy robią się znacznie tańsze bo sprzedawcy miękną jak ktoś kupuje więcej. Z detalistami nigdy nikt się nie liczył i liczył się nie będzie. 


Może ktoś z Was ma ochotę założyć taki związek na zakup Mocznika. Może to się opłacać czy nie koniecznie ? 


Kto chce łapka w góre :)  

Aneta
Zima to wspaniały czas na SE umówmy się że jest to społeczna Empatia i podjęcie nowych znajomości bo pracy w polu nie ma zbyt dużo. 


Jak zatem poznać kogoś kto spełniałby oczekiwania przeciętnej kobiety. 


W telewizorni pokazują pary z popularnych programów SHOW które radzą sobie ciałkiem nieźle z zawieraniem nowych znajomości. A jak jest u Was ? Czy spotykając kobietę na ulicy macie ochotę podejść i zamienić z nią kilka słów ? 
Okazuje się że życie jest pełne niespodzianek i czasem z luźnej rozmowy może wywiązać się ciekawa dyskusją i znajomość jak z bajki ale czy na pewno ?

Potentilia
Organizujemy spotkanie on line ze względu na przepisy oczywiście. Każdy z Was jest serdecznie zaproszony. Spotykamy się na gadux w pokoju gościnnym. Wszyscy jesteśmy dla siebie gośćmi i na pewno będzie możliwość poznać wiele ciekawych osób. 


A o czym pogadamy? -  o stosunkach damsko męskich i nie tylko. 


SOBOTA od godz. 20.00Aneta
W Nowym Roku chyba planujecie jakieś zamążpójście piękne kobiety co ?


Bycie piękną Kobietą wcale nie przesądza o tym że znajdzie się przystojnego chłopaka. Czasem wręcz przeciwnie jest to inny model. Ale czy nie można sobie pomarzyć ? 


Facet jaki musi być która się odważy i powie co czuje ?

Potentilia
Odżywianie to temat przewodni wielu czasopism i jak się okazuje hobby nie jednego człowieka. 


Kapusta kiszona pomaga na wiele rzeczy w tym uzupełnia florę bakteryjną jelit i ma wiele cennych witamin wspomagających zdrowie. 


Czy ktoś z was jada głęby kapuściane. Słyszałam że są bardzo zdrowe ale może ktoś z was ma jakiś przepis na to specyficzne danie ?

Pawel
Koronawirus wpłynął na nasze życie tak silnie że wiele osób ma problem z odnalezieniem się w tej rzeczywistości. Kwarantanna i osłona ust i nosa wydają się pozostać z nami na długie lata jeśli widzimy jak zaraźliwy jest to patogen. 


Wpłynęło to oczywiście także na naszą psychikę bo czy relacje między ludźmi nie zostały w jakiś sposób ograniczone ?


Poznanie osoby przez internet to nie to samo gdy spotykamy się na ognisku przy kiełbasie czy innych potrawach ale jakby pobieżne relacje w których każda strona trzyma dystans. 


Zmiana sposobu życia i tworzenia się nowych związków wydaje się być przesądzona. Czy portale internetowe zapewnią w należyty sposób swoistą przestrzeń do tego by budować trwałe relacje i zakładać rodziny ? Zobaczymy.

Pawel
 Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
Pawel Październik 7 '20 · Tagi Bloga miłość, randki, życie, życie to nie bajka, bajka, miłośc
Aneta

Związek dwojga osób to wspólnota i jakaś jedność a cała sztuka bycia w relacji polega więc na pozostaniujednością przy jednoczesnym zachowaniu swojej odrębności. Gdybyśmy nie byli sobą, nie przyciągnęlibyśmy tej osoby do swojego życia bo bylibyśmy zbyt mało interesujący a powiadają że przeciwieństwa się przyciągają. Tymczasem często zdarza się, że z tego rezygnujemy, z siebie w imię czyjegoś dobra, albo z lęku przed odrzuceniem. Najważniejszym jestto aby wyjść do drugiego człowieka bez poczucia, że którejś ze stron czegoś brakuje. Bez chęci szukania w nim braków i możliwości naprawienia ich. Niezakotwiczania się w zranieniach tej osoby, bez osądu, poprzez danie przestrzeni na wszystko, co ważne w życiu. Przyzwolenie, że możesz być taki być, jaki jesteś, wszystko, co się w Tobie wydarza, jest właściwe. Taka postawa daje moc obydwu indywidualnościom - osobom. Ja mogę się zająć swoim życiem, a Ty masz moc, aby zająć się swoim. Mam zaufanie, że sobie poradzisz, bo jesteś pewną kompletnością wszystkiego czego potrzeba.


