google-site-verification=lfAtS5O1vOAq9KIvmIQgRenUkaxMpN9HiFGW1mfotuU Wrzesień historia MelaniaKLoading...
pl

MelaniaK - Blogi

Każdy przeżywa jakieś zakochanie i jak to mówią przychodzi czasem jak sraczka. 

Aby sprawdzić, ile średnio zajmuje nam zakochanie się tę kwestie wzięli pod lupę uczeni z University of Minnesota. W tym celu zbadali oni 111 studentów (45 kobiet i 66 mężczyzn). Respondentom zadano dwa pytania odnoszące się do ich obecnego lub ostatniego związki. Kto pierwszy wyznał miłość i ile czasu minęło, zanim poczułeś, że jesteś zakochany. Do jakich wniosków doszli badacze?

 

Okazuje się, że mężczyźni potrzebują około 97 dni, by poczuć, że zaczyna się miłość. Z kolei paniom zajmuje to około 139 dni. Zresztą podobne wyniki pokazały również testy, przeprowadzone przez portale randkowe.

  

Eksperci wyznaczyli również podczas badań trzy główne etapy miłości, a mianowicie poziom żądzy (bazujący głownie na pożądaniu), atrakcyjności (jest to coś więcej niż pożądanie, ponieważ dochodzi fascynacja partnerem), a także stabilizacji (pojawia się przywiązanie).

 

A skąd wiadomo, że jest się zakochanym? Według badanych świadczyć może o tym ożywienie, ekscytacja światem, problemy z koncentracją na temacie innym, niż ukochany, a także nieodparta chęć wspólnego spędzania czasu czy duże zainteresowanie wszystkim tym, co dotyczy partnera. 


Chcę się zakochać :) 

Proszę włączyć JavaScript!
Wyłącz Blokowanie Reklam

w swojej przeglądarce

Randki internetowe, Szukam dziewczyny, Szukam chłopaka, Szukam męża, Szukam żony, Poznam nowych przyjaciół