Czasami jednak wychodzimy z centrum swojego czucia. Nadajemy wtedy sygnał, który mniej więcej brzmi tak:” Ja sama dla siebie przestaję być ważna, bo pierwsze miejsce zajmuje osoba, z którą jestem w związku”, albo „ludzie zauważają mnie tylko wtedy, kiedy ich ratuję”.

Czasami robimy to z motywacji, żeby pomóc, lub żeby kogoś nie stracić. Tracimy jednak kogoś najważniejszego – siebie. Zdarza się, że analizujemy na milion różnych sposobów „co ktoś sobie pomyśli” „jak się poczuje, kiedy powiem swoją prawdę”. Zawsze trzeba umieć pozostać sobą a przynajmniej starać się żyć na co dzień tak by nie zatracić swojej godności własnej osobowości.

Największą iluzją jest poczucie, że ta osoba potrzebuje naszej pomocy, że sama sobie nie poradzi. Pseudo ratownik najczęściej potrzebuje jeszcze więcej pomocy niż osoba której pomaga. Tacy ludzie najczęściej nie potrafią rozwiązać własnych problemów i łatwiej im skierować uwagę na innych. Dlaczego? Bo uczono ich – nie płacz, zapomnij, zajmij się czymś przyjemnym, myśl pozytywnie. Jeśli coś jest trudne, to należy od tego uciec i zająć się czymś innym. Co ma swoje skutki w chorobach, w napięciach narządów wewnętrznych, wycofywaniu się z relacji, kiedy tylko pojawią się uczucia i emocje. Gdy wszystkie emocje tłumimy w naszym wnętrzu, przekłada się to na choroby a zwłaszcza te nowotworowe. Stres wywołuje potężne zachwianie hormonalne a jeśli jest długotrwałe może doprowadzić do stanów chorobowych.

Kiedy analizujemy innych, to przede wszystkim nie potrafimy być w relacji z sobą samym. Nie umiemy nazywać swoich uczuć, pragnień i potrzeb. Nie umiemy przeżywać życia, uczymy się znieczulać. Ten, kto nie wytrzymuje cierpienia innych, doradza co i jak należy zrobić, najczęściej nie wytrzymuje swoich własnych trudności. Nie ma wiary i nie szanuje mocy drugiego człowieka jako zdolnego do stanięcia ze swoim problemem na własnych nogach. Ratuje go, dając gotowe rozwiązanie, a jednocześnie zamyka takiej osobie drogę do swojej mocy, poczucia odpowiedzialności i sprawczości. Mówi np. „martwię się o ciebie” „ja wiem, a Ty nie wiesz jak”

Nikt nie doceni twojego poświecenia, bo to jak widzisz samą siebie decyduje o tym, jak widzą cię inni.

Wiele kobiet wchodzi w taką rolę będąc w związku, dopasowując się do stanów emocjonalnych partnera. Wynika to z niskiego poczucia ich własnej wartości. Takie kobiety stają się przeźroczyste i nieatrakcyjne. Przestają być sobą, licząc na wdzięczność. Kroją swój prawdziwy kształt w imię bycia docenianą. Chcą się dopasować, zamiast być prawdziwe. To jest najczęściej początek końca związku.

Iluzją jest wiara w to, że poświęcenie ktokolwiek doceni.

Z głodu opieki, troski, miłości rodzicielskiej. Takie dzieci często z powodu różnych trudności stają się ratownikami własnych rodziców. Uczą się przetrwać, znaleźć rozwiązanie, bo umierają z braku miłości, tęsknoty, dotyku, z głodu. Taka postawa mówi „jestem do niczego, chętnie siebie oddam za darmo. Widzą mnie tylko wtedy, kiedy rozwiązuję ich problemy. Lepiej podnieść własny poziom świadomości, niż próbować zmienić innych. Wszystkie choroby i wojny na świecie zaczynają się od odcinania swojego własnego czucia. Wracając do siebie, możemy kierować sobą, swoim życiem, zmieniać świat zastany, w jakiego taki potrzebujemy. Zmieniając to, co dzieje się w każdym z nas, uczynimy więcej dla pokoju na świecie, dla pokonania ubóstwa i strachu, niż próbując zmieniać problemy świata. Zwalczaj przyczynę, propagując wzniosłe myśli, a świat zatroszczy się sam o siebie. Wszystko w życiu zależy od stanu naszej świadomości. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z posiadania jednej rzeczy i nie pragniemy więcej, wtedy doświadczamy dostatku.


---redagowany materiał Doroty Pawelec z babskiblues.pl


Potentilia

Masz łzy szczęścia po sexie ?


Polskie portale wzięte od dawna rozpisują się o stosunku par i stwierdzają że już nawet w filmach czy serialach ten motyw płaczu po seksie jest dość powszechnie wykorzystywany. I najczęściej mowa o łzach w dwóch przypadkach - gdy ten seks był wybitnie udany i bardzo nas poruszył, albo wtedy, gdy w trakcie poczuliśmy coś, co nas zaskoczyło, czego do tej pory nie odczuwaliśmy. Te łzy mogą odsłaniać jakiś brak, deficyt, nostalgię. 

Ta nagła wrażliwość jest w dużej mierze efektem wydzielających się hormonów, między innymi oksytocyny czy serotoniny. To trochę przypomina takie zejście narkotyczne - w trakcie seksu poziom tych hormonów jest bardzo wysoki, a potem gwałtownie spada. I ten spadek może dawać efekty w postaci łez.


Dziewczyny ryczą jak bobry coś podobnego 

Prawda czy głupota ? 

Potentilia Wrzesień 20 '20 · Tagi Bloga sex, sex par, łzy, łzy szczęscia
MelaniaK
Hejo jejo :) 


Okazuje się że jesienią kobiety najszybciej się zakochują. Jest to związane chyba z tym że jeśli potomstwo przyjdzie na świat wiosną to jest szansa na jego lepsze wyżywienie. Nie koniecznie trzeba kierować się namiętnościami bo wiele ludzi planuje poprostu urodzenie dziecka w określonym terminie. Niekiedy w pracy ludzie tak się dogadują, że potem mają szanse na powrót do pracy i nie zostają na przysłowiowym lodzie. Czy to prawda sami oceńcie. Prawda jest taka że zakochać się warto bo każda miłość człowieka rozwija a nie gasi chociaż jak to w życiu różnie bywa i nie wszystkim od razu wychodzi...    

Aneta
W życiu tak bywa: raz pęka serce, raz prezerwatywa :)  
Aneta Wrzesień 6 '20 · Komentarze 1 · Tagi Bloga pęka serce, pęka prezerwatywa
Potentilia
Kształt ciała jest uzależniony od wielu czynników genetycznych. Figura typu jabłko, klepsydra lub odwrócony trójkąt - każdy człowiek ma własny kształt ciała. Częściowo jest tak dlatego, że ludzie przechowują tłuszcz w innych miejscach w zależności od genetyki i hormonów. U kobiet tłuszcz przechowywany jest często w udach, ramionach oraz pośladkach. U mężczyzn natomiast w brzuchu.
MelaniaK
Temat relacji w związkach zawsze jest bardzo ciekawy i nikomu nie przychodzi do głowy aby z niego rezygnować w trakcie zwyczajnych dyskusji. Cóż to takiego jak dwoje ludzi ma się ku sobie i lubią przebywać w swoim towarzystwie. On kocha ją, ona kocha jego na zawsze ? ale czy na pewno? 


W niedawno przeprowadzonej dyskusji wyszło bardzo ciekawe stwierdzenie że większość osób tak się do siebie przyzwyczaja że nie wyobraża sobie życia z inną osobą. Czy aby ta miłość jest do końca bezinteresowna ? Ona go kocha bo właściwie była przeciętną dziewczyna na którą w ogóle ktoś zwrócił uwagę co nie niweluje pragnienia zostania żoną lekarza, prawnika lub jakiegoś prezesa a niekoniecznie rolnika z ha ktarami :) On ją kocha też za to że jest jak jest ale zawsze w domu trochę ogarnięte jest i jak się wchodzi do domu to nie ma się na czym przewrócić i śmieci zawsze na czas są wyrzucone a i żarcia miska zawsze podstawiona po ryj żeby mężczyna głodny nie chodził... 


Ona kocha go za wzięcie a on ją zażarcie... taka bezinteresowna miłość ? Prawda czy nie prawda ?

MelaniaK Lipiec 5 '20 · Ocena Bloga 5 · Komentarze 1 · Tagi Bloga miłość, relacje miedzyludzkie, zażarcie, zawzięcie, relacje międzyludzkie
MelaniaK
Temat wyborów elektryzuje każdego bo robi się coraz ciekawiej. Z dnia na dzień coraz więcej osób interesuje się wyborami prezydenckimi choć każdy w jakimś stopniu jest moderowany przez swoje środowisko w jakim żyje i tą drogą przekazywane są wszelkie informacje a zatem i decyzje na kogo głosować o ile w ogóle ktoś zechce wziąć udział w Wyborach Prezydenckich 2020. 


Każdy ma prawo wyboru i wolności jakie gwarantuje Konstytucja. Przez wielu ludzi tłumaczona czasem jak wygodniej ale jednak każdy na ten dokument się powołuje podobnie jak na Biblię którą używają prawie wszystkie religie choć są odmienne od siebie. Konstytucyjnie wybieramy Prezydenta który ma reprezentować Naród czyli Suwerena na arenie międzynarodowej. Każdy Prezydent coś tam robi i nie można powiedzieć że nie robi nic lub nic nie zrobił bo niby co miał zrobić. Rolnik czasem też ma gospodarstwo i nic nie robi nie dlatego że mu się nie chce tylko dlatego że nie może bo np. deszcz pada :) 


Obowiązkiem każdego Obywatela jest pójście na Wybory Prezydenckie i oddanie swojego głosu na tego kandydata na którego uważa że będzie on reprezentował jego interesy. 


Na kogo zatem głosować w nadchodzących Wyborach Prezydenckich ?

     

MelaniaK Czerwiec 11 '20 · Ocena Bloga 5 · Tagi Bloga wybory prezydenckie, wybory, głosowanie, konstytucja, naród, suweren
Pawel
Wiele osób zamieszkujących tereny miejskie marzy o życiu na wsi. Przekonał się o tym nie jeden mieszkaniec wsi kiedy zobaczył mieszczuchów przyjeżdżających na wieś w celach wypoczynkowych. 

Niekiedy ludzie zamieszkujący miasto nie potrafią odnaleźć się w wiejskim klimacie i reagują zdziwieniem lub udają gupa aby cało wyjść z zaistniałej sytuacji. Na horyzoncie pojawia się nowa forma wypoczynku bo po epidemii Covid 19 zrobiło się niemałe zamieszanie. Jakby nie patrzeć to agroturystyka ma przed sobą coraz większe szanse na powodzenie z uwagi na to że część mieszczuchów wybierze wczasy w kraju a nie poza granicami kraju i dotacje które otrzymują muszą być wydane w kraju. Część ludzi po wyjazdach na wieś ma pragnienie pozostania na łonie natury. Jest to naturalna decyzja bo piękno przyrody zawsze będzie pożądane przez każdego zdrowego psychicznie człowieka zatem i związki z mieszkańcami wsi są naturalnym elementem wyboru tego stylu życia. Czy Rolnik ma wiec szanse na wyjątkowe piękne kobiety przybywające z większych miast ?  

Pawel Czerwiec 5 '20 · Tagi Bloga agroturystyka, turystyka wiejska
Potentilia
Czasem tak jest brak weny twórczej ...

a TY co napiszesz że tu zaglądasz ?

Pawel
Zasiać ziarno dobrych relacji to chyba najważniejszy element całej znajomości. Jeśli ktoś bawi się w Policjanta i pisze " Hej jestem Piotruś co napiszesz mi o sobie. Pozdrawiam" to zdecydowanie nie wzbudza to jakiegoś podstawowego zaufania bo niby dlaczego i na jakiej podstawie ktoś miałby przedstawiać się nieznajomemu. Coraz więcej ludzi nie umie i nie potrafi wyrazić swoich myśli i uczuć a to jakby podstawowa droga do tego by druga osoba mogła w jakiś sposób poznać partnera czy partnerkę i zrozumieć takie czy inne zachowanie. 


Siejmy wiec relacje zdrowe, budujmy swój wizerunek na prawdzie, bo każde kłamstwo kiedyś wyjdzie na jaw i cóż może to bardzo zaboleć osobę, która ma prawo oczekiwać prawdomówności, szczerości...  

Pawel
Wiele wskazuje na to że nadchodzący sezon będzie bardzo suchy. Pożary w Biebrzańskim Parku Narodowym już pokazały jak sucho wszędzie i niebezpieczny ogień trawi wszelkie życie na ziemi. Jak zapobiegać suszy. Mówiło się kiedyś o budowie zbiorników retencyjnych aby magazynować wodę. W lecie najczęściej występujące opady deszczu powodują podtopienia bo woda nie wsiąka w ziemię tylko spływa po skorupie do skupisk wodnych tworząc jeszcze większe skupiska wodne. Co robić aby wodę zatrzymać. Ogrodnicy nastawieni na masową produkcje używają dział przeciwgradowych co także wpływa na zachowanie się chmur z deszczem. Produkcja szklarniowa i wystrzał z działa osłania pola innych rolników na obszarze kilku kilometrów... Brak wody Brak upraw... Czy zatem niektórych Rolników susza wykończy ? Gdzie pójdzie Rolnik do pracy ? Czy ktoś przyjmie starszego Rolnika... ???  
Pawel Kwiecień 22 '20 · Tagi Bloga rolnik, susza, pożar, zbiorniki retencyjne, woda, działa, grad, praca
MelaniaK
Maski wszędzie obecne ale czy jest jeszcze jakieś miejsce na zdrowy rozsądek  ?
MelaniaK Kwiecień 18 '20 · Tagi Bloga koronawirus, maski, maska ochronna, covid
Potentilia
Obecnie kwarantanna spowodowana pandemią koronawirusa spowodowała znaczny wzrost zainteresowania portalami w których można poznać ludzi. Cieszę się że moje teksty będą czytane przez większą część społeczeństwa niż zwykle. Jak wykorzystać taką kwarantanne. ?


Przede wszystkim być sobą. Nie ma różnicy czy ktoś siedzi przy komputerze i jest blisko Twojego miejsca zamieszkania czy jest oddalony o dziesiątki lub setki kilometrów. Wszystkich nas obowiązuje kultura bo przecież choć wszyscy ze wsi to nie znaczy że dzicz gdzie słoma z butów wystaje choć i na pewno takie elementy się zdarzają to jesteśmy też tymi osobami które oczekują podstawowych zasad szacunku do drugiego człowieka. 


Z kim przestajesz takim się stajesz. Jeśli ktoś używa wulgarnych słów na pewno szybko się ich nie oduczy. To tak samo jak ktoś kto pije alkohol i mówi że pił już nie będzie. Być może ale nie na pewno. Każdy chce przebywać z kimś w otoczeniu kogoś z kim będzie się czuł dobrze. 


Zatem czy to będzie całkiem nowa znajomość czy tylko chwilowa pogadanka z wymianą podstawowych uprzejmości pozostaw po sobie jak najlepsze wrażenie. Powodzenia.  

MelaniaK
Obowiązuje nas wszystkich ograniczenie kontaktów i częste mycie rąk jako najlepszy sposób na pandemię covid-19 która w ostatnim czasie rośnie w siłę. Rolnicy zastanawiają się co będzie dalej ale nie zapowiada się tak kolorowo jak by się mogło wydawać w rzeczywistości. Cóż ludzie którzy nasadzili bratków, tulipanów do tegorocznej sprzedaży pewnie nie będą mieli w tym roku zbyt wielkich zysków. Jak jest w Waszych gospodarstwach ? Czy ktoś przygotowuje się do sprzedaży przez internet ? Łączmy się w jakieś grupy to być może poprawi marketing regionalnych produktów. Są regiony w Polsce gdzie nie produkuje się zupełnie warzyw. Najbardziej uprzemysłowione gminy i województwa dawno już przestawiły rodzimych rolników na prace usługowe w różnych branżach ale nie na to by produkowali żywność dla lokalnego rynku. 


Jak wzmocnić odporność swojego organizmu ? 


Naukowcy zalecają zdrowe odżywianie się przede wszystkim warzywami bogatymi w błonnik. 

Ludzie jedzą a potem na spacerek. Czy to dobre rozwiązanie ? 

Pawel

Kiedyś kiedy na świecie nie było tyle techniki a ludzie częściej ze sobą rozmawiali łatwiej nawiązywano kontakty bo życie jakby było nieco prostsze. Dziś w dobie specjalizacji w poszczególnych dziedzinach życia zauważa się tendencje do introwertycyzmu co jest przeciwieństwem extawertycyzmu. Dzieje się tak także dlatego że te dziedziny życia choć bardziej zróżnicowane kosztują wiele czasu aby utrzymać się na rynku czy to pracy czy wiedzy a nawet by uchodzić za mądrego na czasie człowieka. Zaczyna się spłycać relacje międzyludzkie chroniąc się przepisami RODO i Ochrony Danych Osobowych. W zastępstwie podaje się nieprawdziwe imiona lub Nicki aby zamówić np. Taksówkę. 

W efekcie zaczyna pojawiać się strach przed wejściem kogoś w nasze życie kto mógłby je w jakiś sposób zakłócić. Często mówi się o chęci posiadania świętego spokoju i aby inni nie wtrącali się w nasze życie. Mężczyzna patrząc na Kobietę często widzi w niej tylko cielesność, obiekt do... pomija się zatem komponent jakim jest relacja do osoby która rozwija każdego człowieka. 


Bronimy się wszyscy przed oszustami ale czy nie warto być ciągle kimś otwartym na świat i ludzi ?


Jak jest na codzień czy tylko znajomości w internecie są odrobinę szczere bo ktoś mieszka kilkaset kilometrów od naszego miejsca zamieszkania i nie może zagrozić naszej wolności która może błędnie pojmujemy ? 


Relacje z drugim człowiekiem tworzą się nie za dzień czy dwa tygodnie ale w praktyce trwa to dłuższy okres czasu a przecież od tych relacji zależy jakość życia. Owszem nie da się wszystkich poznać do końca bo każdy człowiek też w czasie też poznaje sam siebie. Takich ZDROWYCH RELACJI życzę wszystkim na Wiosnę bo co człowiek zasieje to i zbierać będzie :) 


Pozdrawiam  


   

MelaniaK
Rolnicy z krwi i kości we współczesnym świecie muszą permanentnie czyli trwale i w praktyce zawsze dbać o aktualny stan wiedzy. Modne są wszelkie szkolenia, kursy, ćwiczenia, praktyki, doświadczenia i wszystko co pozwala na poszerzenie wiedzy o przedmiocie z którego czerpie się korzyści. Praca popłaca ale tylko ta wykonana mądrze i rozsądnie bo nie sztuka jest się narobić i nic nie zarobić. Producenci zawsze byli tymi na których spoczywało największe ryzyko a ceny pozostawiały najwięcej do życzenia. Obecnie chyba już rolnictwo to zdecydowanie inny poziom niż ten z którym startowali nasi dziadkowie w powojennej Polsce. 


Czy ktoś z was chciałby wziąć udział w jakimś szkoleniu ? 

Czego takie szkolenie miało by dotyczyć ?

Lubisz się uczyć ?  

Potentilia
Zima to przez jednych upragniony okres kiedy śmigają na nartach w górskich kurortach dla innych czas odpoczynku w domowym zaciszu i czas przygotowań do nowego sezonu. W tym roku jednak wiele osób zostało zaskoczonych tak wysokimi temperaturami które nie były notowane od wielu lat. Ciepło wiosennie jakby wcale nie ta pora roku. Dlaczego tak jest ? Są zwolennicy teorii że ocieplanie klimatu jest powodem takiego stanu rzeczy. Inni mówią że teoria z klimatem jest ściemą i nie ma to wpływu bo jak np. wybuchnie jakiś wulkan co jest przecież naturalne to wyrzuca z siebie takie ilości dwutlenku węgla że gdyby jakieś Państwo musiało zapłacić za emisję tego gazu to by pewnie zbankrutowało. Cóż dywagować są różne teorie ale nie tak dawno w internecie pokazano zdjęcia największej gwiazdy Słońca które pokazuje jego 22 letni cykl co może wyjaśniać że te zjawiska są zupełnie czymś naturalnym. 


Wcześniej niż zwykle rozpocznie się wiosna?


Kiedy obsiać swoje hektary ?


Aneta

PROGNOZY NA ROK 2020


Witajcie, początek roku w Rolnictwie wcale nie zapowiada się tak świetnie bo ciągle brakuje opadów deszczu co może mieć niekorzystny wpływ na plonowanie naszych roślin. Niby że można założyć jakieś nawadnianie ale czy to jest najlepsze rozwiązanie. Ważne okazuje się być jedno aby Ziemia możliwie wszędzie była przykryta roślinami. Ogranicza to procesy transpiracji i zapobiega erozji gleb. Niech wiec nikomu nie przeszkadza gdy rosną w roślinach jakieś chwasty bo one też chronią naszą Matkę Ziemie przed nadmiernym nagrzewaniem. Chyba że stosujecie herbicydy i chcecie żeby w Polsce tak samo jak w Australii panowała aura ognia która doprowadzi do zniszczenia wszystkich upraw w okolicy. Co wy na to Rolnicy ?
Pawel
Święta Bożego Narodzenia od lat obecne w polskiej tradycji gromadzą całe rodziny przy wspólnym wigilijnym stole. Niech te tradycje staną się także częścią naszej wspólnej rzeczywistości i z tej okazji życzę wszystkim aby te dni były przepełnione radością ze spotkania bliskich a tajemnica narodzenia Jezusa Chrystusa niech wiedzie nas wszystkich do lepszego życia na co dzień i od święta :) Pozdrawiam. Pawel    
Potentilia
1. Ich dupa nigdy nie jest czynnikiem decydującym podczas rozmowy o pracę.
2.Ich orgazmy są zawsze prawdziwe. Zawsze!
3. Ich nazwisko zostaje.
4. Garaż jest cały ich.
5. Ich plany weselne troszczą się same o siebie.
6. Mechanicy samochodowi zawsze mówią im prawdę.
7. Gówno ich obchodzi, że ktoś nie zauważa ich
Nowej fryzury.
8. Ta sama robota większa płaca.
9. Zmarszczki dodają charakteru.
10. Nie muszą opuszczać pokoju aby poprawić sobie krocze.
11. Suknia ślubna 2000 PLN; Wynajem smokingu 100 PLN.
12. Ludzie nigdy nie gapią się na ich klatkę
piersiową podczas rozmowy.
13. Nowe buty nie tną, nie robią pęcherzy, nie
deformują stóp.
14. Jeden nastrój, zawsze!
15. Rozmowy telefoniczne w 30 sekund.
16. Pięciodniowe wakacje wymagają tylko jednej walizki.
17. Sami otwierają słoiki.
18. Dostają fory za każdy przejaw troskliwości.
19. Bielizna kosztuje 5 PLN za trój-pak.
20. Jeśli mają 34 lata i są samotni, nikt tego nie zauważa.
21. Trzy pary butów w zupełności wystarczą.
22. Nie używają podpasek.
23. Jeśli inny facet przyjdzie na przyjęcie w takim samym ubraniu, mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi na wiele lat.
24. Nie muszą znać nazw więcej niż pięciu kolorów.
25. Nie muszą się zastanawiać, w którą stronę
kręcić nakrętką czy też śrubą.
26. Posiadają dar niezauważania zagnieceń na
Ubraniach.
27. Ta sama fryzura potrafi przetrwać latami, a
Nawet dekadami.
28. Ich brzuch zazwyczaj ukrywa duże biodra.
29. Jeden portfel, jedna para butów, jeden kolor
Przez wszystkie pory roku.
30. Manicure robią przy pomocy scyzoryka.
31. Zakupy Świąteczne dla 25 członków rodziny robią 24 Grudnia, w kilka minut.
Potentilia Listopad 5 '19 · Tagi Bloga mężczyzna, kobieta, meżczyzna
Pawel
Kiedyś ktoś napisał na facebooku "Przecież o to właśnie w życiu chodzi. Nie o wakacje, kolacje w knajpach i pragnienie posiadania więcej rzeczy , ale o to , by napić się razem herbaty i przytulić po długim dniu. Chodzi o wybaczanie i zapominanie , ulgowe traktowanie. A także o uczciwość , prawdę i zaufanie , o stworzenie bezpiecznego , ciepłego schronienia dla tych , których się kocha. "... i mój dodatek "nie chciał bym być źle odebrany ale granica pojęć jakich Pan użył jest dla mnie dość nazwijmy to śliska. Jeśli mówimy o wybaczeniu i zapominaniu to nie wiem czy np jakaś zdradzona żona chętnie zapomni i wybaczy mężowi gdy ten poszedł do sąsiadki i to nie koniecznie pożyczyć kilo cukru... Co do ulgowego traktowania zgodzę się że można tak traktować ludzi jeśli widzi się w nich chęć poprawy lub naprawy ogólnie mówiąc wyrządzonego zła... Akceptowanie zachowań złych przez np. rodziców wyrażaną przez nich jako tzw. tolerancję dla dzieci często prowadzi do rodzinnych tragedii... Rzeczywiście ciepłe schronienie oferuje się tym których się kocha ale tym którzy też coś odwzajemniają bo miłość w jedną stronę to nie wiem jak długo zawsze się kiedyś kończy i nie wiem czy można to tak nawet nazwać bo często ludzie są wobec siebie poprostu naiwni... Wyraziłem swoje zdanie proszę o tolerancje i jeśli już to konstruktywną dyskusję.
MelaniaK
Obecnie obserwujemy wciąż nasilające się zwłaszcza na FB komentarze dotyczące wartości chrześcijańskich w życiu społecznym. Dzięki kulturze jaką przyniosło chrześcijaństwo mamy szeroko rozumiana wolność i poszanowanie drugiego człowieka i na tej podstawie została zbudowana Demokracja która jest różnie rozumiana przez współczesnych ludzi. Wszystko mi wolno ale nie wszystko przynosi korzyść pisze św. Paweł wiec dokąd zmierza ten świat który akceptuje aborcję,  eutanazję, homoseksualizm i nie wiadomo co jeszcze. Prawdą jest że nie zbawimy świata sami na siłe ale każdy z nas winien szukać wartości jaką niesie ze sobą Wiara Ojców naszych bo w niej ukryty skarb może okazać się najlepszym znaleziskiem całego życia. Ludzie zawsze pluli jadem ale czy zawsze warto odchodzić obojętnym wobec nieprzychylnych komentarzy czy należy dbać o wartości i zajmować publicznie swoje stanowisko ? Za każde wypowiedziane i niewypowiedziane słowo rozliczą nas w stosownym czasie. 
MelaniaK Listopad 3 '19 · Ocena Bloga 5 · Komentarze 1 · Tagi Bloga kobieta, mężczyzna, meżczyzna, związek, zwiazek
MelaniaK
Kiedyś rozmawiałam z mężczyzna który powiedział że popęd mężczyzn z wiekiem słabnie. 

Panowie to jak to jest ?

MelaniaK Październik 29 '19 · Komentarze 1 · Tagi Bloga libido, pociąg mężczyzny
MelaniaK
Ludzie taka piękna pogoda gdzie się wybrać ?

Może jakaś wspólna wycieczka ?

Ktoś coś ? Do Miłego Zobaczenia :) 

Pawel
Hej, zbliża się jesień a jesienią ...  przygotujemy coś co będzie ciekawe dla wszystkich. Zimową porą zachęcam do wymiany doświadczeń związanych z tym co robimy na co dzień. Praca każdego wzbogaca ale może jest coś czym warto podzielić się aby np. uniknąć błędów popełnianych przez wiele osób które robią coś czego jeszcze nie próbowały.


Poszukuje osób które chciały by przygotować jakiś ciekawy materiał oparty także na własnych doświadczeniach. Czasem coś co wydaje się być proste okazuje się nieodkrytą tajemnicą dla innych. 


Piszcie jeśli macie ochotę. Zapraszam.   

Pawel Wrzesień 2 '19 · Komentarze 1 · Tagi Bloga zainteresowania, zima, rozwój osobowości, doświadczenie, jesień
Potentilia
Rozmowa męża (M) z psychologiem (P):
P: Czym się Pan w życiu zajmuje?
M: Jestem księgowym w banku.
P: A Pana żona?
M: Ona nie pracuje. Siedzi w domu z dziećmi.
P: Kto przygotowuje śniadania dla całej rodziny?
M: Moja żona, bo ona nie pracuje.
P: O której Pana żona wstaje?
M: Wstaje bardzo wcześnie, bo musi wszystkiego dopilnować, zorganizować. Przygotowuje drugie śniadanie dla dzieci, sprawdza, czy odpowiednio się ubrały, uczesały, umyły zęby po śniadaniu, które zrobiła, spakowały się do szkoły. Budzi się wraz z młodszym dzieckiem, by je przewinąć, ubrać i nakarmić.
P: Kto zawozi dzieci do szkoły?
M: Moja żona, bo ona nie pracuje.
P: Po tym, jak zawozi dzieci do szkoły, co robi Pani żona?
M: Zazwyczaj wykorzystuje już to, że wyszła z domu, więc po drodze robi zakupy, płaci w banku rachunki. Czasami czegoś zapomni i musi wracać od nowa. Po powrocie do domu nakarmi maleństwo, przewinie, położy na drzemkę. W międzyczasie zrobi porządki w kuchni, a następnie zajmie się praniem i sprzątaniem domu. Wiesz, bo przecież ona nie pracuje.
P: Co robisz popołudniami, gdy wracasz do domu?
M: Oczywiście odpoczywam. Cóż, jestem zmęczony po całym dniu pracy w banku.
P: Co wtedy robi Pana żona?
M: Przygotowuje kolację, zajmuje się dziećmi, zmywa naczynia, po raz kolejny "ogarnia" dom. Po tym, jak pomaga dzieciom w odrobieniu prac domowych, przygotowuje dzieci do snu, daje im ciepłe mleko i pilnuje, by umyły dokładnie zęby. W nocy wstaje kilka razy, by nakarmić najmłodsze dziecko czy w razie potrzeby przewinąć je. Robi to, bo nie musi wcześnie wstawać do pracy.
Tak wygląda codzienność wielu kobiet na całym świecie. Wstają bardzo wcześnie rano i nie odpoczywają do późnych godzin nocnych. To się nazywa "nie pracuje"?!
Za prowadzenie domu nie otrzymasz dyplomu, ale odgrywa ono kluczową rolę w życiu każdej rodziny!
Ciesz się i doceń swoją żonę, matkę, babcię, ciotkę, siostrę, córkę...ponieważ ich poświęcenie jest bezcenne.
Ktoś zapytał żonę:
- Jesteś kobietą pracującą czy gospodynią domową?
Ona odpowiedziała:
- Pracuję 24 godziny na dobę...
jestem matką,
jestem kobietą,
jestem córką,
jestem budzikiem,
jestem kucharzem,
jestem pokojówką,
jestem szefem,
jestem barmanem,
jestem opiekunką,
jestem pielęgniarką,
jestem osobą wykonującą prace manualne,
jestem osobą strzegącą bezpieczeństwa,
jestem doradcą,
jestem pocieszycielem.
Nie mam urlopu, 
nie mam zwolnienia chorobowego,
nie mam dnia wolnego.
Pracuję w dzień i w nocy.
Jestem cały czas na służbie.
Nie otrzymuję zapłaty i ...
mimo to często słyszę:
"Co ty robisz przez cały dzień?"
Dedykuję to wszystkim kobietom, które poświęcają własne życie dla dobra swoich rodzin.
Kobieta jest jak sól:
Jej obecność nie jest zapamiętana, ale jej brak sprawia, że wszystko pozostaje bez smaku."
Potentilia Sierpień 15 '19
Stron: 1 2 3 >
Proszę włączyć JavaScript!
Wyłącz Blokowanie Reklam

w swojej przeglądarce

Randki internetowe, Szukam dziewczyny, Szukam chłopaka, Szukam męża, Szukam żony, Poznam nowych przyjaciół